Taip pat kitąmet numatoma įsteigti tikslines stipendijas restauravimo studijų bakalaurantams.
Pasak Vyriausybės kanceliarijos, vardinė M. K. Čiurlionio stipendija būtų skiriama iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) nustatytų asignavimų Valstybiniam studijų fondui.
Į keturias vardines stipendijas galėtų pretenduoti Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bei Vilniaus dailės akademijos magistrantūros studentai, jos būtų mokamos dešimt mėnesių pradedant antruoju magistrantūros studijų semestru.
Planuojama, kad pirmosios paraiškos M. K. Čiurlionio vardinėms stipendijoms galės būti pateiktos 2025-ųjų rudenį, o pradėtos mokėti 2026-ųjų vasarį.
Paraiškas stipendijoms gauti vertintų M. K. Čiurlionio vardinių stipendijų ekspertų komisija. Atsižvelgdamas į jos siūlymus stipendijas atrinktiems kandidatams skirtų švietimo ministras.
Kaip pažymėjo Vyriausybė, M. K. Čiurlionio vardo stipendija ankstesniais metais gimė kaip privati visuomeninė iniciatyva, nuo 2020 metų ją iš savo lėšų skiria Čiurlionio draugija. Šiomis stipendijomis iki šiol paskatinta dešimt jaunųjų menininkų.
Nuo kitų metų tikslinėmis stipendijomis numatoma skatinti ir gabiausius restauravimo studijas pasirinkusius studentus. Šias stipendijas Vyriausybė tikisi pradėti skirti 2025 metais.
Kasmet planuojama finansuoti ne mažiau kaip penkias tikslines stipendijas restauravimo bakalauro studijas pasirinkusiems studentams, jos būtų mokamos visus ketverius bakalauro studijų metus.
Tikimasi, kad tikslinės stipendijos spręs akmens, skulptūros ir lipdybos, metalo dirbinių, sienų tapybos, architektūrinės keramikos, vitražo, meninių baldų restauratorių poreikį.
Būsimus restauratorius šiuo metu rengia Vilniaus dailės akademija ir Kauno kolegija.
Naujausi komentarai