Kaip penktadienį pranešė Kultūros ministerija, konkursą G. Čepulionytė laimėjo surinkusi daugiausiai komisijos balų iš devynių dalyvavusių pretendentų.
1995-aisiais G. Čepulionytė dalyvavo steigiant Japonijos informacijos centrą – pirmąją Lietuvoje oficialiai Japonijai atstovaujančią įstaigą, nuo 1997-ųjų atsidarius Japonijos ambasadai Lietuvoje dirbo Informacijos ir kultūros skyriaus vedėja, 2007-2010 metais dirbo ir pirmąja kultūros atašė Lietuvos ambasadoje Japonijoje.
G. Čepulionytė yra dirbusi Kultūros ministerijoje, buvo atsakinga už ryšius su Azijos valstybėmis, prieš kelerius metus buvo kultūros ministro patarėja, nuo 2021-ųjų – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos kultūrinės edukacijos intervencijų koordinatorė.
Pasak jos, sugrįžimas į kultūros atašė Japonijoje darbą yra galimybė pasitelkiant sukauptas žinias, patirtį ir ryšius „kitu lygiu pristatyti Lietuvą“, kaip šiuolaikišką, kūrybišką Europos šalį, kuri per pastarąjį dešimtmetį pelnė tarptautinį pripažinimą daugelyje profesionalaus meno sričių ir yra visavertė pasaulinių meno procesų dalyvė.
„Didelį dėmesį skirsiu literatūrai ir leidybos projektams, literatūros vertėjų ugdymui, vizualiesiems, tarpdiscipliniams menams, muzikai“, – sakė G. Čepulionytė.
Ji sako sieksianti svarbių datų − Jono Meko, Aleksandros Kašubos, Vilniaus įkūrimo 700 metų, M. K. Čiurlionio jubiliejų paminėjimų prestižinėse Japonijos kultūros įstaigose.
G. Čepulionytė taip pat ketina plėtoti bendradarbiavimą su pagrindinėmis Japonijos valstybinėmis, municipalinėmis ir privataus sektoriaus kultūros, meno, akademinėmis įstaigomis, festivaliais, skirs dėmesio pristatyti lietuvių menininkus prestižiniuose renginiuose.
G. Čepulionytė yra išvertusi Haruki Murakami, Yukio Mishima bei kitų japonų autorių kūrinių, organizavo Japonijos tradicinio ir šiuolaikinio teatro kolektyvų gastroles, vizualiųjų menų parodas Lietuvoje. Ji yra įgijusi orientalistikos – japonų filologijos magistro laipsnį Sankt Peterburgo universitete, studijavo Osakos užsienio kalbų universitete, taip pat Tokijuje mokėsi teatro istorijos bei vadybos pagal Japonijos kultūros agentūros Bunkacho programą.
Pareigas ji pradės eiti sulaukus išvadų dėl patikimumo iš tarnybų.
Kultūros atašė kadencijos trukmė – treji metai.
Naujausi komentarai