Pereiti į pagrindinį turinį

Emalio meno laboratorija Kintuose baigsis paroda

2013-08-13 13:19
Neringa Poškutė. Tiltas (emalis). Neringa Poškutė. Tiltas (emalis).

Vydūno kultūros centre Kintuose Šilutės rajone rugpjūčio 3–14 dienomis vyksta 11-i metai rengiamas emalio meno simpoziumas-laboratorija „Pamario ženklai“.

Trečiadienį 18 val. vyks baigiamasis simpoziumo renginys – 11-osios meno laboratorijos „Pamario ženklai“ uždarymas ir naujų emalio meno kūrinių parodos „Laiškai Vydūnui“ pristatymas Vydūno kultūros centre Kintuose (Kuršių g. 22).

Simpoziume šiemet dalyvauja menininkai iš Lietuvos Sigutė Ach, Neringa Poškutė, Aušra Mačiulaitienė, Zita Inčirauskienė, Romualdas Inčirauskas, Dovydas Abramavičius, Lauryna Kiškytė, Zoja Ramanauskienė ir Josebas Zangaladzė iš Gruzijos. Jie ir pristatys Kintuose sukurtus savo darbus.

Menininkų stovykla vyksta ją organizuojančiame Kintų Vydūno kultūros centre, Šilutės rajone, istorinėje vietoje, kur gyveno ir mokytojavo žymus Lietuvos kultūros veikėjas, rašytojas ir filosofas Vydūnas.

Šiemetė meno laboratorija „Pamario ženklai“ – jau 11-oji emalio meno specialistų kūrybinė stovykla Kintuose. Pagrindinė jos idėja – suburti menininkus, metalo emalio specialistus bendrai kūrybinei temai. Laboratorijos metu siekiama studijuoti ir populiarinti metalo emalio technikos galimybes ir įvairovę, viešai pristatyti kūrybos procesą bei sudaryti sąlygas skirtingų kartų menininkams kūrybiškai bendrauti.

Meno laboratorijos pavadinimas – “Pamario ženklai” – tai pamario krašto legendų, istorijos, gamtos, tradicijas atspindinčių ženklų ar simbolių ieškojimas ir jų perteikimas emalio meno kūriniuose. Kasmet laboratorijos tema dedikuojama vis kitam pamario krašto istoriniam įvykiui ar gamtos reiškiniui.

„Šiemetės stovyklos temą – „Laiškai Vydūnui“ skiriame Vydūno 145-osioms gimimo metinėms, – pasakojo Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė. – Vydūnas paliko didelį kūrybos palikimą, linkėdamas pasveikimo visomis prasmėmis: ir asmeniškai žmogui, ir lietuvių tautai, ir visai žmonijai. Sumanėme kūrybinėmis interpretacijomis „pasikalbėti“ su Vydūnu: ką šiandien norėtume jam pasakyti, o gal paklausti ar pasidalyti mintimis apie Didžiojo Slėpinio, Amžinosios Būties ir žmogaus gyvenimo santykį.“

Stovyklos metu menininkai naudojasi Vydūno muziejuje esančiais eksponatais ir biblioteka, kita etnografine informacija. Vyko susitikimai su Vydūno draugijos nariais, pokalbiai apie Vydūno kūrybą, Šakių rajono Paluobių kaimo teatras rodė Vydūno komediją „Piktoji gudrybė“ (režisierius Mindaugas Krikščiūnas).

Dalyviai gyvena ir kuria Kintų Vydūno kultūros centro ūkiniame pastate įrengtose emalio meno dirbtuvėse. Kiekvienas autorius po vieną emalio meno kūrinį tradiciškai paliks emalio meno kolekcijai „Pamario ženklai“, kurioje kaupiami kasmet per simpoziumus projekto dalyvių skirtingomis temomis sukurti darbai. Šios kolekcijos parodos jau pabuvojo ne tik daug kur Lietuvoje, bet ir Ispanijoje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų