Pereiti į pagrindinį turinį

Interjero kūrėjai išaukštino tamsias spalvas

2009-07-13 23:59
Šerdis: svetainėje akį prikausto įspūdingo šviestuvo krištolo lietus.
Šerdis: svetainėje akį prikausto įspūdingo šviestuvo krištolo lietus. / Egidijaus Jankausko nuotr.

Peržengus šių namų slenkstį į akis bemat krinta nesumeluota prabanga. Krištolas, marmuras, medis – tai tik dalis darbo instrumentų, kuriuos pasitelkė kūrėjai erdviam namui Palangoje įrengti.

Radikalių sprendimų išvengė

Klaipėdiečiai interjero dizaineriai Audra ir Valdas Kasperavičiai tvirtino, jog šis kūrybinis procesas tapo ypatinga patirtimi ir iššūkiu, tačiau ne vien todėl, jog truko beveik trejus metus.

Kūrėjų pora prisiminė, jog bene sudėtingiausia buvo suvaldyti įspūdingo dydžio pirmojo aukšto erdvę.

"Reikėjo gerokai pasistengti, kad apie 70 kv. m ploto svetainė atrodytų jaukiai, atskiros detalės "neišsibarstytų", sudarytų vientisą vaizdą. Tad, ko gero, pagrindiniu dalyku tapo suvaldyti šią erdvę, spalvas ir formas", – aiškino Valdas.

Maždaug 250 kv. m namo pirmasis aukštas jungia svetainės, valgomojo ir virtuvės zonas, antrajame, be būsto šeimininkų miegamojo, įrengti dar du kambariai.

Anot Audros, maloniu netikėtumu kūrėjams tapo užsakovės pageidavimas, kad interjere dominuotų tamsių tonų paletė.

"Mūsų praktikoje reta atvejų, kai klientas pageidauja tamsių spalvų. Namo šeimininkė prisipažino labai mėgstanti tokį koloritą – ji faktiškai galėtų gyventi interjere, kuriame gausu juodų tonų. Tačiau moters vyras šiek tiek baiminosi tokio radikalaus sprendimo, tad reikėjo ieškoti kompromiso", – šypsojosi pašnekovė.

Suvėrė tūkstančius karoliukų

Kad erdvė slegiamai neužtamsėtų, dizaineriai griebėsi kontrasto principo. Rudus, juodus, tamsiai pilkus tonus "atskiedžia" žiupsnelis aukso, dramblio kaulo atspalviai, skaidrios detalės, apšvietimo sistemos efektai. Pastariesiems sprendimams dizaineriai skyrė ypatingą dėmesį.

"Pavyzdžiui, svetainės lubų konfigūracijų brėžiniai buvo ganėtinai sudėtingi, tad kai kurioms namo įrengimu besirūpinusioms brigadoms jie buvo neįkandami. Tik trečia statybininkų komanda sugebėjo įrengti viską taip, kaip buvo sumanyta", – prisiminė Valdas.

Panašiai varijuojama ir stilistika – dalis daiktų, tokių kaip lenkta svetainės sofa, šviestuvai, čia atstovauja klasikai, dalis, kaip antai židinys, nišų konstrukcija, – modernui.

"Tai nėra ta grynoji, sunki, veikiau – moderni klasika", – įvardijo dizainerė.

Reprezentacinėje pirmojo aukšto erdvėje, be įmantrios apšvietimo sistemos, ryškiais akcentais tapo židinys bei šviestuvas.

"Tokiai didelei patalpai kaip ši reikėjo kažko įspūdingo. Centre kabančio šviestuvo diametras siekia 1,2 m – jį suprojektavome patys, kalvis nukalė rėmą, o mes suvėrėme 12 tūkst. krištolo karoliukų. Turėjome nemažai vargo, tačiau tai buvo ir labai įdomi patirtis", – patikino A.Kasperavičienė.

Kūrėjai neslėpė, jog toks sprendimas padėjo sutaupyti ir nemažai finansų – šviestuvas atsiėjo perpus pigiau, nei užsakius iš katalogo.

Pjaustymo lentelė iš kvarco

Klaipėdiečiai prisiminė, jog teko nemažai užtrukti svetainei ieškant tinkamos sofos. Dizaineriams norėjosi didelių matmenų ir apvalaino baldo, kad šis atkartotų elegantiškai išlenktą lubų liniją. Be to, tokia sofa itin funkcionali, mat sėdint ant jos galima stebėti aplinką iš įvairių taškų – norint mėgautis židinio liepsna ar žiūrėti televizorių, kurį netrukus ketinama įkurdinti ant kitos sienos.

Virtuvinių baldų komplektui panaudotas juodo kvarco stalviršis taip pat pasižymi funkcionalumu – ši medžiaga yra ypač kieta, nebijo įbrėžimų. Pašnekovai patikino, kad šeimininkaujant tokioje virtuvėje lentelės neprireiks, tiesiog ant stalviršio galima drąsiai pjaustyti bet kokius produktus.

Židinio apdailai buvo pasirinktas marmuras ir geometrinio rašto sienų apmušalų fonas, įrėmintas dienos šviesos lempų. "Kai plevena židinio liepsna, o aplinkui švyti šviesos, šis kampelis atrodo itin jaukiai", – motyvavo A.Kasperavičienė.

Anot kūrėjų, būstui įrengti neatsitiktinai naudotos natūralios, brangios medžiagos, nes tai atliepia namų šeimininkų nuostatas.

"Tai žmonės, kurie mėgsta gražius, vertingus daiktus, tai, kas turi išliekamąją vertę. Be abejo, tai nereiškia, kad nebuvo ieškoma kompromisinių sprendimų – kai kurie dalykai buvo nebrangūs, tačiau brangių daiktų fone jie įgavo visai kitokį vaizdą", – profesinėmis gudrybėmis dalijosi V.Kasperavičius.

Naujausi komentarai

Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų