„Tai, žinoma, siurprizas ir netikėtumas. Tai solidžiausiais įvertinimas Lietuvoje, tačiau, vis dėlto, jis priklauso nuo daugybės atsitiktinumų. Todėl bandau į jį reaguoti su tam tikra distancija“, – BNS raštu perduotame komentare sakė jis.
D. Žiūra premiją gavo už vizionierišką žvilgsnį į kintančią Lietuvos tikrovę, metafizinį kūrybos skambesį.
„Žinoma, tai džiugi naujiena. Tačiau tikrai esu ne vienintelis, šios premijos vertas. Ar nuo to kažkas pasikeis mano gyvenime, ar kūriniai taps populiaresni – tai parodys tik laikas“, – teigė D. Žiūra.
Menininkas gimė 1968-aisiais Joniškėlyje, Vilniaus dailės akademijoje studijavo tapybą, joje gavo ir daktaro laipsnį.
Kaip teigiama Nacionalinės dailės galerijos internetiniame puslapyje, D. Žiūra gyvena ir dirba Vilniuje.
Menininkas dalyvavo daugelyje grupinių parodų Lietuvoje, tarp jų – nacionalinėse apžvalginėse parodose „Lietuvos dailė 1989–1999: dešimt metų“, „Savigarba. Lietuvos dailė 01“, „Lietuvos dailė 2000–2010: dešimt metų“ Vilniaus Šiuolaikinio meno centre ir dešimtojoje Kauno bienalėje.
Pirmaisiais naujojo tūkstantmečio metais menininkas daug laiko praleido kelyje – Lietuvoje ir užsienyje – uždarbiaudamas kaip gatvės portretų piešėjas.
Šiaurės Lietuvoje esančiame Gustonių kaime jis nuo 2001-ųjų kas trejus metus kūrė visų gyventojų vienos minutės trukmės vaizdo įrašų portretus, Vilniuje kūrė penkių sekundžių vaizdo įrašų klipus iš kapinėse palaidotų žmonių emaliuotų fotografinių portretų.
Nacionalinėmis premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius septynerius metus, taip pat kūriniai kaip ilgametis kūrėjo indėlis į kultūrą ir meną.
Kasmet skiriamos premijos yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio, šiuo metu tai sudaro 44 tūkst. eurų.
Paprastai premijos teikiamos Prezidentūroje Vasario 16-osios proga.
Naujausi komentarai