Pereiti į pagrindinį turinį

Muziejai vienijasi sprendžiant elektroninės bilietų prekybos klausimą

2021-03-16 08:28
DMN inf.

Lietuvos Vyriausybės nutarimu nuo kovo 15 dienos leista atsidaryti muziejams, galerijoms ir kitoms ekspozicinėms erdvėms. Visgi, prieš vykstant, vertėtų pasidomėti esama jus dominančio objekto situacija – ne visi muziejai atsidarys vienu metu, o bilietus įsigyti arba iš anksto užsiregistruoti teks internetu.

Muziejai vienijasi sprendžiant elektroninės bilietų prekybos klausimą
Muziejai vienijasi sprendžiant elektroninės bilietų prekybos klausimą / Laimos Penek nuotr.

Nors leidimas atsidaryti daugumos kultūrininkų tarpe yra sveikintinas ir ilgai lauktas, o nutarimas paskelbtas likus kelioms dienoms iki jo įsigaliojimo – atverti durų visi muziejai neskuba. Vienas pirmųjų Lietuvoje atsidarė Vilniaus Gedimino bokštas, modernaus meno muziejus „MO“ atsidarys po kelių dienų, tuo metu sostinės Iliuzijų muziejaus svetainėje rašoma, kad muziejus bus uždarytas iki karantino pabaigos.

Spėjama, kad viena iš potencialių muziejų nenoro atsidaryti priežasčių yra elektroninės bilietų prekybos užtikrinimo būtinybė. Nemaža dalis šalies muziejų tiesiog neturi reikiamų sistemų, todėl palaukti iki karantino pabaigos kai kuriais atvejais gali būti pigiau negu diegti naują sistemą savo svetainėje.

Labai džiaugiamės sprendimu leisti muziejams atsidaryti. Jau ilgai dirbame su meno erdvėmis, todėl džiugu, jog pagaliau galime lankytojams pasiūlyti būdą įsigyti bilietą internetu – tai ne tik paprasta ir patogu, bet ir padės meno mylėtojams taupyti laiką išvengiant eilių.

Tuo metu Lietuvos nacionaliniam muziejui priklausantis Vilniaus Gedimino bokštas, kartu su daug kitų kultūros erdvių, užbėgo įvykiams už akių ir bilietų prekybą jau pirmadienį pradėjo ne savo svetainėje, o  Lietuvos bilietų platinimo portale „Tiketa“.

 

„Labai džiaugiamės sprendimu leisti muziejams atsidaryti. Jau ilgai dirbame su meno erdvėmis, todėl džiugu, jog pagaliau galime lankytojams pasiūlyti būdą įsigyti bilietą internetu – tai ne tik paprasta ir patogu, bet ir padės meno mylėtojams taupyti laiką išvengiant eilių“, – teigė „Tiketa“ komercijos direktorius Laurynas Vairys.

„Iki pandemijos nemažai muziejų bilietų prekybą arba registraciją vykdė tik kasose. Bilietų platinimo procesų skaitmenizavimas padės užtikrinti bekontaktę bilietų patikrą pandeminiu laikotarpiu, palengvins darbą muziejininkams ir pagerins vartotojo patirtį lankytojams, nes įsigyti bilietus į kelis muziejus vienoje vietoje yra patogiau negu perkant atskirai“, – pridūrė L. Vairys.

Laimos Penek nuotr.

Nuo kovo 15 dienos „Tiketa“ pradėjo platinti bilietus į iš viso aštuoniolika kultūrinių erdvių, tarp kurių yra ir Radvilų rūmų dailės muziejus,  Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus bei Tauragės krašto muziejus „Santaka“. Anot L. Vairio, šiuo metu vyksta kalbos su įvairiomis meno erdvėmis, todėl artimiausioje ateityje bilietų platinimo platformoje galėsime išvysti ir daugiau muziejų.

„Mūsų ateities vizija – meno mylėtojams visus bilietus į meno erdves pasiūlyti „po vienu stogu“. Tikimės, kad į šią iniciatyvą įsitrauks kuo daugiau kultūrinių įstaigų, kas būtų labai patogu ir paprasta, nes lankytojams nereikėtų registruotis daugybėje skirtingų portalų. Jau dabar užsiimame koncertų, teatrų ir daugybės kitų kultūrinių renginių bilietų platinimu, todėl mūsų platformoje muziejai ir galerijos sutiktų savo tikslinę auditoriją“, – mintimis dalinosi L. Vairys.

Primename, kad po daugiau nei keturių mėnesių pertraukos duris atveriančiuose kultūrinės erdvės vienam lankytojui privalo užtikrinti ne mažesnį nei 30 kvadratinių metrų plotą, tuo metu lankytis galima tik ne daugiau negu dviem asmenims, nebent tai yra žmonės iš vienos šeimos arba vieno namų ūkio.

Vasarį ir kovą Vyriausybė svarstė meno erdvių atidarymo klausimą spręsti vadovaujantis tokiu pačiu principu, kokiu šiuo metu yra atveriamos mokyklos – atidaryti tik keletą bandomųjų, pilotinių muziejų. Visgi, tokios idėjos nutarta atsisakyti ir nuo pirmadienio duris gali atverti visi muziejai ir galerijos.

„Tikrai protinga atsisakyti pilotinių muziejų atidarymų, neišskiriant vienų ar kitų muziejų. Turime gerą ryšį su muziejų taryba. Reikia matyti visą veiklų spektrą ir situaciją vertinti pagal riziką“, – po praėjusią savaitę vykusio Vyriausybės posėdžio teigė kultūros ministras Simonas Kairys.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų