Politiko teigimu, nereikėtų vadovautis principu „Svarbu ne laimėti, o dalyvauti“.
Socialdemokrato nuomone, „Eurovizijos“ atranka Lietuvoje labiau primena televizinę loteriją ar kelionių konkursą negu nacionalinės reikšmės talentų atskleidimo projektą.
„Žmogiškai galima suprasti, kad organizatoriams nelengva susidoroti su jiems tenkančiu iššūkiu. Bet kai girdime: turim, ką turim, atstovą išrenka žiūrovai, viskas objektyvu, visi gali dalyvauti – visa tai yra atsakomybės nusimetimas“, – teigiama penktadienį išplatintame Seimo nario pranešime.
Anot jo, reikėtų galvoti „apie lėto talentų ugdymo, vystymo, atskleidimo, paieškos procesą ir procedūras“.
„Žinoma, ir tokioje atrankoje, kokią turime, dalyvauja ir laimi daug talentingų atlikėjų. Tačiau tas kasmetis cirko karavanas, kai ta pati chebrytė per kelias savaites atsirenka linksmus bendrakeleivius ir iškeliauja pasibūti į kurortus, tiksliau „atstovauti Lietuvai“, kelia visokių minčių“, – tvirtino Kultūros komiteto pirmininkas.
Pasak jo, dainų konkursas turėtų būti tęstinis talentų pritraukimo procesas. Jis siūlė pavyzdį imti iš muzikos konkursų Italijoje, Norvegijoje ar vokalo šou komercinėse Lietuvos televizijose.
Parlamentaras paragino stiprinti nacionalinę populiarios muzikos mokyklą ir reginių bei scenos meno disciplinas.
Nacionalinę atranką į tarptautinį „Eurovizijos“ dainų konkursą organizuoja nacionalinis transliuotojas LRT. Paprastai skelbiamas konkursas, jame gali dalyvauti visi norintieji. Iš jų komisija ir žiūrovai atrenka, kas turėtų Lietuvai atstovauti „Eurovizijoje“.
Lietuva dar nėra laimėjusi šio tarptautinio dainų konkurso.
(be temos)
(be temos)