Oro drėkintuvas gali duoti ne tik naudos Pereiti į pagrindinį turinį

Oro drėkintuvas gali duoti ne tik naudos

2007-12-03 00:00 diena.lt inf.

Perkant patalpų drėkinimo įrenginius reikia gerai įvertinti jų mikroklimatą

Šildymo sezono metu patalpose oras tampa ypač sausas. Dėl to džiūva gerklė, skeldėja lūpos, sausėja oda, kankina kosulys. Tokius sveikatos sutrikimus sukelia ore sklandančios dulkės, kenksmingos dalelės ir susidaręs elektromagnetinis laukas.

Perkant patalpų drėkinimo įrenginius reikia gerai įvertinti jų mikroklimatą

Šildymo sezono metu patalpose oras tampa ypač sausas. Dėl to džiūva gerklė, skeldėja lūpos, sausėja oda, kankina kosulys. Tokius sveikatos sutrikimus sukelia ore sklandančios dulkės, kenksmingos dalelės ir susidaręs elektromagnetinis laukas.

Norint patalpose sukurti žmogui, gyvūnams ir augalams tinkamą mikroklimatą, nebereikia naudoti liaudiškų metodų – sudrėkintų rankšluosčių dėti ant radiatorių, patalpoje statyti dubenių su vandeniu. Palaikyti reikiamą 40–60 proc. drėgmę padeda šiuolaikiniai įrenginiai – oro drėkintuvai.

Elektros daug nevartoja

Šaldymo technikos prekybos ir remonto bendrovės „Šalnos prekyba“, prekiaujančios įrenginiais, skirtais geram mikroklimatui sukurti, direktorė Lijana Bublevičienė tvirtino, jog dabar oro drėkintuvų pasirinkimas išties nemažas. Jie dažniausiai būna kelių tipų: išskiriantys karštus ir šaltus garus, ultragarsiniai arba drėkintuvai su specialiu oro valytuvu.

„Paprasčiausias yra karštų garų oro drėkintuvas, veikiantis panašiai kaip virdulys – kai kaitinamas vanduo užverda, jis garų pavidalu išpučiamas į orą. Į specialias talpyklas, kurios yra šiame įrenginyje, galima įpilti įvairių kvapų, inhaliacinių priemonių“, – aiškino L.Bublevičienė.

Specialistės teigimu, kiek ekonomiškesnis yra šaltų garų oro drėkintuvas. Šiame įrenginyje esantis filtras iš rezervuaro siurbia vandenį, o besisukantis ventiliatorius jį išpučia į patalpą šaltų garų pavidalu. Kai kuriuos šaltų garų drėkintuvus galima automatiškai reguliuoti, be to, jie veikia gana tyliai ir naudoja palyginti nedaug elektros energijos – apie 40 vatų per valandą.

L.Bublevičienės teigimu, šiuose drėkintuvuose esantis filtras drėkindamas iš aplinkos sugeria nešvarumus, ore sklandančias kenksmingas daleles.
Karštus garus patalpose skleidžiantys drėkintuvai yra pigiausi – jie kainuoja 100–200 litų, o šaltų garų drėkintuvų kainos siekia 200–500 litų.

Prekybos tinklo „Topo centras“ mažmeninės prekybos vadybininkė Kristina Mikalauskaitė tvirtino, jog šilto veikimo drėkintuvas praverčia norint šiek tiek pašildyti kambarį, o šaltus garus skleidžiantis drėkintuvas patalpai suteikia gaivumo.

Ultragarsiniai – praktiškesni

Ultragarsiniai oro drėkintuvai kur kas pranašesni. Vienas didžiausių jų pranašumų – efektyvumas. Šie per valandą išgarina net pusę litro vandens. Kitos rūšies drėkintuvai tokiomis ypatybėmis nepasižymi.

K.Mikalauskaitės teigimu, ultragarsiniuose drėkintuvuose vandens molekulės ultragarsu suskaldomos į mažesnes daleles. Taip iš jų sukuriamas rūkas, kuris, patekęs į sausą orą, jį drėkina.

Bendrovės „Šalnos prekyba“ atstovė L. Bublevičienė pabrėžė, jog šios rūšies įrenginiai pranašesni ir tuo, kad veikia itin tyliai – jie skleidžia mažiau nei 25 decibelų stiprumo garsą. Todėl juos galima statyti ir miegamajame.

Be to, ultragarsiniai oro drėkintuvai gali turėti šaltų ir karštų, arba tiek šaltų, tiek karštų garų funkcijas. Šios rūšies gaminių kainos svyruoja nuo 400 iki 700 litų.

Reikia įvertinti naudą

K.Mikalauskaitė tvirtino, jog yra modernesnių oro drėkintuvų, kurie ne tik drėkina, bet ir valo orą. Nuo anksčiau minėtų šie skiriasi tuo, kad turi specialų valytuvą.

L.Bublevičienės teigimu, drėkintuvus su valytuvu dažniausiai renkasi tie, kurie turi kvėpavimo takų problemų, serga astma. Drėkintuve veikiantis valytuvas surenka ore susikaupusias dulkes, kenksmingas daleles, žiedadulkes, kurios dažniausiai sukelia alergiją.

Kaip ir kitos rūšies drėkintuvus, šiuos taip pat galima automatiškai arba mechaniškai reguliuoti. Tarkim, nustatyti laiką, per kurį bus drėkinama patalpa, taip pat kiek ji turėtų būti sudrėkinta.

Tačiau tokie daugiau funkcijų turintys oro drėkintuvai įkandami ne kiekvienam. Jie gali kainuoti ir 700 litų, ir netgi 2000 litų.

„Topo centro“ atstovė pabrėžė, jog prieš perkant oro drėkintuvą reikia gerai išanalizuoti patalpos mikroklimatą. Kartais gali atrodyti, kad oras sausas, tačiau patalpoje bus nemažai drėgmės. Tuomet pastatytas oro drėkintuvas gali tik padėti sienose veistis pelėsiams.

O jei patalpoje įrengta didelio galingumo ventiliacija arba rekuperacinė sistema, drėkintuvas gali dirbti ištisą parą. Suprantama, jis sueikvos daugiau elektros energijos. Todėl prieš renkantis oro drėkintuvą reikia atsižvelgti ne tik į patalpos plotą, kurioje stovės šis įrenginys, drėgmės lygį, bet ir įrenginio ekonomiškumą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų