Pereiti į pagrindinį turinį

Pščelnike paminėtos S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio metinės

Pščelnike paminėtos S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio metinės
Pščelnike paminėtos S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio metinės / Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Lenkijoje lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno žūties vietoje paminėtos jų skrydžio per Atlantą 78 metinės.

Lakūnų žūties vietą nuo šiol primins ir trys lietuviški koplytstulpiai.

Laisvė ir Tėvynė – pagrindiniai žodžiai skambėję šiandien Pščelniko (buvusio Soldino) miške, prie paminklo legendinio skrydžio per Atlantą didvyriams Steponui Dariui ir Stasiui Girėnui.

Jungtinėse Amerikos Valstijose pakilę ir per Atlantą skridę lakūnai net be radijo ryšio septynis tūkstančius kilometrų tikėjosi įveikti per daugiau nei keturiasdešimt valandų.

Visa Lietuva liepos šešioliktosios vakarą su nerimu laukė įveikti Atlantą pasiryžusių lakūnų. Susirinkusi minia Kaune žvalgėsi į vakarus, tačiau lėktuvo taip ir nesulaukė.Tą akimirką niekas ir nežinojo, kad „Lituanicos“ nuolaužos mėtosi tarp Soldino pušų. Kitą dieną iš Vokietijos į Lietuvą atskriejo vilties nenešanti žinia – lakūnai žuvo miške.

„Lituanica“, kaip manoma, sudužo dėl audros ir variklio gedimo.

„Tai yra pavyzdys, kai dvi kaimyninės tautos, katalikiškos tautos, kurias vienija tos pačios vertybės, gali susivienyti tragiško liūdesio akimirką, ir šiandien esame liudininkai, kai ne tik vietiniai, bet ir iš Šcecino atvyksta žmonės atiduoti pagarbą S. Dariui ir S. Girėnui ir išreikšti pagarbą lietuvių tautai“, – sako Lietuvos užsienio reikalų viceministras Egidijus Meiliūnas.

Trys nauji tradiciniai lietuviški koplytstulpiai nuo šiol primins Lietuvos lakūnų žygdarbį – Odė didvyriams, Aukščiausiojo globa ir Motina globėja.

„Paėmiau popieriaus lapą ir pieštuką ir virpesys pagavo – laikas pačioje žemėje pabusti ir keltis. Todėl, kad gana to sąmyšio, karų, maišaties – mes susikalbame viena žemiška kalba“, – sako tautodailininkas Algimantas Sakalauskas.

Memorialas S. Dariui ir S. Girėnui atminti buvo pastatytas 1936 m. tuometinėje Soldino apylinkėje pagal architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio projektą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų