Kaip skelbia LNOBT, pašto ženklą bus galima įsigyti tik pačiame teatre.
„Operos teatras – anaiptol ne vien sienos ar jų architektūrinis grožis, nors svarbu ir tai. Kiekvienoje valstybėje, kiekviename mieste operos teatro pastatas būna miesto puošmena, reikšmingas jo centro akcentas“, – pranešime cituojama teatro generalinė direktorė Laima Vilimienė.
Pašto ženklą sukūrė dailininkas Liudas Parulskis, jo miniatiūroje teatro pastatas įamžintas rakursu žvelgiant iš Vilniaus gatvės pradžios.
Pašto ženkle matomi užrašai „LNOBT rūmams – 50“ ir „Architektė ELENA NIJOLĖ BUČIŪTĖ“. Pašto ženklo nominalas – euras.
Pagal architektės E. N. Bučiūtės sukurtą projektą 1974 metais baigtas statyti teatras tapo pirmuoju specialiai operai ir baletui puoselėti skirtu pastatu Lietuvoje, mat tiek Kauno valstybinio muzikinio, tiek ir Vilniaus senojo teatro scenos šiems žanrams tebuvo pritaikytos.
„Praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio pradžioje, kai E. N. Bučiūtė pateikė savo architektūrinius pasiūlymus galutiniam teatro projektui parengti, jos darbas amžininkams atrodė įkvėptas modernios, drąsios tuometiniam laikmečiui avangardistinės dvasios“, – rašoma teatro pranešime.
LNOBT rūmų statyba ir jų įrengimas užtruko dešimtmetį. Tuo laikotarpiu į darbą su jau kylančio teatro projektu įsitraukė ir architektės gyvenimo draugas – dailininkas, dizaineris Jurijus Markejevas, sukūręs originalius rūmų fasado apdailos ir interjerų elementus.
Į pastatą A. Vienuolio gatvėje teatras persikėlė 1974 metų lapkritį.
Naujausi komentarai