Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniuje įteiktos septynios mokslo premijos

2014-03-06 15:40
Vilniuje įteiktos septynios mokslo premijos
Vilniuje įteiktos septynios mokslo premijos / A. Ufarto/BFL nuotr.

Ketvirtadienį Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijoje, iškilmingai įteiktos Lietuvos mokslo premijos.

Šiais metais skirtos septynios premijos humanitarinių ir socialinių, fizinių, biomedicinos, žemės ūkio ir technologijos mokslų srityse, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija.

Lietuvos mokslo premijos teikiamos už reikšmingus fundamentinius ir taikomuosius bei eksperimentinės plėtros darbus.

Humanitarinių ir socialinių mokslų srityse mokslo premijos skirtos Viktorijai Daujotytei-Pakerienei už darbų ciklą „Fenomenologiniai lietuvių literatūros tyrimai (1998–2012)“ bei Arūnui Sverdiolui už darbų ciklą „Hermeneutinė kultūros filosofija (2002–2012)“.

Fizinių mokslų srities premijas pelnė Pavelas Bogdanovičius, Gediminas Gaigalas ir Alicija Kupliauskienė už darbų ciklą „Atomo teorijos metodų plėtra ir taikymai (1998–2012)“ bei Eugenijus Butkus ir Sigitas Tumkevičius už darbų ciklą „Naujų karbociklinių ir heterociklinių organinių medžiagų sintezės metodų kūrimas, struktūros, savybių tyrimai ir taikymas (1998–2012)“.

Biomedicinos ir žemės ūkio mokslų srityse pripažinimo sulaukė Aurelija Žvirblienė už darbų ciklą „Naujų antikūnų kūrimas, tyrimai ir taikymas imunodiagnostikai (1998–2012)“.

Apdovanojimą taip pat pelnė taikomosios mokslinės veiklos darbas – Algimanto Petro Matusevičiaus, Antano Stankevičiaus, Arūnas Rupšio ir Vytauto Špakausko darbų ciklas „Veterinarinių preparatų kūrimas, jų ikiklinikinis-klinikinis ištyrimas ir gamybos įteisinimas“.

Technologijos mokslų srityje apdovanotas Gintaris Kaklauskas už darbų ciklą „Inovatyvūs armuoto betono kompozito fizikinio modeliavimo būdai ir jų taikymas skaitiniuose projektavimo metoduose (1998–2012)“.

Lietuvos mokslo premijas įsteigė Vyriausybė, jas konkurso būdu skiria Lietuvos mokslo premijų komisija. Premijos dydis – 101 tūkst. 400 litų.

Į Lietuvos mokslo premijas gali pretenduoti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje aktyviai dirbantys mokslininkai. Šiemet premijų konkursui iš viso buvo pasiūlyta 27 mokslo darbų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra