Geriausio metų režisieriaus statulėlę iš Antonio Banderaso ir Helen Mirren rankų priėmęs režisierius nevardijo ilgiausio sąrašo dramą sukurti padėjusių asmenų pavardžių. Savo kalbą bei apdovanojimą jis skyrė seneliui karo veteranui Alfredui Hubertui Mendesui, kurio istorija bei patirtis ir įkvėpė sukurti juostą „1917“.
„Norėčiau šią pergalę dedikuoti seneliui. Jis buvo pasiryžęs eiti į kovos lauką per Pirmąjį pasaulinį karą, tuomet jam tebuvo 17 metų. Tikiuosi, kad jis dabar mus stebi iš viršaus ir labai tikiuosi, kad karas nebepasikartos. Labai jums ačiū“, – kalbą pradėjo S. Mendesas.
Režisierius vėliau vis tik nepamiršo padėkoti ir savo žmonai Alison Balsom, neeiliniams jauniems aktoriams bei filmo prodiuseriams. Geriausio režisieriaus kategorijoje jis varžėsi su Bong Joon-Ho (kuris sukūrė filmą „Parazitas“), Toddu Phillipsu (filmo „Džkeris“ kūrėju), „Airį“ pristačiusiu Martinu Scorsese bei Quentinu Tarantino, kurio juosta „Vieną kartą Holivude“ taip pat buvo tarp apdovanojimų favoričių.
Šis „Auksinis gaublys“ – jau antrasis S. Mendeso karjeroje, pirmąją statulėlę kaip geriausias režisierius jis pelnė 1999 metais už juostą „Amerikos grožybės“.
Geriausiu metų filmu paskelbta karinė drama nukels žiūrovus į 1917 metų pavasarį. Pačiame Pirmojo pasaulinio karo įkarštyje britų žvalgyba sužino, kad šiaurės Prancūzijoje vienas jų kariuomenės batalionų – 1,6 tūkst. karių – žygiuoja tiesiai į priešo paspęstus spąstus. Deja, įprastos komunikacijos linijos sunaikintos. Užduotis perduoti žinią apie pasalą patikima dviem jauniems eiliniams – Šofildui ir Bleikui (aktoriai George‘as MacKay‘us ir Deanas-Charlesas Chapmanas).
Norėdami suspėti laiku, vaikinai privalo nepastebėti pereiti fronto liniją ir didžiulę priešo kontroliuojamą teritoriją. Jei jiems nepavyks, žus 1,6 tūkst. ginklo brolių, o tarp jų – ir Bleiko vyresnysis brolis.
Kuo baigsis šis žygis į priešų teritoriją pamatysime nuo šio penktadienio, sausio 10 dienos, kai karinė drama „1917“ atkeliaus į Lietuvos kino teatrus.
Naujausi komentarai