Kaip išsirinkti gerą dulkių siurblį? Pereiti į pagrindinį turinį

Kaip išsirinkti gerą dulkių siurblį?

2012-03-14 18:25
Kaip išsirinkti gerą dulkių siurblį?
Kaip išsirinkti gerą dulkių siurblį? / Shutterstock nuotr.

Kad namų tvarkymas nevirstų kančia, buitinės technikos gamintojai siūlo ištisą švaros pagalbininkų būrį. Vienas tokių, per daugelį metų evoliucionavusių prietaisų – dulkių siurblys, be kurio šiandien daugelis vargiai įsivaizduotų savo buitį.

Populiariausi – sauso valymo

Kad besirenkantiems naują įrenginį netektų pasiklysti pasiūlos jūroje, specialistai pataria atkreipti dėmesį į kelis svarbius momentus.

Populiarios buitinės technikos gamintojai šiandien gali pasiūlyti sauso valymo, plaunamuosius bei cikloninius siurblius. Nors technologijos sparčiai žengia į priekį, vis dar labiausiai išplitę sauso valymo prietaisai.

Šių siurblių dulkių surinkimo sistema įvairuoja – jos surenkamos į vienkartinius arba daugkartinius maišelius, taip pat talpinamos konteineriuose.

Sauso valymo siurblių privalumai – paprastesnė priežiūra ir turtingas pasirinkimo asortimentas. Veikiausias vienas didžiausių tokių prietaisų nepatogumų – būtinybė švarinti dulkių surinkimo maišelius.

Investicija į komfortą

Dabar tokias medžiagines talpas didžiąją dalimi pakeitė vienkartiniai popieriniai maišeliai, kurie higieniškai užsidaro ir juos galima paprasčiausiai išmesti.

Be to, vienkartinius maišelius kiekvienas gali pasirinkti pagal poreikius: vieni yra specialiai skirti alergiškiems žmonėms, kiti – turintiems naminių gyvūnų ir panašiai.

Šiuolaikinis vienkartinis maišelis vidutiniškai tarnauja apie 3 mėnesius, o siurblį naudojant rečiau, jų turėtų užtekti ilgiau. Tad investicija į komfortą metams, žinoma, priklausomai nuo dulkių siurblio, atsieitų maždaug 25 litus – būtent tiek vidutiniškai kainuoja 4 vienetų pakuotė.

Nusprendusiems įsigyti šį buities pagalbininką specialistai pataria atkreipti dėmesį į tai, kad šiuolaikinis siurblys turi dirbti tyliai, būti ergonomiškas bei turėti gerą filtravimo sistemą.

Tais atvejais, kai namuose mažiau kilimų, vertėtų pasirinkti parketinį, o turintiems naminių gyvūnų – rotacinį antgalį.

Nuo parketo iki plytelių

Dulkių siurbliai, turintys vandens išpurškimo arba garų funkciją, vadinami plaunamaisiais. Jie yra galingi, pasižymi daugiafunkciškumu, tad galima pasirinkti keletą jų: sausas valymas, valymas su garu ir kita. Tačiau tokie gaminiai yra sąlygiškai brangūs bei reikalauja daugiau priežiūros.

Sauso valymo siurblių kainos prasideda nuo keliasdešimt litų ir gali perkopti per 1000. Plaunamieji vidutiniškai kainuoja nuo 800 iki 2000 litų, kai kurie modeliai – ir dar brangiau.

Šiuolaikiniai plaunamieji siurbliai gali valyti įvairias dangas – nuo parketo iki plytelių. Šis prietaisas itin pravers gyvenantiesiems erdviose patalpose, kur tenka rūpintis dideliais švarinamų paviršių plotais.

Cikloniniai siurbliuose nėra jokių dulkių surinkimo maišelių. Visos dulkės, veikiamos spirale kylančio oro srauto, nusėda plastmasiniame dulkių surinkimo inde, kuris yra permatomas.

Tačiau specialistai pripažįsta, kad vaidinamieji ciklonai teoriškai negali surinkti daugiau kaip 96 proc. dulkių dalelyčių, todėl į moderniausius siurblius įmontuojami papildomi anglies filtrai.

Svarbu ne galingumas

Žinovai tvirtina, jog renkantis dulkių siurblį svarbiausia paisyti ne jo galingumo, o išsiurbimo galios.

Įprastai ji siekia nuo 250 iki 480W. Kuo didesnis susiurbimo laipsnis, tuo švariau bus išvalyti namai.

Specialistai juokauja, jog net ir maksimalistas turėtų žinoti, kad įprastiniam butui išvalyti užteks ir 250W susiurbimo galios. Jei būstas labai užterštas, patariama rinktis mažiausiai 300W galingumo siurblio.

