Pateikiame įdomiausius faktus ir skaičius, nustebinsiančius net ir tuos, kurie asmenukių fenomeno reikšme vis dar abejoja.
1. Trilijonas nuotraukų per metus. Skaičiavimai rodo, kad žmonės kiekvienais metais padaro apie vieną trilijoną nuotraukų. Tai reiškia, kad mūsų dienomis kas keletą minučių jų padaroma daugiau nei per visą XIX amžių. Didelė dalis nuotraukų – asmenukės. Socialiniame tinkle „Instagram“ skaičiuojama per 300 milijonų nuotraukų, kurios užvardintos žodžiu „selfie“.
2. Labiausiai dėmesį atkreipia portretas. Pagrindinė nuotrauka – tai pirmas dalykas į ką žmogus pasižiūri, tikrindamas kito asmens profilį socialiniame tinkle. Paskaičiuota, kad tinkle „Instagram“ portretinė nuotrauka, dažniausiai asmenukė, sulaukia 38 proc. daugiau paspaudimų „patinka” ir 32 proc. daugiau komentarų nei fotografija, kurioje nesimato žmogaus veido.
3. Asmenukės kelia pasitikėjimą savimi. Prieš kiek daugiau nei metus JAV atlikta apklausa parodė, jog 41 proc. moterų jų asmenukės kelia pasitikėjimą savimi. Tarp tai pripažinusių daugiausiai paauglių - net 65 proc.
4. Diktuoja tendencijas technologijų kompanijoms. Dabartiniai dvidešimtmečiai ir trisdešimtmečiai, tikėtina, per gyvenimą pasidarys vidutiniškai 25 tūkst. asmenukių. Priklausomai nuo nuotraukų kokybės tai gali sudaryti nuo 24 iki 64 ir daugiau gigabaitų.
5. Pirmoji asmenukė – dar XIX a. Laikoma, kad primoji asmenukė buvo padaryta chemiko Roberto Kornelijaus 1839 metais. Mokslininkas turėjo laukti 3 minutes, kol nuotrauka išryškėjo ir šis galėjo įvertinti rezultatą.
6. Asmenukės svarbios ir vyrams. Nors didžiausios asmenukių propaguotojos yra moterys, tačiau vyrai joms irgi nėra abejingi. Tiesą sakant, internete žymiai dažniau ieškoma patarimų, kaip pasidaryti asmenukę vyrui nei moteriai.
7. Asmenukės lazda – sena naujiena. Šiandien kalbėdami apie asmenukės lazdą, įsivaizduojame strypą, kuris laiko išmanųjį telefoną, tam, kad priekinė jo kamera apimtų didesnį fotografuojamą plotą. Nors kai kuriems atrodo, jog šis išradimas atsirado visai neseniai, iš tiesų jo prototipas buvo užpatentuotas dar 1980-aisiais. Tiesa, lazda buvo skirta laikyti ne išmanųjį, o tuometį nešiojamą fotoaparatą.
Naujausi komentarai