Pereiti į pagrindinį turinį

Netvarka pirkėjų nepritrauks

Ketinate parduoti butą? Žinoma, norėtųsi tai padaryti kuo greičiau ir paprasčiau, bet per krizę tai beveik neįmanoma. Tuomet jums reikėtų žinoti keletą gudrybių, kad butas atrodytų patrauklus potencialiems pirkėjams.

Naują išvaizdą butui galite suteikti perpratę namų inscenizavimo (angl. – home staging) koncepciją. Ši idėja pirmiausia paplito JAV ir itin išpopuliarėjo Skandinavijos šalyse.
Pagrindinis namų inscenizavimo tikslas – kuo greičiau parduoti nekilnojamąjį turtą. Todėl buto ar namo savininkas turi minimaliai sumažinti būsto trūkumus ir išryškinti jo pliusus.

Svarbiausias namų atnaujinimo principas – kuo efektyviau išnaudoti erdvę. Netgi jei jūsų butas didelis – to gali nesimatyti dėl netinkamai išdėstytų baldų, blogai pasirinktų ir naudojamų dekoro detalių. Netgi sienų spalva gali lemti, kad butas optiškai atrodys mažesnis. Dėl to, norint greitai parduoti nekilnojamąjį turtą, naudinga paklausyti ir interjero dizainerių patarimų. Atidžiai kambarį po kambario apžiūrėjęs interjero dizaineris pateiks siūlomų pakeitimų sąrašą ir numatomas išlaidas. Jei butas nedidelis ir nedaug galima pakeisti, galbūt užteks perstumti baldus.

Tiesa, interjero dizainerių paslaugos nelabai pigios. Pavyzdžiui, vien už buto apžiūrą, kuri trunka apie tris valandas, bei buto būklės ir reikalingų pakeitimų sąrašą Vakarų Europos šalyse klientai moka apie 850–1000 litų. Atsižvelgiant į tai, kiek dirbti reikės perkuriant butą, dar teks mokėti už medžiagas ir dizainerių ar kitų samdytų darbininkų paslaugas. Ši suma gali siekti nuo 0,5 iki 2,5 proc. būsto vertės.

Tačiau galite patys bandyti perprasti pagrindinius namų inscenizavimo principus ir jais remdamiesi sėkmingai atnaujinsite butą. "News.World–Estate.com" pataria, kaip tai padaryti.

Pagrindinė interjero dizainerių įvardijama klaida ta, jog neretai bute būna pernelyg daug baldų ir daiktų. Žinoma, jauki netvarka suteikia gyvenamajam būstui savotiškos šilumos, tačiau norint parduoti butą, reikėtų vengti papildomų daiktų interjere.
Pirmąjį įspūdį žmogus susidaro jau prieškambaryje, todėl ši buto vieta turi būti kaip galima erdvesnė. Masyvią spintą pakeiskite gracingesne, o nebūtinus baldus tiesiog išneškite.

Rekomenduojama sienas perdažyti šviesia, geriausia balta spalva. Galbūt valgomajame itin tinka ryškiai raudona spalva, tačiau rizikuojate, kad tai nepatiks pirkėjams. Todėl siūlomos šviesios, neutralios spalvos, kurios mažiausiai užklius įvairaus skonio žmonėms. Be to, šviesios spalvos padės optiškai padidinti buto erdvę.

Neužstatykite langų baldais. Pro juos krintanti šviesa taip pat kuria erdvės įspūdį ir butas neatrodo toks užgriozdintas. Atkreipkite dėmesį ir į dirbtinį apšvietimą. Pasikonsultavę su interjero dizaineriais, šviestuvais taip pat galite optiškai padidinti kambarių erdvumą.

Stenkitės neapstatyti viso kambario, palikite laisvų plotų, tuščių sienos fragmentų, dekoruokite minimalistiniu stiliumi. Taip pat dekoracijos neturi būti asmeninės. Neturėtų būti šeimos nuotraukų ir kitų per daug asmeninių daiktų bei jūsų skonį atspindinčių detalių. Potencialus pirkėjas turi įsivaizduoti save kaip šio buto gyventoją, todėl neutralioje aplinkoje jis lengviau susikurs savo buto viziją.

Kuo neutralesnė aplinka, tuo didesnė tikimybė, kad ji patiks didesniam skaičiui žmonių. Jūsų asmeninis skonis gali būti itin originalus, tačiau tai gali nepatikti kitiems žmonėms. Todėl pagal namų inscenizavimo principą vengtini bet kokie interjero stiliai.

Pavyzdžiui, itin modernus stilius nepatiktų pagyvenusiems žmonėms, o prabangi klasika greičiausiai atbaidytų jaunimą. Todėl kiek įmanoma, kurkite neutralų stilių, kuris labiausiai patiks visoms žmonių grupėms.

Nesvarbu, kiek pinigų ketinate išleisti butui inscenizuoti, svarbiausi principai nemokami. Tai – paprasčiausia tvarka. Dizainerių manymu, kai kurie žmonės tiesiog nesugeba palaikyti elementarios tvarkos. Buto atėjusį apžiūrėti pirkėją gali atbaidyti batų kalnas prieškambaryje ar neplauti indai virtuvėje. Todėl pirmiausia sutvarkykite butą taip, lyg lauktumėte svarbių svečių, ir pusė darbo bus padaryta.

Visos šios detalės ir pakeitimai padidins parduodamo būsto vertę ir sutrumpins derybų su pirkėju laiką. Atnaujintas butas atrodys iš karto tinkamas gyventi naujam gyventojui.
Tiesa, namams pertvarkyti reikės papildomų išlaidų, atsižvelgiant į buto būklę ir dydį. Vis dėlto "News.World-Estate.com" nerekomenduoja šių išlaidų įskaičiuoti į buto kainą, nes namų inscenizavimo esmė yra butą parduoti ne brangiau, bet greičiau. Užkėlus kainą rizikuojama prarasti potencialius pirkėjus, kurių per krizę ir taip nėra daug.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų