Aparatūrai bet kokie baldai netinka Pereiti į pagrindinį turinį

Aparatūrai bet kokie baldai netinka

2009-01-12 09:00
Aparatūrai bet kokie baldai netinka
Aparatūrai bet kokie baldai netinka / "Shutterstock" nuotr. Prisitaikymas: vaizdo ir garso aparatūra parenkama atsižvelgiant į būsto stilių, pagal tai parenkami ir specialūs baldai.

Nuo naujų garso ir vaizdo grotuvų modelių neatsilieka ir jiems pritaikytų baldų, staliukų, padėklų, įvairaus dizaino lentynėlių modeliai. Specialistai tokius baldus pataria rinktis atsižvelgiant į aparatūros dydį ir patalpos interjerą.

Įsigijus paprastą televizorių ar vaizdo grotuvą, rasti tinkamą staliuką nebus sunku. Jų pasirinkimas iš tiesų labai platus. Tačiau vis daugiau žmonių namuose naudojasi profesionalia vaizdo ir garso aparatūra, kuriai reikalingi visai kitokie – specialūs – baldai.

Pataria nepamiršti praktiškumo

Šiuo metu galima įsigyti įvairių rūšių ir dizaino staliukų ar lentynėlių. Tokie baldai dažniausiai gaminami iš natūralios medienos arba medžio drožlių plokščių, stiklo ir metalo, būna aukšti ir žemi, tvirtinami prie sienų arba pastatomi ant grindų. Žodžiu, kiekvienam pagal skonį ir piniginės storį.

Pasak specialistų, garso ir vaizdo aparatūrai skirtuose balduose turėtų būti vieta televizoriui, vaizdo grotuvui, stiprintuvui ir jo sudedamosioms dalims bei vieta garsiakalbiams ir kompaktinėms plokštelėms arba DVD.

Televizorių galima statyti dvejopai: ant staliuko ar lentynėlės arba į spintelę, kuri dažniausiai komplektuojama su durimis arba be jų. Yra ir kitokių variantų, tačiau staliukai ir spintelės, anot specialistų, pats populiariausias ir, ko gero, praktiškiausias sprendimas.

Vis dėlto atkreipiamas dėmesys, kad racionaliausia televizorių statyti ant lentynėlės arba specialaus padėklo. Mat įjungus televizorių, pastarojo korpusas daugiau ar mažiau įkaista, todėl reikia, kad bent jau minimaliai vėdintųsi. Kitaip tariant, jeigu televizorius stovės spintelėje, jo korpusas įkais greičiau negu pritvirtintas prie lentynėlės. Kita vertus, laikyti televizorių uždaroje spintelėje irgi gerai – tokiu būdu prietaisas mažiau dulkės.

Stiprintuvui ir jo sudedamosioms dalims baldų gamintojai siūlo specialias lentynėles, kurių taip pat yra kelių rūšių. Šiuo metu populiariausios yra dviejų ar trijų skyrių lentynėlės su viena ar keliomis kojelėmis. Tokių lentynėlių skyreliuose telpa ne tik garso stiprintuvas, bet ir radijo imtuvas, DVD grotuvas bei įvairios sudedamosios dalys. Be to, brangesnės, o tuo pačiu lyg ir kokybiškesnės, lentynėlės išsiskiria stilingu dizainu.

Turi išlaikyti apkrovą

Stiklo ir metalo konstrukcijų lentynėlės būna gražios, kokybiškos arba ir gražios, ir kokybiškos. Svarbiausia, kad jos būtų tvirtos ir atlaikytų gana dideles apkrovas. Mat profesionalios garso ir vaizdo aparatūros komplektas sveria ne mažiau 20–30, o kai kuriais atvejais ir 100 kg.

Labai svarbu, kad televizoriaus staliuko arba lentynėlių kojelių apačios neslystų. Be to, baldai privalo būti atsparūs garso sukeliamai vibracijai. Šiam tikslui brangesnių baldų kojelės gaminamos iš gumos arba su specialiais dygliukais.

Žinoma, galima įsigyti baldus ant ratukų, kad prireikus būtų galima patogiai ir saugiai juos perstumti iš vienos vietos į kitą. Tačiau specialistai pataria atidžiai rinktis "važinėjančius" staliukus. Garso ir vaizdo aparatūra privalo stovėti ant tvirto ir stabilaus paviršiaus. Renkantis stalą su ratukais patartina iš anksto pasidomėti, ar šie turi specialius fiksatorius. Jeigu fiksatorių nėra, televizorius stovės ant nestabilaus paviršiaus, o tai, suprantama, kelia pavojų.

Svarbu ir estetika

Buities prietaisams skirti baldai gaminami iš įvairių medžiagų, bet dažniausiai – iš metalo, stiklo, medžio masyvo ir medžio drožlių. Iš kokių medžiagų pagamintus baldus rinktis geriausia, priklauso nuo aparatūros svorio. Jeigu vaizdo ir garso prietaisų komplektas sveria 20–30 kg, tiks iš bet kokių medžiagų pagaminti baldai. Tačiau jei aparatūra sunkesnė, teks ieškoti staliuko ar lentynėlių, pagamintų iš tvirtų medžiagų. Tokiu atveju geriausia rinktis baldus, kurių karkasas pagamintas iš metalo arba medžio masyvo.

Baldai atlieka ne tik praktinę, bet ir estetinę funkciją. Tad buities prietaisų baldai turi būti gražūs ir derėti prie interjero.

Specialistų teigimu, klasikinio stiliaus interjere puikiai atrodys baldai, pagaminti iš medžio masyvo arba medžio drožlių plokščių. O modernaus stiliaus patalpose bene gražiausiai atrodys baldai, pagaminti iš stiklo arba metalo.

Buities prietaisų baldų kainos taip pat nevienodos. Paprastą dviejų ar trijų skyrių televizoriaus staliuką galima įsigyti ir už 70, ir už 700, ir už kelis tūkstančius litų. Daugeliu atvejų kainos priklauso nuo medžiagų, dizaino ir gamintojo vardo.

"Namų" inf.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra