Kviečiami visi, profesionalai ir mėgėjai, kurie turėjo galimybę fotografuoti Lietuvos kariuomenės ir Lietuvoje dislokuotų NATO karinių vienetų karius, peržvelgti savo praėjusių pabaigoje ir šiais metais darytas nuotraukas, atrinkti geriausias iš jų ir atsiųsti konkursui. Svarbu, kad nuotrauka atspindėtų kariuomenės gyvenimo akimirkas: kaip kariai vykdo kovines užduotis, dalyvauja pratybose ir šventėse, bendrauja tarpusavyje ir su visuomene, kokius kasdienius iššūkius ir išgyvenimus patiria ir kt.
Kaip ir ankstesniais metais, konkurso dalyvių nuotraukos bus skirstomos ir vertinamos keturiose kategorijose: nuotraukos, kurias pateiks krašto apsaugos sistemoje (KAS) tarnaujantys ir dirbantys kariai ir civiliai; nuotraukos, kurias pateiks visi kiti profesionalūs ir neprofesionalūs fotografai, netarnaujantys ir nedirbantys KAS; II kategorija - nuotraukos, kurias pateiks KAS dirbantys profesionalūs fotografai ir varžysis dėl „Profesionaliausio kadro“; visų dalyvių pateiktos nuotraukos „Linksmas kadras“.
Konkurso vertinimo komisija išrinks geriausias kiekvienos kategorijos nuotraukas, kurių autoriai šiemet pasidalins Krašto apsaugos ministerijos įsteigtą 4 200 eurų premijų fondą. Konkurse bus galima laimėti ir įvairių rėmėjų įsteigtų prizų.
Geriausių nuotraukų parodos atidarymą ir laureatų apdovanojimą planuojama surengti 2018 metų pabaigoje Vilniuje. Taip pat tradiciškai bus išleistas ir geriausių fotokonkurso nuotraukų katalogas.
Nuotraukas konkursui siųsti iki rugsėjo 20 d. el. paštu [email protected]
Karo fotografo ir operatoriaus T. Dambrausko vardas fotokonkursui suteiktas siekiant įamžinti jo atminimą ir nuopelnus. T. Dambrauskas Krašto apsaugos departamente pradėjo dirbti 1990 metais, netrukus buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi. Jis sukaupė unikalų nuotraukų ir vaizdų archyvą - fiksavo Lietuvos kariuomenės raidą nuo Sąjūdžio žaliaraiščių iki modernios kariuomenės. Dirbdamas T. Dambrauskas nevengė rizikos ir netradicinių sprendimų, dėl „gero kadro“ buvo pasiryžęs pralaužti bet kokius ledus. Jis pirmasis ir vienintelis Lietuvos kariuomenėje filmavo parašiutininkus prisirišęs prie lėktuvo sparno, nuolat leisdavosi į sudėtingus žygius kartu su kariais, fiksavo pirmųjų tarptautinių lietuvių misijų akimirkas Balkanų regione ir Afganistane.
Naujausi komentarai