Siekdama iš Europos Sąjungos valstybės narės perimti įtariamąjį Lietuvos pilietį, kurio baudžiamasis persekiojimas vyksta Lietuvos Respublikoje, Generalinė prokuratūra, gavusi teritorinės prokuratūros prašymą, pradėjo Europos arešto orderio procesą“, – BNS informavo Generalinės prokuratūros atstovė Rita Stundienė.
Procesas gali užtrukti
R. Stundienės teigimu, šis procesas yra sudėtingas ir daugiapakopis, tad detalesnę informaciją prokuratūra galės pateikti tik sulaukus atsakymo į kreipimąsi iš Slovėnijos.
„Apie Europos arešto orderio vykdymo eigą galėsime pakomentuoti daugiau, tik gavę informaciją iš kitos Europos Sąjųngos valstybės narės“, – sakė prokuratūros atstovė.
Anot jos, sunku pasakyti, kiek laiko gali užtrukti visas procesas, nes jis vyks pagal Slovėnijos įstatymus.
„Kiekviena šalis turi savo praktiką, pavyzdžiui, su Didžiąja Britanija vyksta net metus, tad kaip konkrečiai vyks pagal šios šalies teisės aktus, negalime pasakyti“, – kalbėjo R. Stundienė.
Ji sakė negalinti atskleisti, dėl kokių konkrečiai nusikalstamų veikų Kauno apygardos prokuratūra vykdo ikiteisminį tyrimą, kuriame V. Kučinskas turi įtariamojo statusą.
Portalas 15min.lt anksčiau skelbė, kad verslininkas yra įtariamas dėl galimo sukčiavimo, svetimo turto iššvaistymo, turtinės žalos padarymo apgaule ir nusikalstamo bankroto.
Tai, kad Rusijoje sukčiavimu įtariamas V. Kučinskas buvo sulaikytas Slovėnijoje, BNS pranešė liepos 24 dieną. Jis buvo sulaikytas Rusijos prašymu.
Anksčiau skelbta, kad iš V. Kučinsko Rusijos bankas „Alfa Bank“ per teismus bando atgauti maždaug 20 mln. eurų skolą. Banko advokatas yra sakęs, kad verslininkas kaltinamas sąmoningai pateikęs bankui klaidinančią informaciją apie Kaliningrade veikusios jo valdomos trąšų gamybos įmonės „Arvi NPK“ finansinę situaciją.
Kreditoriams neaiškus prašymo pagrindas
„Alfa Bank“ atstovaujantis advokatų kontoros „Sorainen“ partneris Laurynas Lukošiūnas teigia, kad šiuo metu sudėtinga komentuoti, kokiu teisiniu pagrindu Generalinė prokuratūra kreipėsi į Slovėniją.
„Kauno apygardos prokuratūra vykdo ikiteisminį tyrimą, kuriame V. Kučinskui suteiktas įtariamojo statusas. Tačiau V. Kučinskui, mūsų žiniomis, nebuvo taikytos jokios kardomosios priemonės – suėmimas, intensyvi priežiūra, namų areštas, užstatas, dokumentų paėmimas, įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje ar rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Kitaip jis nebūtų galėjęs išvykti iš Lietuvos“, – BNS perduotame komentare teigia L. Lukošiūnas
„Todėl žvelgiant iš teisinės pusės nėra aišku, kokiu pagrindu Lietuva prašo Slovėnijos išduoti V. Kučinską. Kyla klausimas, ar verslininką perdavus Lietuvai bus imtasi priemonių, kad nebūtų trukdoma vykstančių tyrimų sėkmei“, – svarsto advokatas.
L. Lukošiūnas paminėjo, kad sprendžiant dėl sulaikyto asmens perdavimo kitai valstybei yra svarbi ir įtarimų apimtis, tuo tarpu, Lietuvoje vykstančio ikiteisminio tyrimo apimtis nėra atskleista.
Anot jo, „Alfa Bank“ nėra vienintelis „Arvi“ kreditorius – bendra „Arvi“ grupės įsiskolinimų suma tarptautiniams kreditoriams gali siekti daugiau kaip 40 mln. eurų, tarp kreditorių yra ir trąšomis prekiaujanti Vokietijos bendrovė „Belor“, Serbijos dujų bendrovė „JP Serbijagas“, Šveicarijos „Vertical“ ir kitos bendrovės.
Advokato teigimu, V. Kučinskui Rusijoje gresia dešimties metų laisvės atėmimo bausmė ir milijoninės baudos.
Verslininko žmona Kristina Kučinskienė BNS perduotame komentare anksčiau yra sakiusi, kad jos vyras Rusijoje negali tikėtis nešališko ir nepriklausomo teismo bei teigė, kad kaltinimai, kurių pagrindu jis buvo sulaikytas, yra „nepagrįsti ir pati baudžiamoji byla dirbtinai sukurpta, siekiant susidoroti su Rusijos Alfa bankui neįtikusiu Lietuvos verslininku“.
„Pažymime, kad visi nesutarimai ir ginčai tarp kreditoriaus „Alfa Bank“ ir su V. Kučinsku siejamų įmonių vyksta civiline tvarka, todėl perėjimas nuo civilizuoto ginčų sprendimo prie jėgos demonstravimo rodo atvirą siekį susidoroti su V. Kučinsku ir perimti jo verslą“, – tuomet teigė K. Kučinskienė.
Naujausi komentarai