Pastebima, kad šiuo metu rinkoje itin išpopuliarėjo „eko“ klasės siurbliai, kurie sunaudoja palyginti nedaug elektros energijos, tuo tarpu jų siurbimo galia tokia pat kaip itin galingo, daug elektros energijos sunaudojančio prietaiso.

Nuobodų darbą siūlo patikėti robotui

Be pagrindinių, valymo funkcijų, kai kurie siurbliai pasižymi ir išskirtinėmis savybėmis. Štai kai kurie prietaisai turi specialias oro gaivinimo sistemas.

Pamažu populiarėja ir stacionarūs dulkių siurbliai, kurie įrengiami ne tik visuomeninės paskirties, bet ir gyvenamosiose patalpose.

Gamintojai jau siūlo ir patogius belaidžius išmaniuosius dulkių siurblius – robotus. Tokie įrenginiai sukurti tam, kad nepriekaištingai galėtų išvalyti namus kada tik panorėjus.

Robotas siurblys gali veikti įvairiais valymo režimais, nelygu kiek ir kur reikia valyti: automatiniu, maksimaliu ir pakraščių valymo. Pasirinkus pastarąjį, besisukantys šoniniai šepečiai kruopščiai išvalo pasienius ir kitas sunkiai prieinamas vietas.

Prieš išeinant iš namų galima įjungti uždelsto įjungimo režimą – tada robotas siurblys įsijungs tik po kelių valandų. Taip pat galima pasinaudoti dienos grafiko funkcija ir nustatyti konkretų laiką – kai įrenginys pradės darbą, visiškai nebūtina sėdėti namuose.

Tokiame siurblyje sumontuota kamera sudaro norimų iššvarinti patalpų planą ir nubrėžia optimalų valymo maršrutą. Šis maršrutas padeda apsaugoti vertingus daiktus, nes sistemoje naudojami išmanūs apsauginiai jutikliai.


Komentaras

Tadas Jankauskas

Bendrovės „Avitelos prekyba“ generalinis direktorius

– Ne vienas, ruošdamasis pirkti dulkių siurblį, susiduria su dilema, kokį pirkti – sauso valymo ar plaunamąjį. Ką tokiu atveju galėtumėte patarti pirkėjams?

– Renkantis tarp sauso valymo ar plaunamojo siurblio būtina įvertinti, kad pastarasis prietaisas užima nemažai vietos, jo sudėtingesnė priežiūra bei laukia gana nemažai papildomų išlaidų eksploatacinėms medžiagoms. Taip pat svarbu įvertinti vandens padavimo tipą, ypač kai namuose paklotas parketas arba laminuota danga. Tad tiems, kurie gyvena standartiniame bute, verčiau rinktis sauso valymo siurblį. Egzistuoja praktika, kad žmonės, turintys plaunamą siurblį, taip pat įsigyja ir antrą – sauso valymo – nedideliems nešvarumams pašalinti.

– Kokius plaunamojo tipo siurblių privalumus ir trūkumus galėtumėte įvardyti?

– Pirmiausia tokie prietaisai yra sunkūs ir nepaslankūs. Baigus darbą, konstrukciją būtina išrinkti, išplauti ir išdžiovinti, kad kitą kartą siurbiant nekiltų problemų. Renkantis šį siurblį, kaip jau minėjau, itin svarbu teisingai įvertinti, ar prietaiso padavimo pobūdis tiks konkrečiai namų dangai. Taipogi net pats galingiausias plaunamasis siurblys visiškai neišdžiovins tankių arba storų kiliminių dangų – pateikiama informacija, kad tik 40 proc. plaunamojo skysčio prietaisas susiurbia atgal, o likęs sėkmingai susigeria į kilimą. Taip pat tokiam siurbliui nuolatos reikės pirkti plaunamojo skysčio, o tai – papildomos išlaidos. Kai kuriems siurbliams su vandens filtru gali tekti įsigyti specialų priedą arba priemones, kurios nusodintų kylančias putas. Nepaisant visų nepatogumų, nemažai žmonių renkasi būtent plaunamuosius siurblius. Jie itin pravartūs, kai tenka valyti didelius plytelėmis klotus plotus. Tokia danga lengvai valoma, greitai džiūva, o siurblio ratukai lengvai juda jos paviršiumi. Be to, plaunamieji siurbliai yra daugiafunkciai, nes gali valyti ir sausai, ir drėgnai, jais patogu švarinti langus, vertikalius paviršius, susiurbti išsiliejusį vandenį ir netgi valyti kriaukles. Pravartu žinoti, kad tokio tipo siurbliai yra efektyvesni, negu paprastai manoma: ten, kur sauso valymo siurbliu teks darbuotis kas antrą dieną, plaunamuoju užteks vos kartą per dvi savaites.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų