Senamiesčio būste nepaliestos liko tik sienos Pereiti į pagrindinį turinį

Senamiesčio būste nepaliestos liko tik sienos

2009-02-02 09:00
Senamiesčio būste nepaliestos liko tik sienos
Senamiesčio būste nepaliestos liko tik sienos / Eglės Rekašienės nuotr. Gudrybė: slanki stiklo pertvara leidžia pagal įgeidžius modeliuoti erdvę, o lengvai sukiojamą televizorių galima žiūrėti tiek svetainėje, tiek miegamajame.

Griauti lengviau nei statyti – byloja liaudies išmintis. Tačiau kartais interjero kūrėjams tenka griebtis drastiškų priemonių, kad netinkamai suprojektuotas būstas paklustų radikaliems pokyčiams.

Du pereinamieji kambariai, kone nuo laukujų durų pasiekiama virtuvė – visos šios erdvės surado vos 55 kv. m plotą. Tokia būsto Klaipėdos senamiestyje statistika interjero dizainerei Eglei Rekašienei padiktavo nemažai kūrybinių iššūkių.

Perkėlė ir laukujas duris

Klaipėdietė prisiminė, jog butas buvo ne tik apleistas, bet ir labai nepatogiai suprojektuotas. Tad svarbiausias dizainerės laukęs darbas buvo sukurti ergonomišką aplinką.

"Kad būtų patogiau, net laukujas duris teko perkelti į kitą vietą – tai nebuvo sunku padaryti, nes visame laiptinės aukšte suprojektuotas vienintelis butas. Taip pat buvo išgriautos visos sienos ir iš naujo suformuotos būsto erdvės. Kadangi plotas labai mažas, o poreikiai jam – dideli, stengtasi kuo maksimaliau išnaudoti kiekvieną kampelį, kiekvieną kertelę", – pasakojo E.Rekašienė.

Po esminės rekonstrukcijos bute buvo įrengtas nedidukas vaikų kambarys, kompaktiškas sanitarinis mazgas, bendra svetainės ir virtuvės zona, miegamasis.

Ties slankiomis stiklinėmis pertvaromis suklostuotos lengvos užuolaidos namų šeimininkams leidžia šį intymų kampelį transformuoti į viešą namų erdvę.

Vietoj plytelių – stiklas

Kadangi virtuvė sujungta su gyvenamąja zona ir matoma net miegamajame, siekta išvengti bet kokių jai būdingų buities detalių. Su dujų katilu šaldytuvas ir skalbyklė buvo paslėpti įmontuojamojoje spintoje.

"Nesinorėjo ir jokių atvirų lentynų, matomo gartraukio, ortakio ar kitokių elementų. Neatsitiktinai vietoj keraminių plytelių buvo pasirinktas stiklas, kurio vidinė pusė lengvai tonuota. Tokia apdaila padėjo ne tik atitrūkti nuo įprastos virtuvės stilistikos, atrodo originaliai, tačiau ir ypač patogi prižiūrėti", – aiškino dizainerė.

Praktiniai sumetimai nemaža dalimi lėmė ir kitą netikėtą sprendimą – virtuvinis komplektas interjero dizainerės sumanymu nuo grindų į viršų pakeltas 30 cm. Lygiai taip pat sumontuoti ir vonios kambario baldai.

Pasak dizainerės, tai leidžia ne tik be vargo vienu mostu iššvarinti grindis – tarsi ore kybantys baldai neatrodo gremėzdiškai, neapsunkina erdvės.

Išryškino autentiškas detales

Šio interjero pašnekovė nelinkusi dėlioti į kokių nors stilių lentynėles. Moteris prisipažino, jog jai svarbiausi prioritetai – kad namuose būtų patogu ir jauku gyventi, o savitą būsto veidą susikuria pats žmogus.

Pasak E.Rekašienės, senos vokiškos statybos bute puikiai pritapo namų šeimininkų turėti reliktai: senovinės knygos, siuvamosios mašinos "Singer" konstrukcija, kitos detalės. Joms antrina pačios dizainerės sendaikčių turgelyje nupirkta senovinė metalo lempa ir žavūs angeliukai.

Senojo pastato dvasią spinduliuoja ir svetainės bei miegamojo siena.

"Specialiai atvėrėme ir palikome autentiškas raudonas vokiškas plytas, jos buvo nuvalytos ir nušlifuotos", – komentavo pašnekovė.

Ant tokių sienų pritvirtinti neįmantrūs metaliniai karnizai su senoviniais užuolaidų laikikliais atrodo, tarsi čia būtų kabėję nuo neatmenamų laikų.

Paliko galimybių fantazuoti

E.Rekašienė prisiminė, jog spalvinei interjero gamai namų šeimininkų valia buvo parinkti neryškūs tonai.

"Užsakovai taip pat prašė, kad spalvų būtų nedaug – turbūt apskritai žmonės nuo jų pavargę. Tad buvo pasirinkti vos keli dominuojantys tonai – šokolado, balta ir juoda, – vardijo dizainerė. – Visame bute, išskyrus vaikų kambarį, išlaikyta balta sienų spalva. Laikausi nuomonės, kad jos turi būti neutralios, nes ilgainiui "aplimpa" paveikslais, namuose atsiranda įvairių daiktų, kurie į interjerą įneša papildomų spalvų."

Tačiau dizainerė nepabūgo ir ryškaus spalvinio akcento – juo tapo raudono gobeleno sofa.

Pašnekovė šypsojosi, jog šeimininkams paliko iki soties laisvės keisti pabodusią spalvų paletę. Panorus juodalksnio beico medinėms grindims galima pasirinkti radikalų toną. Pagal įgeidžius galima keisti ir virtuvės komplekto detales, audiniu trauktą miegamojo lovos galvūgalį ar šviestuvo gaubtą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra