Atkeliavo paroda iš Japonijos
Lietuvos dailės muziejaus Prano Domšaičio galerija ir Japonijos ambasada Lietuvoje šiandien 16 val. klaipėdiečiams pristatys Japonijos fondo kilnojamąją parodą „Šiuolaikinių Japonijos dailininkų parafrazės Tošiusajaus Šiaraku (Toshusai Sharaku, XVIII a.) grafikos tema“. Atidarymo metu bus demonstruojama arbatos gėrimo ceremonija.
Ukiyo-e („Nuolat kintančio pasaulio vaizdai“) pasirodė Japonijoje Edo periodo (1603–1867) pradžioje ir tapo populiarūs, išplitus spalvotos medžio graviūros (ksilografijos) technikai.
T.Šiaraku – garsus ir paslaptingas japonų XVIII a. ukiyo-e meistras, kūręs spalvotas medžio graviūras. Jo gyvenimo datos nežinomos, kai kurie tyrinėtojai abejoja dėl dailininko tapatybės. Neginčijama tik viena: per trumpą dešimties mėnesių laikotarpį nuo 1794 m. gegužės iki 1795 m. vasario jis sukūrė per 140 grafikos kūrinių – kabuki teatro aktorių, sumo imtynininkų ir karių portretų. T.Šiaraku grafika buvo įvertinta tik XX a. pradžioje. Šiandien jo kūryba populiari visame pasaulyje, o Japonijoje dailininko kūriniai paskelbti kultūros vertybe.
Klaipėdoje bus eksponuojamos T.Šiaraku aktorių portretų reprodukcijos ir šiuolaikinių Japonijos dailininkų grafikos, plakato, keramikos, skulptūros kūriniai, kuriuose interpretuojami T.Šiaraku grafikos motyvai ir temos.
Tai jau devintoji Japonijos fondo kilnojamoji paroda Lietuvoje ir trečioji Klaipėdoje, LDM Prano Domšaičio galerijoje. Paroda pradeda kultūros renginių ciklą, skirtą Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių 15 metų sukakčiai.
Ji LDM Prano Domšaičio galerijoje Klaipėdoje (Liepų g. 33) paviešės iki rugpjūčio 21-osios.
Naujausi komentarai