Pereiti į pagrindinį turinį

„Satta Outside“ sudrumstė Šventosios ramybę

2011-08-17 19:30
„Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę „Satta Outside“ pernai drumstė Šventosios ramybę

Antrus metus į mažą pajūrio kurortą suplūdo elektroninės muzikos mėgėjai. Čia nuo penktadienio  iki pirmadienio vyko alternatyviu muzikos ir meno kurortu vadinamas festivalis.

Rinktiniai atlikėjai

Jau penktąjį kartą (pirmus tris kartus jis vyko Smiltynėje) vykusio festivalio teritorijoje veikė keturios scenos. Jose nuo vakaro iki ryto pasirodymus rengė atlikėjai iš įvairių šalių. Beveik trečdalis jų buvo iš JAV, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Rusijos. Tarp ryškiausių „Satta Outside 2011“ žvaigždžių buvo lietuviškų ir latviškų šaknų turintis Los Andželo (JAV) alternatyvios muzikos scenos vedlys The Gaslamp Killer, britų pažiba, „Mercury“ apdovanojimui nominuotas Ghostpoet.

Penktadienio vakare įvyko intensyviai anonsuotos „Ritmo kovos“, kuriose prie didžėjų pultų, siekdami kuo labiau išjudinti minią, varžėsi įvairių šalių atstovai. Kompetentinga komisija ir įsilinksminusi minia savo balsais kovose palaikė Lietuvos atstovą, pseudonimu Style Mistake iš Vilniaus. Jam ir atiteko nugalėtojo karūna.

Įspūdingą pasirodymą šeštadienį surengė lietuvių hip-hop‘o muzikos grupė „Despotin Fam“, pasitelkusi visą būrį muzikiniais instrumentais apsiginklavusių muzikantų, pasivadinusių „The Big Bang Band“. Keliolikos žmonių komanda privertė judėti ir skanduoti porą tūkstančių žmonių. Tokio publikos priėmimo sujaudinti atlikėjai programos pabaigoje patys plojo ir ilgai dėkojo gerbėjams.

Neįtikėtina atmosfera

Prie vieno Šventosios upės vingio aptvertoje teritorijoje buvo įkurtas palapinių miestelis, šalia kurio organizatoriai įrengė sceną grupėms, atliekančioms gyvą programą. Kito upės vingio ribojamoje pagrindinėje festivalio teritorijoje buvo įrengtos kitos erdvės. Scenoje, įkurtoje didžiulėje palapinėje, kaip ir ant Šventosios kranto sumontuotoje mažoje scenoje, karaliavo didžėjai. Iš viso festivalyje sugrojo apie 110 atlikėjų – maždaug po lygiai didžėjų ir vienokią ar kitokią gyvą programą paruošusių.

Tačiau, vienoje įspūdingiausių scenų, pavadintoje „Arena“, gyvą programą atlikusios grupės skambėjo ir atrodė tikrai įspūdingai. Sovietmečiu statytoje (ir nuo to laiko remonto nemačiusioje) Šventosios estradoje vizualizacijomis ir apšvietimu buvo kuriama ypatinga atmosfera. Tačiau, net ir be jų, vien statinio architektūra sudaro įspūdį, kad esi atsidūręs po-apokaliptinėje vietovėje, ir dabar yra ne 2011, o bent jau 3011 metai. Tokį statinį, su visais jame išaugusiais berželiais ir aptrupėjusiu betonu, norisi pavadinti post-post-modernizmo paminklu.

Okupuotas paplūdimys

Dienomis, kaip ir visi poilsiautojai, alternatyvios muzikos mylėtojai traukė į paplūdimį. Jame buvo įrengta dar viena scena, kurioje visą dieną publiką linksmintis skatino įvairūs didžėjai. Gausybė jaunų besilinksminančių žmonių paplūdimyje kėlė nuostabą atvykusiems į Šventąją ramiai papoilsiauti. Kai kurie jų paplūdimį dėl žmonių kiekio greitai pakrikštijo „Palanga 2“.

Jūroje nuo vasaros karščio gelbėjosi ir muzikos klausėsi nuolatinė gausybė žmonių. Nemėgstantys tingiai drybsoti ant smėlio laidė aitvarus, skraidančiuosius diskus, mušinėjo tinklinio kamuolius. Norintys pajausti daugiau azarto išbandė savo jėgas paplūdimio tinklinio ir paplūdimio futbolo varžybose. Kelias dienas Šventosios paplūdimys buvo virtęs gerą nuotaiką spinduliuojančia pasilinksminimo vieta.

Užklasinė veikla

Be muzikos alternatyvaus kurorto lankytojai taip pat turėjo, kur sutelkti savo dėmesį ir praleisti laiką. Festivalio organizatoriai jiems pasiūlė įvairios veiklos. Bene skambiausiai pristatytas buvo reivo muziejus. Iki šiol pati reivo kultūra nėra konkrečiai apibrėžta. Prieš 15 metų Lietuvoje taip pat buvo populiari vadinamoji reivo stiliaus muzika. Tačiau dabar šis terminas siejamas su žmonėmis , besilinksminančiais pagal daugybę elektroninės muzikos stilių.

„Satta Outside 2011“ rengėjai nutarė atiduoti duoklę elektroninės muzikos vakarėlių rengėjų pirmtakams Lietuvoje. Šventosios estrados viduje buvo įkurtas reivo muziejus, kuriame nuolat buvo galima pamatyti įvairios vaizdo medžiagos ir anonsinių skrajučių iš prieš keliolika metų Lietuvoje vykusių vakarėlių. Taip pat buvo atidengtas vieno iš pirmųjų šios kultūros skleidėjų mūsų šalyje – DJ Sagos biustas.

Alternatyvaus jaunimo jėgų atstatymu rūpinosi įvairiausių pasaulio virtuvių specialistai. Išalkę galėjo rinktis nuo rytų Azijos patiekalų, vegetariškos virtuvę, įprastų mėsainių, picų tortilijų, iki, vietinių lietuviškų patiekalų.

Šalia įvairių maitinimo įstaigų palapinių įsikūrė „manodrabuziai.lt“ mainų punktas, kuriame norintys mainėsi festivalio aksesuarais. Taip pat buvo galima įsigyti vietoje pagamintų marškinėlių, gilinti žinias apie ekologiją, skaityti pogrindinius savilaidos būdu leistus žurnaliukus, ir net atnaujinti šukuoseną. Norintys galėjo žaisti prie kelių stalo futbolo stalų, arba, dienos metu dalyvauti badmintono turnyre.

Būrys keistuolių

Į 10 km nuo Palangos nutolusią Šventąją vasarą pailsėti prie Baltijos jūros dažniausiai suvažiuojama šeimomis. Tačiau, jau antrą vasarą, ilgąjį Žolinių savaitgalį jiems tenka taikytis su šį miestelį šturmuojančio festivalio lankytojais ir trankiais ritmais.

Šiame kurortiniame miestelyje gyvena maždaug 2000 žmonių. Šiemet vien į „Satta Outside“ festivalį, organizatorių duomenimis, atvyko apie 7000 lankytojų. Festivalio organizatorių duomenimis bilietus aktyviai pirko vokiečiai, baltarusiai, latviai, ir Didžiosios Britanijos gyventojai. Pridėjus kelis tūkstančius poilsiautojų, miestelis praeitą savaitgalį buvo išsiplėtęs keleriopai.

Spalvinga festivalio minia, be abejo, neužsidarė aptvertoje teritorijoje lyg rezervate. Savaitgalio metu buvo užtvindytos visos miestelio erdvės, pradedant įvairaus plauko maitinimo įstaigomis, baigiant pievutėmis ir, žinoma, paplūdimiu.

Nors alkūnėmis ant šaligatvių stumdytis neteko, tačiau pagrindinės Šventosios gatvės žmonių kiekiu priminė populiariųjų kurortų pagrindines arterijas. Pažiūrėti vieniems į kitus tikrai buvo ko. Kai kurie stengėsi kuo labiau išsiskirti iš minios, ir bandė aplinkinius stebinti savo apranga – nuo senovės laikų tunikų imitacijų iki statybininkų kombinezonų ir šalmų. Aplinkiniams tai arba pakeldavo nuotaiką, arba palikdavo sutrikusius stebėtis tokiu kostiumo pasirinkimu.

Metų prekyba

Metų pradžioje su miesto vadovais susitikę festivalio organizatoriai aptarė bendradarbiavimo ir savitarpio pagalbos galimybes. Pernai nuostabą, nepasitenkinimą ir bruzdėjimą sukėlęs festivalis, šiemet, atrodo, buvo priimtas palankiau. Vis dėlto, reikia nepamiršti, kad kurortinio miestelio ženklią dalį metinių pajamų sudaro vasaros sezono pardavimai. Todėl, keli papildomi tūkstančiai turistų, ko gero, nebekelia nepasitenkinimo.

Nekasdienišką apgultį teko atlaikyti ir vieno iš prekybos centrų tinklo mažajai parduotuvei. Praktiškai visas keturias dienas visą laiką joje driekėsi eilės prie kasų. Kartais jose pirkėjams tekdavo praleisti iki 40 minučių.

Pasimokė iš klaidų

Šiais metais festivalio organizatoriai stengėsi nekartoti pernykščių klaidų. Likus kelioms dienoms iki renginio Palangos savivaldybės atstovai pagrasino uždrausti festivalį, jei nebus įvykdytos saugumo ir tvarkos sąlygos. Organizatoriai, pasirūpino, kad tiek „Satta Outside 2011“ lankytojams, tiek ir aplinkiniams kiltų mažiau problemų. Šiemet viena pagrindinių scenų buvo „pasukta“ ne į miestelio pusę. Todėl garsas nesklido taip toli.

Taip pat, festivalio dalyvių patogumui buvo pastatyta daugiau šiukšlių konteinerių ir biotualetų. Žinoma, naivu manyti, kad dėl to nė viena šiukšlė nebuvo „atiduota gamtai“. Vis dėlto, operatyviomis miesto savivaldybės ir festivalio organizatorių pastangomis kasdien teritorija buvo gerai aptvarkoma.

Tiesa, nevisai pavyko išspręsti automobilių statymo problemą. Šiemet, statyti automobiliams buvo paruošta didelė pieva, kurioje savo transporto priemones paliko didžioji dalis atvykusių pasilinksminti. Tačiau, vis tiek iš abiejų pusių buvo užstatyta gatvė, kuria įvažiuojama į Šventąją. Todėl, norintys ja pravažiuoti turėjo problemų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų