Savaitgalį Lietuvą pasiekė liūdna žinia – per išpuolį Pakistane žuvo vienuolika žmonių, tarp jų – ir lietuvis Ernestas Markšaitis.
Ataka įvykdyta palyginti ramioje Pakistano dalyje, kur agresija prieš turistus yra itin retas reiškinys.
Tai, kad taikiniais pasirinkti turistai, yra pakankamai įprasta. Be to, E.Račiaus teigimu, alpinistų grupė buvo patrauklus taikinys.
„Tai – dvigubai naudingi taikiniai. Tai yra lengvai pasiekiami taikiniai, nes, kaip žinome, jų nei policija, nei kariuomenė nesaugojo. Bet tai nėra pagrindinis motyvas. Simbolikos tame nebūtų daug, jei tai nebūtų užsieniečiai“, – sakė politologas.
Tačiau galima kelti prielaidą, kad Talibanas suklydo – nes dauguma valstybių, kurių piliečiai buvo užpulti, niekaip nesusijusios su kariniais veiksmais, vykdomais prieš Pakistaną.
„Žinoma, tuo metu arba užpuolikai nepasiteiravo, arba pasiteiravę nutarė is tiek imtis veiksmų, kuriuos suplanavo“, – sakė E.Račius.
Jo teigimu, pasauliui pasiųsta žinutė, kad NATO nėra pageidaujama Pakistane ir apskritai Pietų Azijoje.
„Žinutė buvo labai akivaizdi – pasakyti, kad mes, kaip gynėjai savo šalies, savo religijos, esame, viena vertus, stiprūs, kita vertus, kerštingi – tai yra siejama su Rahmano nužudymu. Simbolika yra labai svarbi. Jeigu būtų nužudytas koks nors vietinis politikas, būtų paskleista žinutė lik labai lokaliu lygmeniu“, – 15min.lt sakė politologas.
Ekspedicijos puslapio socialiniame tinkle „Facebook“ nuotr./Į Nanga Parbata kopę tarptautinės ekspedicijos nariai |
Naujausi komentarai