Pereiti į pagrindinį turinį

„Brit Awards“ ceremonijoje triumfavo emocingoji Adele

2016-02-25 06:30
BNS inf.

Iš susijaudinimo apsiašarojusi dainininkė Adele (Adel) trečiadienio vakarą buvo paskelbta Didžiosios Britanijos muzikos scenos karaliene, laimėjusi keturiose kategorijose per pagrindinę šalies muzikos apdovanojimų „BRIT Awards“ ceremoniją ir surengusi įsimintiną pasirodymą.

„Neblogai merginai iš Totenamo, kuri nemėgsta skraidyti“, – sakė Londono šiauriniame rajone gimusi dainininkė, priimdama Pasaulinės sėkmės apdovanojimą.

Pasaulį užkariavusi diva taip pat buvo pripažinta geriausia Britanijos solo atlikėja, geriausio Britanijos singlo autore už baladę apie beviltišką meilę „Hello“, taip pat buvo apdovanota už geriausią metų albumą – „25“, kurio parduota jau per 15 mln. kopijų.

Adele albumas „25“, išleistas po beveik penkerių metų pertraukos, užkopė į muzikos topų viršūnes visame pasaulyje, nors šios atlikėjos pasirodymą per praėjusią savaitę vykusią „Grammy“ apdovanojimų ceremoniją aptemdė nemalonus incidentas, kai vienas mikrofonas nukrito ant pianino stygų, jai atliekant baladę „All I Ask.“

Tokių riktų nebuvo trečiadienį, kai dainininkė atliko savo dainą „When We Were Young“, nors Adel strigo balsas, kai ji labai susijaudinusi sakė padėkos kalbą, priimdama Pasaulinės sėkmės apdovanojimą po to, kai ją pristatė astronautas Timas Peake'as (Timas Pikas), esantis Tarptautinėje kosminėje stotyje.

„Aš pradedu jums **** nusibosti“, – juokavo Adel, netyčia ištarusi necenzūrinį žodį per tiesioginę televizijos transliaciją.

„Iš tikrųjų buvau kurį laiką išklydusi iš kelio ir nežinojau, ar kada nors sugrįšiu, – pridūrė ji. – Na, o jūs visi buvo tokie malonūs man...“

Vėliau žvaigždė atsiprašė, kad jai sunkiai sekėsi tvardytis.

„Iš tikrųjų labai atsiprašau dėl tos bjaurios apsižliumbusios minos“, – sakė ji.

Adele taip pat pasiuntė viešą palaikymo žinią dainininkei Keshai (Kešai), dabar mėginančiai nutraukti kontraktą su savo įrašų prodiuseriu Dr.Luke'u (Dr.Liuku) ir kaltinančiai jį lytiniu smurtu.

Per „BRIT Awards“ ceremoniją, kurią stebėjo muzikos pramonės šulai ir tūkstančiai gerbėjų, susirinkusių Londono arenoje O2, pasirodymus taip pat surengė grupė „Coldplay“, atlikėjai Justinas Bieberis (Džastinas Biberis) ir Rihanna (Rijana), kuri atliko savo temperamentingą dainą „Work“ kartu su reperiu Drake'u (Dreiku).

Dainininkas ir dainų kūrėjas Jamesas Bay (Džeimsas Bėjus) buvo paskelbtas geriausiu Britanijos solo atlikėju, o J.Bieberis – geriausiu tarptautiniu atlikėju. 21 metų kanadietis, kuriam pastaruoju metu buvo iškilę rūpesčių dėl neprognozuojamo elgesio ir susidūrimų su teisėsauga, dėkojo savo gerbėjams, sakydamas, kad „kiekvienas eina savo keliu. Kiekvienam pasitaiko pakilimų ir nuosmukių“.

