"Briniška Latvija" – nuostabioji Latvija. Taip išleistą naujausią savo albumą pavadino kaunietis Kęstutis Fedirka, pakerėtas mūsų kaimynų kraštovaizdžių.
Mūsų miestai fotogeniškesni
17 fotografijų albumų iš paukščio skrydžio jau išleidęs lietuvis išrinko įspūdingiausias akimirkas iš kelių šimtų tūkstančių nuotraukų.
Keliasdešimt pasaulio šalių aplankęs K.Fedirka jas padarė per 70 valandų, kurias Latvijos padangėje praleido dronai, radijo bangomis valdomi lėktuvėliai, ir apie 50 valandų pačiam praleidus ultralengvame lėktuve.
"Gėda pripažinti, bet Latvija iš paukščio skrydžio atrodo šiek tiek gražesnė, nes turi daugiau pajūrio, daugiau gamtos kontrastų. Mes – tik apie 90, jie – apie 500 kilometrų pajūrio, – pripažino K.Fedirka. – Ir jie, ir mes turime pilių. Latviai turi daug mažiau lygumų, todėl ten pavojingiau skraidyti ultralengvaisiais lėktuvais, nes mažiau vietos nusileisti – daug miškų, durpynų."
Tiesa, iš oro Lietuvos miestai atrodo fotogeniškiau nei kaimyninės šalies.
"Latvijoje išsiskiria tik Rygos gatvės, tvarkingi Daugpilio gynybiniai objektai, statyti apsisaugoti nuo Napoleono, kuris ten taip ir neužsuko. Daugumos Latvijos miestų gatvės tarsi išbarstytos, įrengtos chaotiškais. Mūsų senamiesčiai iš oro atrodo gražiau", – įsitikinęs K.Fedirka.
Gavo specialius leidimus
Latvijos gamtovaizdžius jis fotografavo iš 150-200, architektūrą – iš maždaug 50 metrų aukščio. Tiesa, vieną nuostabią vietą – Kolką, kur susilieja Rygos įlanka ir Baltijos jūra, jis įamžino maždaug iš 800 metrų aukščio.
Ultralengvojo lėktuvo pilotui reikėjo labai tiksliai apskaičiuoti skrydį, kad užgesus motorui galėtų nusklęsti iki sausumos.
Fotografuoti Latvijos miesto centrus, prezidentūrą, oro uostą lietuvis gavo specialius leidimus.
"Saulės tekėjimas virš Engurės ežero, kurį, beje, mėgsta ir lietuviai. Tai – nuostabi vieta tarp Kolkos ir Jūrmalos, – didelį įspūdį padariusias vietas vardijo Kęstutis. – Gražiausias architektūros kūrinys – Rundalės pilis."
Didelis atradimas Kęstučiui buvo tai, kad Latvijoje vis dar yra laukinių karvių ir arklių – jų Lietuvoje jau nelikę.
Turbūt didžiausią adrenalino dozę K.Fedirka patyrė, kai nusileidimo takas buvo paskendęs rūke: ultralengvasis lėktuvas ilgai suko ratus, kol rūkas išsisklaidė.
Šokiravo Latvijos prezidentą
Pirmąją knygą ("Citada Latvija" – Kitokia Latvija) apie kaimyninę šalį K.Fedirka išleido 2009 metais, o po metų Kinijos mieste Šanchajuje vykusioje parodoje "Expo 2010" maloniai šokiravo Latvijos prezidentą Valdį Zatlersą ir jo palydą.
"Apsilankėme latvių paviljone ir padovanojome knygą. Latviai nustebo, kad tokią knygą apie jų šalį pirmieji išleido lietuviai", – šyptelėjo Kęstutis, kuris bendravo ir su šios šalies prezidente Vaira Vike-Freiberga bei prezidentu Andriu Berziniu.
Kurioziškiausia situacija kaunietis įvardijo, kai jo dronas fotografavo Rygą pakilęs virš stiklinio komercinio pastato, kuriame įsikūręs ir vienas skandinavų bankas.
"Draugas pastebėjo, kad stiklinis pastatas iš vidaus aplipęs žmonėmis, kurie stebėjo droną. Netrukus atėjo apsaugos darbuotojai ir draugiškai paprašė neskraidyti, nes žmonės nedirba", – nusijuokė K.Fedirka.
"Ne, Estija netraukia, – nukirto kaunietis, paklaustas, ar dabar jis ketina fotografuoti Estiją. – Eilėje – Lenkija. Taip pat ir Maldyvai, kur skrisime trečią kartą. Iškart, kai tik baigsis lietūs."
Naujausi komentarai