Pereiti į pagrindinį turinį

8 mitai apie grindų šildymą

2013-10-10 06:12
DMN inf.
8 mitai apie grindų šildymą
8 mitai apie grindų šildymą / Kęstučio Vanago (BFL) nuotr.

Nors grindinio šildymo sistema iš pažiūros yra įprasta ir Lietuvoje naudojama jau 20 metų, vis dar pasitaiko sklandančių gandų ir mitų, neva grindinis šildymas labai brangus ir kenksmingas žmonių bei augintinių sveikatai.  Šildymo sistemų ekspertas Rolandas Jurgelaitis sako, kad bet kokia techninė naujovė praeina ilgą kelią, kol prigyja lietuvių namuose.

1 MITAS: Grindų šildymas – brangu

Grindinis šildymas yra pati pigiausia šildymo sistema, kurią šiuo metu galima įsigyti, įskaitant ir tradicinę  radiatorių sistemą. Jei grindų šildymo sistema prijungta teisingai ir valdoma termostatais, kambario temperatūrą galima sumažinti nuo 1 iki 5 laipsnių temperatūros, tad išleisti kaštai už šildymą bus kur kas mažesni. Tik svarbu atsiminti, kad įsirengiant neverta pasitikėti atsitiktiniais meistrais ir reikia pasikonsultuoti su šildymo sistemų profesionalais.

2 MITAS: Kenksmingas poveikis bendrai organizmo savijautai

Nėra jokio patvirtinto tyrimo ar šaltinio apie tai, kad grindų šildymas turi neigiamos įtakos sveikatai ir bendrai organizmo savijautai. Atvirkščiai,  visuomenės sveikatos specialistai teikia rekomendacijos tokias sistemas naudoti kaip privalomas vaikų darželiuose, mokyklose ir medicinos įstaigose.

3 MITAS: „Ištinusių“ kojų efektas

Šildymo įrangos ekspertas R. Jurgelaitis sako, kad jei „užkaitinsite“ savo grindis iki 29 laipsnių temperatūros ir vaikščiosite tarsi tropikinės vasaros paplūdimio smėliu – galimas variantas, kad jūsų kojos ims tinti. Vis dėlto nustačius optimalią ir sveiką organizmui grindų temperatūrą  -  24°C šilumos, galite pamiršti apie šąlančias ar tinstančias kojas ir džiaugtis teikiamu komfortu.

4 MITAS: Jei esate alergiškas – grindinis šildymas ne jums

Vokietijos mokslininkų atlikti tyrimai apie kilimų erkes ir pelėsinį grybelį, patvirtino, kad esant grindų šildymui, sąlygos plisti dulkių erkutėms ir alergenams yra žymiai mažiau palankios nei lyginant su šildymu radiatoriais. Alergiški ar astma sergantys žmonės patalpose, kuriose yra įrengtas grindinis šildymas, jaučiasi daug geriau.

5 MITAS: Kylančios dulkės – grindinio šildymo padarinys

Įrodyta, kad mažesnė oro cirkuliacija patalpoje nesudaro sąlygų dulkėms kilti. Teisingai eksploatuojant grindų šildymo sistemą, grindyse paprastai palaikoma 22-26°C temperatūra. Taigi susidaro 2-6°C temperatūros skirtumas tarp šildomo paviršiaus ir patalpos oro, kuris yra per mažas dulkėms kilti.

6 MITAS: Šildymas po medinėmis grindimis – misija neįmanoma

Gandas, kad ne visos grindų dangos tinkamos ir ne pro visas prasiskverbia šiluma – klaidingas. „Grindų šildymą galima montuoti po daugeliu grindų dangos tipų, įskaitant ir medines grindis“,- tvirtina „Tausanos“ santechnikos ekspertas. Tiesa, ar ši danga gali būti dedama ant šildomų grindų, būtina skaityti etiketėje ar klausti gamintojų. Medis turėtų būti pakankamai sausas, kad „nevaikščiotų“ dėl šilumos svyravimų.

7 MITAS: Šildyti tinkama tik vonia ir virtuvė

Grindų šildymą galima naudoti įvairios paskirties kambariuose: nuo koridoriaus patalpos  iki vaikų kambario ar miegamojo. Šią šildymo sistemą galima įrengti bet kokio tipo pastate: senos ar naujos statybos namuose, renovuotose ar visuomeninės paskirties pastatuose.

8 MITAS: Grindinis šildymas „žudo“ augalus ir gyvūnus

Jei įsitikinta, kad grindinis šildymas nekenkia žmonėms, kodėl jis turėtų kenkti gyvūnams? Grindinis šildymas neturi neigiamo poveikio gyvūnų sveikatai. Kalbant apie augalus, tuos, kurie nemėgsta šilumos, reikėtų pakelti į aukštesnę vietą. Tokiu būdu  apsaugosite juos nuo išdžiuvimo ar šaknų puvimo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų