Pereiti į pagrindinį turinį

Kada viešumas gali padėti ir pakenkti ikiteisminiam tyrimui?

2017-04-03 22:34
LRT

Po įvairių, ypač rezonansinių, įvykių, visuomenė nori sužinoti kuo daugiau informacijos apie patį įvykį ir jo tyrimo aplinkybes.

Ramūnas Matonis
Ramūnas Matonis / A.Ufarto/BFL nuotr.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis atsako į klausimą, kiek informacijos galima viešinti nekenkiant ikiteisminiam tyrimui.

„Bet kokiame ikiteisminiame tyrime, kiek informacijos galima viešinti, sprendžia prokuroras, kuris vadovauja tyrimui ir kuris yra atsakingas už tyrimo sėkmę“, – sako R. Matonis.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas pateikė pavyzdį, kai ta pati informacija gali padėti arba kliudyti tyrimo eigai.

„Pavyzdžiui, atvejis, kai viešiname eismo įvykio nuotraukas. Kai nėra liudininkų ir situacija yra neaiški, yra viešinamos įvykio vietos nuotraukos, vaizdo kameromis užfiksuota informacija ir prašoma žmonių prisiminti, galbūt jie ką nors matė toje vietoje“, – sako R. Matonis.

Tačiau, pasak pašnekovo, tokios informacijos paviešinimas gali ir pakenkti, nes liudytojai pamatę įvykio vietos nuotraukas, gali kartu su advokatais panaudoti šią informaciją savo naudai.        

Plačiau – laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų