Pereiti į pagrindinį turinį

Minint M. K. Sarbievijaus ir Baroko literatūros metus, siūloma rengti ekskursijas, parodas

2024-11-23 17:42

Kitąmet minint poeto, pamokslininko Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus ir Baroko literatūros metus, vyks ekskursijos, koncertai ir parodos.

Minint M. K. Sarbievijaus ir Baroko literatūros metus, siūloma rengti ekskursijas, parodas
Minint M. K. Sarbievijaus ir Baroko literatūros metus, siūloma rengti ekskursijas, parodas / BNS nuotr.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) plane numatytas 21 skirtingas projektas, skirtas paminėti M. K. Sarbievijaus poezijos rinktinės „Trys lyrikos knygos“ 400-metį ir priminti Baroko literatūros reikšmę Lietuvoje.

Tarp siūlomų renginių – ekskursijos „Vilniaus barokas“, konkurso „Odė mokyklai“ bei karilijonų koncerto organizavimas, kultūrinio maršruto apie Konstantino Sirvydo gyvenimą ir veiklą rengimas.

2025 metais planuojama organizuoti tarptautinę tarpdisciplininę mokslinę konferenciją „Dvarų istorija, kultūra ir paveldas Vidurio Rytų Europoje“, muzikinę-literatūrinę M. K. Sarbievijaus poezijos popietę.

Kitąmet ketinama atidengti simbolinį paminklo-atminimo ženklą, skirtą Baroko literatūros kūrėjui Konstantinui Sirvydui atminti. Tokį ženklą svarstoma įrengti jo gimtinėje Sirvydų kaime, Anykščių rajone.

Taip pat siūloma parengti katalogą lietuvių ir anglų kalbomis, kuriame bus pristatomas peizažo žanras religinėje dailėje, jo raida, intelektinės bei kultūrinės įtakos, peizažo svarba ir reikšmė Baroko literatūroje bei M. K. Sarbievijaus kūryboje.

Šiam planui dar turės pritarti Ministrų kabinetas.

2025 metais numatoma surengti šioms progoms skirtų parodų, M. K. Sarbievijaus knygos „Odė palaimintajam Stanislovui Kostkai“ pristatomąjį renginį.

M. K. Sarbievijus yra vienas žymiausių Baroko epochos lotyniškai rašiusių poetų.

1625 metais jis išleido poezijos rinktinę „Trys lyrikos knygos“, kuri išgarsino jo vardą XVII amžiaus Europoje. Ši rinktinė buvo papildyta ir įvairiose Europos valstybių leidyklose išleista apie 60 kartų, o eilėraščiai išversti į anglų, prancūzų, italų, vokiečių, lenkų, čekų, lietuvių kalbas.

Poetas vadintas krikščionių Horacijumi, sarmatų Horacijumi, o Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje – Lietuvos Horacijumi.

2025-ieji taip pat paskelbti dailininko, kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, lėktuvo ANBO ir Lietuvos aviacijos kūrėjų metais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų