Teismas taip pat patenkino prokuroro prašymą skirti A. Vitkui baudžiamojo poveikio priemones – penkerių metų laikotarpiui atėmė teisę būti išrinktam ar paskirtam į valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas.
Kaip kyšiai iš pacientų gauti pinigai – 1,2 tūkst. eurų – konfiskuoti, ketvirtadienį pranešė ikiteisminį tyrimą atlikusi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir prokuratūra.
Kaltinamasis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo baudžiamojo įsakymo įteikimo jam dienos paduoti teismui prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Kaltinamajam šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir nebegali būti skundžiamas.
Per tyrimą buvo nustatyta, kad gydytojas galėjo paimti kyšius iš 12-kos asmenų. Jie pripažino savo kaltę ir buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės.
A. Vitkus pastaruoju metu dirba tik vidaus ligų gydytoju, Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vedėjo pareigų nebeina prasidėjus ikiteisminiam tyrimui.
A. Vitkų Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai sulaikė praėjusių metų rugpjūtį, jam buvo pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo. STT pareigūnų atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Mantas Jurkėnas.
Manoma, kad kyšius A. Vitkus sistemingai ėmė už teisėtą veikimą vykdant turimus įgaliojimus – kad neteisėtą piniginį atlygį davusių asmenų artimiesiems būtų tinkamai teikiamos paslaugos. Kyšių sumos – nuo 20 iki 200 eurų.
Naujausi komentarai