Šeštadienį Kaune trankiai palydėti senuosius ir sutikti Naujuosius metus publiką pakvietė net dvi legendos – „Žalgirio“ arenoje jungtinį šventinį koncertą surengė išskirtinio balso savininkė Bonnie Tyler ir auksinis „Smokie“ balsas Chrisas Normanas, akomponuojant Kauno miesto simfoniniam orkestrui.
Pirmoji scenoje pasirodė B.Tyler, kuri pilnutėlę areną pradžiugino legendinėmis dainomis – „Total Eclipse Of The Heart“, „Bitter Blue“, „Lost in France“, „Simply The Best“. Lyrišką kūrinį „Amazed“ atlikėja skyrė savo vyrui, kuris ją į koncertus lydi jau 38 metus. Ant scenos užlipusį gyvenimo draugą B.Tyler apdovanojo bučiniu.
Britų dainininkė buvo puikiai nusiteikusi, ji paminėjo, kad pirmą kartą Lietuvoje lankėsi 1988 metais. „Ačiū Dievui, kad yra botoksas“, – šmaikštavo puikiai atrodanti 60-metė atlikėja.
Antrasis į sceną žengė Ch.Normanas. Jį išvydę žiūrovai tiesiog pašėlo – pakilo nuo kėdžių ir šoko, klausydamiesi tokių dainų, kaip „Midnight Lady“, „Oh Carol“, „Stumblin In“, „Living Next Door To Alice“. Gerbėjai ilgai nenorėjo atsisveikinti su mylimu atlikėju ir plojimais vis prašė daugiau dainų.
Koncertas baigėsi vėliau, nei planuota – iki vidurnakčio likus mažiau negu pusvalandžiui. Tuomet susirinkusieji išskubėjo į lauką stebėti šventinių fejerverkų, raižančių naktinį Kauno dangų.
Ch.Normanas (tikras vardas Christopher Ward Norman) gimė 1950 m. Jungtinės Karalystės Jorkšyro grafystėje, artistų šeimoje. Būdamas vos septynerių, iš tėčio gavo dovanų savo pirmąją gitarą, o didžiausią įtaką būsimos žvaigždės muzikiniam skoniui turėjo Elvisas Presley, Little Richardas, „The Beatles”, Bobas Dylanas ir „The Rolling Stones”.
1962 m. Chrisas Normanas įstojo į Bredfordo berniukų mokyklą, kur sutiko savo bendražygius – būsimus „Smokie” narius Alaną Silsoną ir Terry Uttley. Pirmųjų grupės pavadinimų buvo daug ir įvairių – nuo „The Yen”, „Essence”, „Long Side Down” iki „The Elizabethans”. Tačiau tikroji kūrybinė sėkmė atėjo kartu su lemtingu grupės pavadinimu – 1975 m. buvo išleistas ilgai brandintas debiutinis grupės „Smokie” albumas „Pass It Around”, sukurtas kartu su garsiais to meto prodiuseriais ir dainų autoriais – Nicky Chinnu ir Mike’u Chapmanu. 1978 m. galima drąsiai vadinti „Smokie” aukso amžiumi – buvo išleistas albumas „The Montreaux Album”, sulaukęs aukščiausių kritikų vertinimų, singlas „Mexican Girl” tapo megahitu, o Chriso Normano ir Suzie Quatro dueto daina „Stumblin’ in” pateko į amerikietiškojo „Billboard” TOP-10 pozicijas. Vėliau sekė akinančios šlovės metai, gastrolės visose kontinentuose ir pilni stadionai grupės gerbėjų, dievinančių kiekvieną grupės dainą ir narį.
Nors 1986 m. Chrisas Normanas paliko „Smokie” ir pradėjo solinę karjerą, jo diskografija išties įspūdinga – išleista daugiau kaip 50 singlų ir virš 30 albumų (9 iš jų – “Smokie” sudėtyje ir 25 – soliniai), pasaulyje parduota daugiau kaip 30 milijonų įrašų, atlikėjas iki šiol produktyviai kuria ir koncertuoja. Pastaruosius 20 metų Chrisas Normanas gyvena Airijos jūroje esančioje Meno saloje, su žmona Linda susituokęs jau daugiau kaip 40 metų, užaugino penkis vaikus ir jau turi keturis vaikaičius.
Gimusi 1951 m. Jungtinės Karalystės Pietų Velse darbininkų šeimoje, B.Tyler (tikras vardas Gaynor Hopkins) profesionalią muzikinę karjerą pradėjo 1975 m., tačiau tik antrasis singlas „Lost In France” (1976 m.) atnešė atlikėjai pasaulinį populiarumą. 1977 m. pasirodė debiutinis B.Tyler albumas „The World Starts Tonight”, tačiau tais pačiais metais dainininkei buvo atlikta balso stygų operacija, po kurios ji turėjo tylėti net 6 savaites. Deja, nelaimingo įvykio metu B.Tyler netyčia suriko ir tai, manoma, visiškai pakeitė jos balso tembrą. Nors atlikėja manė, kad jos karjera pasibaigė vos prasidėjusi, tačiau pasaulis nuoširdžiai pamilo kiek prikimusį balsą, o singlas „It’s A Heartache” tapo Nr.1 daugelyje Europos šalių, o JAV užkopė į „Top 3” poziciją.
Netrukus B.Tyler pasirašė sutartį su talentingu prodiuseriu Jimu Steinmanu ir 1983 m. išleido albumą „Faster Than the Speed of Night”, padovanojusį pasauliui megahitą „Total Eclipse Of The Heart”. Ši baladė užkariavo pirmąsias vietas net 18 šalių radijo stočių top pozicijose ir buvo nominuota prestižiniam „Grammy” apdovanojimui „Geriausios pop atlikėjos dainos” kategorijoje. Taip pat albumas „Faster Than The Speed of Night“ yra įtrauktas į „Guinness“ rekordų knygą, kaip pirmasis atlikėjos moters įrašas, debiutavęs Didžiosios Britanijos perkamiausių albumų sąrašo viršūnėje.
Daugiau kaip 20 studijinių albumų bei virš 50 singlų išleidusi dainininkė nuo 1973 m. yra ištekėjusi už olimpinio dziudo čempiono Roberto Sullivano, su kuriuo susipažino vienų savo pirmųjų koncertų metu ir kuris iki šiol ištikimai lydi dainininkę visose gastrolėse.
Orkestro, savo veiklą pradėjusio 2005 m., repertuaro pagrindas – klasikinė ir romantinė muzika, o patirties ir jaunatviško veržlumo dermė – viena patraukliausių naujojo kolektyvo savybių.
Per palyginus trumpą gyvavimo laiką, orkestras išties nuveikė labai daug – jį mėgsta ir su juo noriai bendradarbiauja garsūs Lietuvos menininkai (Petras Geniušas, Vilhelmas Čepinskis, Virgilijus Noreika, Irena Milkevičiūtė, Edgaras Montvidas, Liora Grodnikaitė ir kiti). Kauno simfoninio orkestro bičiuliais tapo ir daug užsienio atlikėjų, tokių kaip Davidas Geringas, Vardas Mamikonian, Nancy Boone, Phillipe Giusiano ir kiti.
Kauno simfoninis orkestras į savo biografiją įsirašė nemažai įsimintinų ne tik klasikinės, bet ir pramoginės muzikos koncertų. Orkestrui teko garbė groti su pasaulinėmis legendinėmis grupėmis „The Scorpions“ ir „Electric Light Orchestra“, kurios ne kartą yra grojusios su pasaulyje pripažintais Londono, Vienos, Berlyno simfoniniais orkestrais.
Naujausi komentarai