Kas įdomiau? Spręskite patys
Lietuvoje kiek ankščiau pristatyti žinomų šalies moterų – A. Kuzmickaitės, I. Stonkuvienės ir I. Prunskaitės – kurti jungikliai. Kiekviena jų pasistengė, kad šis interjero elementas taptų kuo asmeniškesnis bei išskirtinesnis, rašoma pranešime spaudai.
Dabar jų pavyzdžiu pasekė ir estės. Taline savo kūrybos jungiklius pristatė garsi dizainerė bei iliustratorė Britt Samoson, populiari interjero dizaino tinklaraštininkė Maarja Vaher bei gyvenimo būdo ir mados žurnalo „Anne&Stiil“ redaktorės. Kaip ir Lietuvoje, jų piešiniai ant vokiečių gamintojo JUNG jungiklių perkelti pasinaudojus šios įmonės sukurtu grafiniu įrankiu.
Svarbiausia, kad vaizdą galima būtų suskaitmeninti
Kurdamos jungiklius, A. Kuzmickaitė, I. Stonkuvienė ir I. Prunskaitė išmėgino skirtingas piešimo technikas, ant drobės jos tapė aliejiniais dažais, piešė tušu bei flomasteriais. Vėliau jų kūriniai buvo nuskenuoti, o skaitmeniniai atvaizdai, naudojant spalvoto spausdinimo bei graviravimo lazeriu technologijas, perkelti ant jungiklių.
Jungikliai, kokių parduotuvėse nebūna
Stebint esčių darbus atrodo, kad jos buvo nusiteikusios eksperimentuoti bei rimtai išbandyti grafinio įrankio galimybes. Itin plonais pieštukais jos piešė vabzdžių sparnus, liejo akvarelę, piešinius kūrė iš vandens ir dažo sukurtų šešėlių bei kontūrų.
Antai dizainerė ir iliustratorė B. Samoson jungiklius papuošė vabzdžių piešiniais, kurie prieš tai buvo pristatyti jos asmeninėje parodoje „Tint ja Taevas“.
„Kiekvienas gali susikurti jungiklį, į kurį panašaus neturės nei vienas kitas ir kurio jokioje parduotuvėje nenusipirksi“, – teigia bendrovės vadovas Raimundas Skurdenis. Anot jo, dabar žmonės stengiasi, kad namai kuo geriau atspindėtų jų charakterio bei asmenybės išskirtinumą, o nuosavas jungiklis – vienas iš būdų tokiai individualizuotai erdvei kurti.
Naujausi komentarai