Delegacija susitiko su Japonijos fondo (Japan Foundation), Tokijo menų tarybos (Arts Council Tokyo), EU–Japan Fest, Tošibos tarptautinio fondo (Toshiba International Foundation) vadovu ir Japonijos–Lietuvos draugystės asociacijos vadovais, lankėsi Jokohamos kultūros įstaigose ir šiuolaikinio meno erdvėse, Jokohamos scenos menų mugės būstinėje, rengia keliolika veidrodinių susitikimų su svarbiomis scenos menų, vizualiųjų menų, leidybos sričių įstaigomis, festivalių organizatoriais.
Spalio 26 dieną Lietuvos ambasadoje Tokijuje įvyko ketvirtoji Lietuvos ir Japonijos kūrybiškumo konferencija, kurioje dalyvavo Japonijos kūrybinių organizacijų, kultūros fondų ir aukštųjų meno mokyklų atstovai, menininkai, vertėjai. Pagrindinė konferencijos tema – dvišalio šiuolaikinės kultūros profesionalų bendradarbiavimo refleksijos ir naujos perspektyvos pristatyti Lietuvos kultūros ir meno pasiekimus Japonijoje dabartinių globalių iššūkių kontekste.
Pasitelkęs vizualias prezentacijas S. Grigorjev susirinkusiems pristatė „Creative Lithuania“ projektus lydinį personažą „Barabi-chan“, Lietuvos leidėjų asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė pasakojo apie naujausias iliustruotas vaikų knygas, išverstas į japonų kalbą, Daiva Jeremičienė kalbėjo apie „Kaunas 2022“ programos indėlį į miesto ir jo bendruomenių atgimimą, o R. Požerskis demonstravo 1974–1984 metais sukurtas fotografijas, kuriose užfiksuotas Kauno gatvių gyvenimas, ir pasakojo apie miestą, kurio nebeliko.
Renginyje japonų dainininkė, vertėja Ekotumi pasakojo apie „Creative Lithuania“ iniciatyva skaitmeniniu būdu išleistą Agnės Žagrakalytės detektyvinę iliustruotą istoriją vaikams ir jaunimui apie japonų konsulą Čijunę Sugiharą „Kilnieji sukčiai“ ir paskaitė kūrinio ištraukų.
Naujausi komentarai