Nemažai architektų, atrodo, atsikando stiklo dėžučių ar į kosminius laivus panašių namų. Daugelis supranta, kad žmogui reikia to, kas natūralu ir yra atsargiai paimta iš jį supančios aplinkos.
Barselonoje (Ispanija) šiemet vykusiame pasauliniame architektūros festivalyje pagrindinį prizą privataus namo kategorijoje laimėjo bambukinė trobelė. Jos autorius – iš Kosta Rikos kilęs architektas Benjaminas Garcia Saxe, šiuo metu dirbantis Jungtinėje Karalystėje.
Jis dažnai grįžta į gimtinę, kurioje savo mamai pastatė nedidelį namą. Jo akcentas – bambukų kamienų kiaurymės. Architektūros ekspertus sužavėjo pagrindinė medinuko idėja: pro sienas, primenančias kankorėžį, naktį galima grožėtis mėnuliu.
"Šis namas – mano mamos Helenos gyvenimo svajonė. Dar iš vaikystės prisimenu, kad jai labai patikdavo žiūrėti į mėnulį. Šiame name mano mama, brolis ir aš galėsime būti kartu", – kūrinį pristatė autorius.
Pagrindinį apdovanojimą šiam kūriniui skyrusi komisija įvertino, kad architektas stengėsi pateisinti ir praktinius, ir emocinius namo gyventojos poreikius. Be to, namo estetika – nepaprasta. Iš pjaustyto bambuko cilindrų sutverta siena sukuria netikėtą šviesos žaismą: dieną – būnant viduje, naktį – stebint iš išorės.
Kitas, ne toks kuklus statinys, pasauliniame architektūros festivalyje taip pat įtrauktas į geriausių namų sąrašą. Objektas, pramintas pašto dėžute, pastatytas Australijoje, kukliame Blairgorwie priemiestyje, netoli jūros.
Visų akį pirmiausia patraukia asimetriškas, skulptūrą primenantis laužytas pastato fasadas. Namas padengtas skirtingos spalvinės gamos medžio dailylentėmis.
Šio naujoko kaimynystėje stovi kuklūs pastatai, dauguma – skirti poilsiui. Mėgdžiodami kuklumo pojūtį, projekto autoriai – Australijos architektai Robertas McBride'as ir Debbie Ryanas sugalvojo "pasislėpti" už pašto dėžutės. Nežinančiam statinyje įžvelgti pašto dėžutės idėją sudėtinga, tačiau autorių siekis užmaskuoti tikrąjį namo dydį – aiškus. Iš namo galų pailgo namo mastelis – nenuspėjamas.
Naujausi komentarai