Pereiti į pagrindinį turinį

Birutis įvertino Kaliningrade esančio Donelaičio muziejaus pavadinimo keitimą

Kultūros ministras Šarūnas Birutis Kaliningrado valdžios sprendimą pakeisti Tolminkiemyje esančio memorialinio Kristijono Donelaičio muziejaus pavadinimą vadina dar viena Rusijos kovos prieš Lietuvos kultūrą priemone. Anot jo, šiuo metu atsakingos institucijos svarsto, kokių atsakomųjų veiksmų galima būtų imtis toliau.

Birutis įvertino Kaliningrade esančio Donelaičio muziejaus pavadinimo keitimą
Birutis įvertino Kaliningrade esančio Donelaičio muziejaus pavadinimo keitimą / R. Riabovo / BNS nuotr.

„Mes puikiai suprantame, kad Rusija beatodairiškai ir be jokių ceremonijų naudoja kovos prieš mūsų kultūrą priemones. Tai prasidėjo 2022 metais, tai tęsiama ir sustabdyti tai mes kažkaip kol kas įrankių neturime, jie į bet kokias mūsų reakcijas žiūri piktdžiugiškai ir kuo skaudžiau mes reaguojame, tuo jie labiau džiaugiasi“, – Eltai teigė Š. Birutis.

Kultūros ministras tikina, kad šiuo metu diskutuojama, kokių veiksmų Lietuva galėtų imtis toliau.

„Kol kas mes žiūrime į situaciją su nacionaliniu muziejumi, su Lietuvos konsulatu Kaliningrade, su Užsienio reikalų ministerija ir žiūrėsime, kaip viskas toliau rutuliosis, kokių efektyvių veiksmų galėtume imtis“, – sakė jis.

Kaliningrado valdžios sprendimu pakeistas Tolminkiemyje esančio memorialinio Kristijono Donelaičio muziejaus pavadinimas, antradienį pranešė LRT televizija. Skelbiama, jog nuo šiol įstaiga vadinsis Literatūriniu muziejumi.

Nors, televizijos žiniomis, bažnyčioje-muziejuje esantis poeto kapas nebus liečiamas, ateityje sumažės Mažajai Lietuvai ir pačiam K. Donelaičiui skirtų ekspozicijų. Kultūros ministerijos teigimu, dėl šio įvykio buvo kreiptasi į Lietuvos konsulatą Kaliningrade.

Nurodoma, kad pastarąjį sprendimą dėl 1970 m. įkurto muziejaus pavadinimo pakeitimo priėmė Kaliningrado srities Kultūros ir turizmo ministerijai pavaldi įstaiga. Taip esą siekiama kuo labiau sumažinti lietuvybės mastą šioje apskrityje.

Kristijonas Donelaitis buvo XVIII a. lietuvių, evangelikų liuteronų kunigas, lietuvių grožinės literatūros pradininkas. Svarbiausiu jo kūriniu laikoma poema „Metai“, parašyta apie 1760-1775 m.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra