Atlyginimai vokeliuose, paliekantys žmones be socialinių garantijų, o „Sodrą“ be įmokų, vėl tapo kasdienybe. Kas kaltas - trumparegiška valdžios politika ar verslininkų savivalė?
Mėginant pažaboti darbdavius, kurie moka darbuotojams vokeliuose, pirmoji pergalė pasiekta 2006 metais. Po to, kai Krekenavos gyventojai Daliai Budrevičienei prieš trejus metus pavyko teisme laimėti prieš „Krekenavos agrofirmą“, šalyje padaugėjo principingų piliečių. Valstybinė mokesčių inspekcija vos spėdavo tikrinti gautus signalus ir bausti nesąžiningai besielgiančius įmonių vadovus.
Laiko ratas apsisuko. Valstybės užkrauta mokesčių našta vėl privertė verslo atstovus ieškoti išeičių ir griebtis nelegalių sprendimų. Vieni darbdaviai, kad išgyventų, vėl grįžo prie darbo užmokesčio mokėjimo vokeliuose, kiti už darbą atsiskaito daiktais arba paslaugomis. Valstybei mokami mokesčiai katastrofiškai mažėja.
Ties skurdo riba atsidūrę darbuotojai priversti toleruoti ir algą vokelyje, ir darbdavių spaudimą nudirbti daugiau darbų, bet už mažesnį atlygį. Darbuotojų socialinės garantijos vėl atsidūrė užribyje, o apie socialiai atsakingą verslą jau vėl kalbama tik konferencijose.
Ar valdžia užsimojusi nuvaryti į užribį ir tuos, kurie vis dar moka mokesčius į biudžetą? Ar iš tiesų verslas grįžo prie šešėlinės ekonomikos?
Atsakymai - pirmadienį, lapkričio 2 d., 21.10 val. LTV laidoje „Paskutinis klausimas su Jolanta Butkevičiene“.
Laidoje dalyvaus Ministro Pirmininko patarėjas Raimundas Alekna, Seimo nariai Vitas Matuzas ir Artūras Zuokas, Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovas Modestas Kaseliauskas, AB „Puntukas“ generalinis direktorius Vytautas Vidmantas Zimnickas, verslininkas, LNTPA prezidentas Robertas Dargis, Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė ir kiti.
Naujausi komentarai