Geriausia Britanijos grupe buvo pripažinta populiarioji „Coldplay“, kurios vokalistas Chrisas Martinas (Krisas Martinas) dedikavo šį apdovanojimą „visiems jauniems muzikantams ir muzikantėms pabėgėlių stovyklose visame pasaulyje. Mes galėjom būti jie, o jie galėjo būti mes.“

Debatai dėl įvairovės

Šios ceremonijos, per kurią apdovanojimai teikiami tiek Britanijos, tiek tarptautiniams atlikėjams, organizatoriai sulaukė kaltinimų dėl nesugebėjimo atspindėti šalies muzikos scenos etninės įvairovės, nes šiais metais visi nominuotieji britai buvo baltaodžiai. Ši tema tapo ypač opi įsiplieskus debatams dėl nominacijų JAV Kino akademijos apdovanojimams.

Dainininkas Jackas Garrattas (Džekas Garatas), pelnęs kritikų simpatijų apdovanojimą, sakė, kad „gėdinga, jog pusė Jungtinės Karalystė muzikos buvo kažkaip užmiršta“.

„BRIT Awards“ organizatorė „British Phonographic Industry“ pažadėjo iš naujo svarstyti nominavimo ir apdovanojimų skyrimo taisykles, taip pat paskelbė, kad bus įkurtas naujas patariamasis komitetas, kurį sudarys tik juodaodžiai ir etninių mažumų muzikos industrijos veikėjai.

JAV grupė „Eagles Of Death Metal“, kurios koncertas tapo lapkričio 13-osios Paryžiaus teroro atakų taikiniu, varžydamasi dėl geriausios tarptautinės grupės apdovanojimo pralaimėjo Australijos kolektyvui „Tame Impala“.

Prieš prasidedant šiam šou, „Eagles“ dainininkas Jesse Hughes'as (Džesis Hjuzas) padėkojo visiems, kas palaikė jo grupę, kuri praėjusią savaitę vėl koncertavo Paryžiuje, praėjus trims mėnesiams po to, kai islamo ekstremistai nužudė 89 žmones per šios grupės koncertą teatre „Bataclan“.

„Priėmimas, kurio sulaukėme grįžę į Europą, buvo išties jaudinamas ir padėjo mums grįžti prie savo darbo – groti užpakalį išjudinančią rokenrolo muziką“, – sakė jis.

Šou be didelių staigmenų

„BRIT Awards“ kadaise garsėjo kaip chaotiškas renginys, pagyvinamas incidentų ir pokštų – pavyzdžiui, kai Britanijos hauso muzikos grupė „The KLF“ 1992 metais paliko negyvą avį po ceremonijos surengtoje vakarienėje.

Pastaraisiais metais ši ceremonija transformavosi į tviskantį ir dažnai labai nuspėjamą talentų šou, nors popmuzikos karalienė Madonna (Madona) pernai pralinksmino žiūrovus, susipainiojusi ilgoje skraistėje ir pargriuvusi ant scenos per savo pasirodymą.

Šiemet staigmenų beveik nebuvo – išskyrus faktą, kai ekscentriškoji islandė Bjork įveikė komerciškai populiaresnes atlikėjas ir buvo pripažinta geriausia metų tarptautine artiste. Vis dėlto šou buvo įspūdingas, o per jo atidarymą į sceną išėjo dešimtys šokėjų raudonais šalmais ir ilgais sijonais, panašių į flamenko centuriones.

Tuo tarpu J.Bieberiui atliekant savo dainą „Sorry“ scenoje plaikstėsi liepsnos.

„Maniau, kas tu mus visus padegsi, Justinai“, – sakė Adele.

Dainininkė Annie Lennox (Eni Lenoks) ir aktoriu Gary Oldmanas (Garis Oldmanas) pagerbė velionį britų atlikėją Davidą Bowie (Deividą Bouvį), kuris mirė praeitą mėnesį, būdamas 69 metų. Jam pagarbą taip pat išreiškė Naujosios Zelandijos dainininkė Lorde (Lord) ir D.Bowie gastrolių grupė.

„Praktiškai neįmanoma minėti Bowie vardo būtuoju laiku, – sakė A.Lennox. – Jo ypatingo skambesio legenda bus garbinama tol, kol suksis Žemė.“

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų