Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė, išugdžiusi tris atlikėjų kartas, muzikologų dar vadinama lietuviškosios fortepijono mokyklos motina.
Pianistė Olga Šteinberg į Lietuvą dirbti buvo pakviesta pokariu, praneša „Panorama“. Maskvos Čaikovskio konservatorijos auklėtinė į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją atvežė Henriko Neihauzo muzikavimo tradiciją. Iki 83-ejų dirbusi profesorė išugdė beveik 130 atlikėjų, pedagogų.
„Man, kaip sudarytojai, buvo labai gera skaityti visus straipsnius prieš dar paduodant į spaudą, nes atrodė, kad vėl iš naujo išgyveni tas akimirkas su profesore“, – sako pianistė doc. Aleksandra Žvirblytė.
Vieną iš fortepijono mokyklos Lietuvoje kūrėjų – Olgą Šteinberg – mokiniai vadina žmogumi, padalijusiu jų gyvenimus į du etapus: vienas - iki susitikimo su mokytoja, kitas – po jo.
Knygoje šalia prisiminimų – ir profesorės rašyti laiškai, afišos, nuotraukos. Su prisiminimų knyga išleistas ir archyvinių profesorės muzikos įrašų kompaktinis diskas.
„Jau vien jos išėjimas, ramus natų atvertimas ir įžangos grojimas, tai tu iškart atsidurdavai ten, kur turi atsidurti. Toj atmosferoj, kur turi pradėti. Jos buvo nepaprastai gražus garsas. Bandai kažką pagroti ir staiga ji ant kito fortepijono uždeda minkštą ranką, ne tokią didelę ranką, bet tiesiog suskamba instrumentas ir sužadina tavyje tą norą pasiekti, padaryti iš tikrųjų taip“, – sako Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Fortepijono katedros vedėja prof. Veronika Vitaitė.
Bernardas Vasiliauskas, Aleksandra Juozapėnaitė, Živilė Karkauskaitė – O. Šteinberg išugdė tris muzikantų kartas. Jie patirtį perduoda studentams. Tačiau pianistė ir pati daug koncertavo. Jai ir vyrui Aleksandrui Livontui prašant, kompozitoriai jiems kūrė muziką.
Naujausi komentarai