Mediena žavi natūralumu
Parketlentes renkasi žmonės, kurie namų jaukumą suvokia jausdami pėdomis medžio šilumą, nori matyti medienos rieves. Yra trys medinių grindų tipai: medžio masyvo, dvisluoksnės ir trisluoksnės parketlentės. Medžio masyvo gaminiai gaminami iš vientiso medžio masyvo. Ši danga gerai izoliuoja šilumą, yra patvari, bet ją sudėtinga montuoti, vėliau gali atsirasti plyšių dėl medžio nestabilumo. Lentų negalima kloti ant šildomų grindų. Jei tokia sistema įrengta ir būtinai norite medinių grindų, reikia rinktis dvisluoksnes arba trisluoksnes parketlentes.
Kaip sako Namų idėjų centre esančių salonų „Quick-Step“ bei „Parketas ir Tapetas“ vadovas Giedrius Laurinavičius, trisluoksnių parketlenčių gamintojai suteikia daugiausia įvairių galimybių projektuoti patrauklų namų interjerą. Pavyzdžiui, kai kurie gamintojai siūlo tos pačios spalvos skirtingų dydžių parketlentes, todėl galima kombinuoti ne vieną klojimo būdą.
Trisluoksnės parketlentės klojamos klijuojant arba jungiant lenteles vadinamuoju plaukiojančiu būdu. Rinkoje įsivyrauja ąžuolinės parketlentės, nes ąžuolo kamienas yra vienodai tvirtas visose vietose, o uosio – ne. Dėl to, paklojus uosines lenteles, kai kurios kambario vietos gali būti lengviau pažeidžiamos.
Vis dėlto ir ąžuolo parketlentės, palyginti su kitomis dangų grupėmis, yra mažiausiai atsparios mechaniniam poveikiui. Dėl to nereikia tikėtis, kad medinės grindys ilgai bus tokios pačios, kaip jų sumontavimo dieną, jei kambaryje dažnai stumdysite baldus ir apskritai ten virs aktyvus gyvenimas. Tiesa, medines grindis galima vieną arba du kartus atnaujinti šlifuojant ir iš naujo lakuojant.
Taip pat turintiesiems grindinio šildymo sistemą reikės susitaikyti su didesnėmis išlaidomis šilumai, lyginant su kitomis dangomis.
Norintiesiems tvirtumo
Praktiškiems žmonėms, kurie po būsto apdailos pirmiausia nori turėti kuo mažiau buitinių rūpesčių, patariama pasidairyti po laminuotos dangos lentynas. Jos yra atspariausios įbrėžimams, dėvėjimui, o išvaizda gana artima medinėms. Jau yra grindų ir su didesniu atsparumu drėgmei.
Visos laminuotos dangos skirstomos į atsparumo klases, todėl reikia įvertinti, kokiose patalpose jos bus klojamos. 32 atsparumo klasės laminuotos grindys skirtos naudoti buitinėse patalpose. Jų visiškai užtenka gyvenamiesiems namams. 33 ir 34 atsparumo klasės – skirtos komercinėms patalpoms, kur ypač didelis žmonių srautas. Yra gamintojų, kurie siūlo tos pačios spalvos ir rašto lenteles visoms klasėms. Tai yra patogu tiems, kurie svetainėje nori itin atsparių grindų, bet jų neverta kloti miegamajame, o reikia visur vienodos dangos. Taip sutaupoma, nes didėjant klasei brangsta ir danga.
Kai kurie gamintojai siūlo gaminius su antistatiniu, lengvai nuvalomu paviršiumi. Laminuotas grindis nesunku sumontuoti ir nagingesniems neprofesionalams.
Vinilinė danga – malonu žengti
Pastaraisiais metais vis labiau populiarėja vinilinė grindų danga. Tokį populiarumą lemia didelis jų panašumas į natūralią medieną: atkuriama panaši į medinių lentų tekstūra, jos yra tylios, malonios vaikščioti.
Kitas labai svarbus pranašumas – didelis atsparumas mechaniniam poveikiui, jos nenusidėvi mažiausiai 25 metus. Tiesa, ilgalaikis nuolatinis sunkaus baldo kontaktas gali deformuoti paviršių, todėl nepatariama ant vinilinės dangos statyti sunkių baldų siauromis kojelėmis.
Ši danga turi tokias pačias atsparumo klases kaip ir laminuotoji. Vinilinė danga yra geriausia šilumos laidininkė, todėl puikiai tinka šildomoms grindims.
Vinilinės lentelės yra dviejų rūšių – su užraktu ir klijuojamos. Pastarosios lankstesnės, bet abi rūšys turi būti klijuojamos, jei klojamos drėgnose patalpose. Jų paviršius visiškai atsparus drėgmei.
Kam svarbi estetika, turėtų pasidomėti, ar vinilinė danga yra homogeninė, ar heterogeninė. Brangesnė yra pastaroji, nes medienos rieves imituojantis raštas pasikartos mažiausiai kas penkias lentas ir nebus vienodas visose lentelėse. Klijuojant vinilinę dangą būtinas labai lygus pagrindas, todėl reikia išlieti išlyginamąjį sluoksnį, o tai padidina montavimo išlaidas, tuo labiau kad šį darbą patartina patikėti patyrusiems darbuotojams.
Naujausi komentarai