Milano meno projektų erdvėje "Peep-Hole" pusantro mėnesio vykusį Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) projekto pristatymą apžiūrėjo daugiau nei 600 italų ir miesto svečių, pranešė Lietuvos ambasada Italijoje.
ŠMC projekto pristatymas "Miegalius. Paroda kaip namas prie miško ir iš miško į namą žiūrintis gyvulys, pro šalį ūžiant mašinoms", kuriame buvo eksponuojami jaunų menininkių Dalios Dūdėnaitės ir Elenos Narbutaitės kūriniai, baigiasi šią savaitę.
Milano meno centras "Peep-Hole" pakvietė šešias prestižines įvairių Europos šalių meno institucijas ir muziejus vieną po kito prisistatyti centro patalpose. Gegužės 26 - liepos 17 dienomis meno centro erdvė laikinai buvo patikėta antrajam šios serijos dalyviui – Vilniaus ŠMC.
Konceptualiu parodos modeliu, kaip teigia Elena Narbutaitė, tapo Vilnius. Pasak menininkių, kuriant joms abiems buvo svarbi urbanistiniam Vilniaus audiniui būdinga galimybė lengvai, kone nejučiomis iš centro atsidurti periferijoje. Jas domino situacijos, kai vienas prie kito labai priartėja "miestas ir miškas, darbas ir dykinėjimas, galvojimas ir spoksojimas".
"Buvome pakviesti pasinaudoti parodų erdve Milane tarsi ji būtų Vilniuje, tad nusprendėme patikėti užduotį menininkėms, kurios giliai domisi įvairių kultūros patirčių niuansais – žiūrovo, pašnekovo, vairuotojo. Sprendimas pasiteisino – ne vienas parodos lankytojas įvertino kūrinių brandą ir sveikino parodos autorius sukūrus ypatingą atmosferą", - teigia viena iš šios parodos kuratorių Virginija Januškevičiūtė.
Į Milaną laikinai buvo perkelta Elenos Narbutaitės skulptūros "Planeta" ir "Geografija", kitaip vadinama gyvulio akies studija, ir Dalios Dūdėnaitės filmas "Klavikordas".
Naujausi komentarai