Jo veikėjus įgarsina tokie žinomi Lietuvos žmonės, kaip Marius Repšys, Donata Virbilaitė, Gabrielė Malinauskaitė, Deividas Breivė, Martyna Gedvilaitė, Vainius Sodeika ir kiti. Kurdamas „Babaužiukus“, režisierius ir pats tapo ne tik filmo kūrėju, bet ir įgarsintoju – jis savo balsą paskolino net trims veikėjams.
„Babaužiukai“ yra animacinis filmas visai šeimai apie mažus, įdomius padarėlius, tyrinėjančius pasaulį. Kiekvienas babaužiukas yra vis kitoks, turintis po unikalią savybę. Tad natūralu, kad ir balsai veikėjams turėjo būti sukurti taip, kad tinkamai įkūnytų skirtingus charakterius.
Kurdamas filmus T. Vidmantas skiria ypatingą dėmesį garsui. Visgi, animacijos įgarsinimas skiriasi nuo įprastų kino filmų. Čia veikėjų balsai tampa viena svarbiausių vaidybos priemonių, o kartais vienas aktorius gali įkūnyti net kelis personažus, pakeisdamas savo balsą.
Trepsis / filmo stop kadras
Filmo „Babaužiukai: Septynios fantastiškos istorijos“ aktorių atrankai T. Vidmantas pasitelkė socialinius tinklus. Facebook’e režisierius paskelbė ieškantis aktorių animaciniam filmui.
„Visiems parašiusiems, kurių buvo apie 100, išsiunčiau paveikslėlį su daug skirtingų animacinių personažų. Paprašiau kelis iš jų arba visus įgarsint taip, kaip aktoriams atrodė tinkama. Rinkausi tuos aktorius, kurie galėjo lengvai persikūnyti nuo labai mažo, mielo personažo iki monstro. Pagal tai, kokį tipažą jiems sekėsi sukurti lengviausiai, paskirsčiau personažus“, – teigė filmo režisierius.
Šio animacinio filmo įgarsinimas truko apie tris mėnesius.
T. Vidmantas įgarsino tris „Babaužiukų“ veikėjus: Lazerį, Trepsį ir Fau Fau. Kiekvienam personažui reikėjo rasti atitinkamą balsą.
Fau Fau / filmo stop kadras
Animacijoje visai įprasta, kad vyrai garsina moteriškus personažus, o moterys – vyriškus.
„Lazeris yra labiausiai aš. Trepsio balsui reikėjo kalbėti labai plonai. Visgi, įdomiausia buvo garsinti babaužiukę stilistę Fau Fau – su raudonomis lūpomis, sparnais ir trimis kojomis, kurios atrodo, kaip pirštai. Jos balsas bei kalbėjimo maniera yra toliausiai nuo mano. Paprastai, kuo labiau personažo skambesys skiriasi nuo aktoriaus originalaus balso, tuo daugiau pastangų ir energijos reikalauja jį sukurti. Galiausiai, dar tenka kompiuteriu tą balsą paaukštinti arba pažeminti. Animacijoje visai įprasta, kad vyrai garsina moteriškus personažus, o moterys – vyriškus. Nedaug kas žino, bet pvz., Bartą Simpsoną daug metų garsina moteris, o Lindą Belcher iš „Bob’s Burgers“ – vyras“, – teigė T. Vidmantas.
Naujausi komentarai