Teisėjų tarybos pirmininkė Laima Garnelienė įsitikinusi, kad Kauno teisėjo nužudymas turės neigiamos įtakos visam Lietuvos teisėjų darbui.
„Šiuo įvykiu esam labai sukrėsti. Tai įvykis, kuris turės įtakos visiems teisėjams, visai teismų sistemai, nepriklausomai nuo tų priežasčių, dėl kurių teisėjas buvo nužudytas“, - pirmadienį sakė L.Garnelienė.
Skubiai surengtame brifinge ji komentavo Kauno apygardos teismo teisėjo Jono Furmanavičiaus nužudymą Kauno centre pirmadienio rytą.
L.Garnelienė baiminosi, kad teisėjai gali dabar baimintis nagrinėti rezonansines bylas. „Gali turėti įtakos rezonansinių bylų nagrinėjimui“, - pripažino Teisėjų tarybos pirmininkė. Tačiau ji pareiškė tikinti, kad teisėjai tęs savo darbą: „Tikiu, kad teisėjai tikrai neatsisakys nagrinėti bylų. Visi žino, kad bylą reikia nagrinėti pagal įstatymus. Pasinaudodama proga, norėčiau į juos kreiptis, prašydama išlaikyti rimtį, santūrumą ir tęsti darbą, laikantis įstatymų“.
J.Furmanavičių Teisėjų tarybos vadovė pavadino kvalifikuotu teisėju, prieš tai dirbusiu ir kitose teisėsaugos institucijose. „Jis nagrinėjo įvairias bylas, tarp jų - sudėtingas ir rezonansines. Bet nei vienos nenorėčiau įvardyti, nes kiekvienas toks įtarimas gali mesti šešėlį ant tų bylų dalyvių“, - sakė ji, atsisakiusi komentuoti versijas, kurios keliamos dėl teisėjo nužudymo.
„Galbūt ir asmeninės problemos, mes dar šiandien nežinome. Visiškai nenorėčiau komentuoti tų įtarimų, nes tai buvo tyrimų objektas. Šiandien sunku net ir įvertinti visas aplinkybes“, - teigė L.Garnelienė.
Pasak teisėjų tarybos vadovės, J.Furmanavičius yra turėjęs vieną nuobaudą - maždaug prieš pusantrų metų baustas už vairavimą išgėrus. Tačiau, anot L.Garnelienės, tai negalėjo turėti įtakos šiam įvykiui.
Teisėjų tarybos pirmininkė apgailestavo, kad Lietuvoje nėra užtikrinta derama teismų ir teisėjų apsauga. „Teismuose iš esmės nėra apsaugos. Buvo toks atvejis, kai žmogus į teismą netgi atsinešė ginklą. Bet tinkamos apsaugos nėra. Normaliai nefunkcionuoja apsaugos postai. Nėra iškvietimo mygtukų, kad teisėjas galėtų informuoti, jog kažkas negero teismo posėdžių salėje vyksta. Čia susiduriame su finansiniais ištekliais“, - tvirtino L.Garnelienė.
Laikinai einanti Aukščiausiojo Teismo pirmininkės pareigas Janina Stripeikienė atsisakė komentuoti Kauno teisėjo nužudymo faktą. „Kad nebūtų jokių insinuacijų ar trukdymų ikiteisminiam tyrimui, pirmininkė jokių komentarų kol kas neteiks“, - portalui sakė Aukščiausiojo Teismo atstovas spaudai Alvydas Jancevičius.
Portalo duomenimis, pareiškimus dėl teisėjo Kaune nužudymo rengia ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei Seimo pirmininkė Irena Degutienė.
Naujausi komentarai