Japonijos ambasados Lietuvoje rengiamas japoniškų filmų festivalis antradienį trims dienoms užsuks į Klaipėdą.
Jubiliejaus proga
Vasario 14-ąją Panevėžyje startavęs festivalis iki kovo 13-osios dar aplankys Kauną ir Alytų. Jis tęsia kultūrinių projektų ciklą, dedikuotą šiemet minimam Lietuvos ir Japonijos diplomatinių ryšių 20-mečiui. Šia proga visus metus Lietuvoje bus organizuojami įvairūs renginiai. Jų ciklą vasario 4-ąją pradėjo Vilniuje vykęs 10-asis Japonijos kino festivalis. Šią savaitę jį savotiškai pratęsė dar vienas japoniškų filmų festivalis, visą mėnesį keliaujantis po kitus Lietuvos miestus. Jo programoje – keturi filmai: du vaidybiniai, animacinis ir filmas-spektaklis.
„Filmus rodysime su angliškais subtitrais, kino peržiūros nemokamos, tad visų nekantriai laukiame mūsų organizuojamame japoniškų filmų festivalyje“, – kvietė Japonijos ambasados Lietuvoje Informacijos ir kultūros centro atstovė Kristina Simonaitytė.
Bunraku spektaklis
Drama „Įsimylėjėliai savižudžiai Sonezakyje“ iš tikrųjų yra tradicinio japonų lėlių teatro, vadinamo bunraku, spektaklis su tradicine muzika bei dainavimu. Lėlės labai išraiškingos, kaip ir visas bunraku menas. Spektaklis pasakoja apie jauną vyrą, kuris įsimyli geišą, tačiau japonų taisyklės, dviejų įsimylėjėlių skirtinga padėtis visuomenėje tampa kliūtimis judviejų santuokai. Tad jie nutaria pabėgti ir kartu nusižudyti. Tai labai graži, ekspresyvi, romantiška ir liūdna istorija.
Animacinė drama
Animacinis filmas „Basakojis Genas“ – tai istorija apie atominės bombos sprogimo padarinius berniuko Geno ir visos japonų tautos gyvenime. Tuo metu, kai Japonija artėja prie Antrojo pasaulinio karo pabaigos, Genas su šeima gyvena Hirosimoje. Berniuko tėvas pradeda abejoti pergale kare, taip užsitraukdamas miesto pareigūnų ir kaimynų rūstybę. Atstumta vietinių pirklių ir prekybininkų, Geno šeima patiria maisto nepriteklių. Tačiau netrukus šios problemos nublanksta, kai amerikiečių kariuomenė pradeda paskutinę ataką prieš Japoniją, panaudodama savo baisųjį naują ginklą...
Linksmai – apie sumo
Komedija „Sumo, sumo“ pasakoja apie universiteto sumo klubą, kuriam gresia uždarymas. Šiandieninėje Japonijoje jaunesnioji karta labiau domisi vakarietišku sportu – beisbolu ir krepšiniu. Buvęs universiteto sumo čempionas profesorius Amayama pagąsdina studentą Shuhei, kad jis nebaigs universiteto, ir taip priverčia jį prisijungti prie sumo kovotojų komandos. Kartu su profesionaliu imtynininku – nepopuliariu, apkūniu vaikinu ir baltaodžiu užsieniečiu komanda pradeda treniruotis ir ruoštis varžyboms, nors iš tikrųjų sumo nė vienam nerūpi. Tačiau palaipsniui vaikinai pamėgsta ir pradeda gerbti šią tradicinę japonų sporto šaką.
Nevyriškas užsiėmimas
„Vandens berniukai“ – dar viena garsi japonų komedija. Jos herojus Suzuki buvo vienintelis Tadano berniukų mokyklos plaukimo komandos narys. Viskas pasikeitė, kai į mokyklą atvyko nauja plaukimo trenerė, kuri pasirodė esanti labai gundanti. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad ji moko sinchroninio plaukimo, kuris Japonijoje laikomas labai nevyrišku užsiėmimu. Tik penki moksleiviai dėl asmeninių priežasčių vis dėlto nusprendė likti sinchroninio plaukimo komandoje. Visi juokėsi, tyčiojosi ir abejojo jais...
Festivalio programa Klaipėdoje
KKKC Parodų rūmuose (Aukštoji g. 1)
Vasario 22 d. 17.30 val. – „Įsimylėjėliai savižudžiai Sonezakyje“ (1983, drama / bunraku, rež. Midori Kurisaki, 89 min.), 19.15 val. – „Basakojis Genas“ (1983, drama / animacinis filmas, rež. Mamoru Masaki, 83 min.).
Vasario 23 d. 18 val. – „Sumo, sumo“ (1992, komedija, rež. Masayuki Suo, 103 min.).
Vasario 24 d. 18 val. – „Vandens berniukai“( 2001, komedija, rež. Shinobu Yaguchi, 91 min.).
Įėjimas – laisvas.
Naujausi komentarai