Kaip pranešė Valstybės sienos apsaugos (VSAT) tarnyba, apie vidurnaktį Varėnos rinktinės Kapčiamiesčio užkardos pasieniečiai Nemune ties Druskininkų savivaldybės Lipliūnų kaimu pastebėjo plaukiančius įtartinus objektus. Čia Nemunu eina siena su Baltarusija, o vėliau upė teka tik Lietuvos teritorija.
Kapčiamiesčio pasieniečiai į upę nuleido tarnybinę motorinę valtį ir iš vandens į krantą ištraukė 30 paketų, suvyniotų į polietileną. Iš jų buvo suformuoti penki plaustai, kiekvieną kurių sudarė po šešis tarpusavyje surištus paketus. Dviejuose iš jų buvo įtaisyta GPS įranga, padedanti kontrabandininkams sužinoti, kur link srovė neša jų krovinį.
Plaustai buvo apdėti ledu ir sniegu. Pasieniečiai spėja, kad taip kontrabandininkai bandė maskuoti krovinį, kad jis atrodytų kaip Nemunu plaukiančios paprastos lytys.
Paaiškėjo, kad pasieniečiams į rankas pateko 7 tūkst. 480 pakelių cigarečių „Fest“ ir „Fest 7“ su Baltarusijos akcizo ženklais.
Dėl kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas. Rūkalai saugomi Kapčiamiesčio užkardoje.
Pasak VSAT, Nemuno aukštupyje, kur upė įteka iš Baltarusijos į Lietuvą ir ja vėliau apie 17 km eina valstybės siena, tokie atvejai nereti. Kontrabandininkai Baltarusijos pusėje nuleidžia cigarečių krovinius ir juos paleidžia pasroviui planuodami, kad upė rūkalus atneš į Lietuvos pusę. Čia laukiančių cigarečių nešikų užduotis yra kuo skubiau krovinį ištraukti iš vandens ir gabenti į šalies gilumą.
Naujausi komentarai