Pereiti į pagrindinį turinį

Minimos 200-osios rašytojos Ch. Bronte gimimo metinės

2016-04-21 12:27
BNS inf.
Minimos 200-osios rašytojos Ch. Bronte gimimo metinės
Minimos 200-osios rašytojos Ch. Bronte gimimo metinės / Scanpix nuotr.

Didžiojoje Britanijoje ketvirtadienį minimos Charlotte Bronte (Šarlotės Brontė), kurios intensyvi ir aistringa istorija apie Džeinę Eir žavi ištisas skaitytojų kartas, 200-osios gimimo metinės.

Gerbėjai rengia gimtadienio šventę name Šiaurės Anglijoje, kuriame užaugo ir savo knygas parašė Charlotte ir jos seserys Emily (Emili) bei Anne (En). Ši proga akcentuoja neblėstantį pasaulinį seserų Bronte, kurių darbai yra laikomi vienais svarbiausių visų laikų rašytojų moterų kūrinių, populiarumą.

Penktadienį Vestminsterio abatijoje bus padėtas vainikas Ch. Bronte, nuo kito mėnesio bus rodomas baletas „Džeinė Eir“, o Nacionalinė portretų galerija jos garbei surengė parodą.

Bronte name-muziejuje Jorkšyro viržynių pakraštyje esančiame Havorto kaime kasmet apsilanko dešimtys tūkstančių lankytojų iš viso pasaulio, o seserų knygos yra tarp privalomųjų britų knygynuose ir mokyklų programose.

Charlotte, Emily ir Anne Bronte buvo dvasininko dukros, rašiusios savo malonumui ir svajojusios, kad jų darbai būtų išleisti. Tačiau baiminosi, kad į jas nebus žiūrima rimtai dėl to, kad jos yra moterys.

Tad merginos pasivadino pseudonimais Curreris, Ellis ir Actonas Bellai (Kureris Elis ir Ektonas Belai), kai XIX amžiaus 5-ajame dešimtmetyje siuntė leidėjams „Džeinę Eir“ (Jane Eyre), „Vėtrų kalną“ (Wuthering Heights), „Agnesę Grej“ (Agnes Grey) ir „Vaildfel Holio nuomininkas“ (The Tenant of Wildfell Hall).

Emily Bronte susirgo džiova ir mirė 1848-aisiais; kitais metais mirė Anne. Charlotte gyveno dar šešerius metus ir mirė 1855-aisiais, Havorte, laukdamasi ir būdama 38-erių.

„Džeinė Eir“, kurios leidyba D. Britanijoje niekada nebuvo nutrūkusi, pasakoja apie našlaitės vaikystę ir tai, kaip ji, jau dirbdama guvernante, įsimyli savo darbdavį poną Ročesterį.

Tarp kitų Ch. Bronte darbų yra „Šerlė“ (Shirley) ir „Vijetė“ (Villette).

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų