Kaip ir kiekvieną kartą, vos atvykę į naują šalį, kelionių šou „Metam monetą“ herojai Leo ir Bružas metė monetą, kuri nulėmė, kam bus suteikta galimybė mėgautis neribotomis pramogomis, neatsižvelgiant į pinigus, o kam, deja, reikės sugalvoti, kaip išgyventi ir pasilinksminti tik su 100 eurų, kurių turi užtekti visam savaitgaliui, maistui, nakvynei ir pramogoms.
Šį kartą bičiuliai monetą metė Egipto perle Šarm El Šeiche, kur visada galima pasimėgauti karštomis saulėtomis dienomis ir pasinerti į spalvingą jūros gyvenimą.
Egiptas – šalis, kurią puošia paslaptingos senovės civilizacijos monumentai bei žymūs istoriniai paminklai. Ši saulėta valstybė – tikras traukos objektams tiek neįpareigojančio poilsio ištroškusiems turistams, tiek istorijos entuziastams.
T. Petrovskio / tomasfoto.lt ir asmeninio archyvo nuotr.
Šarm El Šeichas, kuriame apsilankė Leo ir Bružas, yra vienas populiariausių Egipto kurortų. Sinajaus pusiasalio pietuose įsikūrusio kurortinio miesto prieigose stūksanti dykuma traukia savo didybe, o Raudonojoje jūroje turistų visuomet laukia paslaptingas povandeninis pasaulis su nuostabaus grožio koraliniais rifais.
Kokias galimybes Šarm El Šeichas suteikia tiems, kurie svajoja apie išskirtinę prabangą ir ką veikti tiems, kurie siekia šiame kurorte pailsėti neišleisdami daug pinigų?
Prabangūs apartamentai, privati jachta ir šėlionės klube
Šį kartą monetos metimas nulėmė, kad aktorius A. Bružas Šarm El Šeiche džiaugėsi turtuolio role ir visą savaitgalį praleido gyvendamas kaip tikras šeichas. Turėdamas belimitę MyTU kortelę, Bružas apsigyveno viename prabangiausių kurorto viešbučių, kuris yra skirtas tik suaugusiems. Šiame viešbutyje laimingas keliautojas mėgavosi aukštos klasės restoranais, ištaigingais apartamentais su privačiu baseinu ir SPA centro teikiamomis procedūromis.
T. Petrovskio / tomasfoto.lt ir asmeninio archyvo nuotr.
Tačiau tuo, žinoma, A. Bružo prabangūs džiaugsmai nesibaigė. Privačia jachta su asmeniniu šefu Bružas leidosi į pasiplaukiojimą po Raudonąją jūrą. Audrius ne tik mėgavosi šefo čia pat ant denio jam gaminamais gurmaniškais skanėstais, bet ir leidosi į kelionę po Egipto povandeninį pasaulį, kur vaizdai gniaužia kvapą net visko mačiusius nardytojus.
Šioje kelionėje turtuoliu tapęs A. Bružas nusprendė patirti ir Šarm El Šeicho naktinį gyvenimą – prabangiu Mercedes-Benz automobiliu jis nuvyko į „Hard Rock Cafe“, kur vakarėlis užsitęsė iki paryčių, o ir tuo jis nesibaigė – grįžęs į viešbutį Audrius nusprendė pabaigti smagią naktį savo privačiam baseine.
„To Šarm El Šeiche dar nėra buvę!“ – sukvietęs visus „Hard Rock Cafe“ svečius bendram šokiui stebėjosi A. Bružas.
L. Pobedonoscevas mėgavosi Egiptu su žymiai menkesne pinigų suma
Tuo tarpu L. Pobedonoscevas turėjo atrasti Šarm El Šeichą turėdamas žymiai menkesnes galimybes.
„Nieko tokio, išgyvensiu. Egipte su projektu esame antrą kartą. Praeitais metais Hurgadoje jau buvau varguolis ir puikiai praleidau laiką. Neabejoju, neliūdėsiu ir šįkart“, – dar kelionės pradžioje sakė Leo.
Norėdamas pajusti autentišką gyvenimą iš arti, pirmiausiai Leo nusprendė apsilankyti... vietinių kirpykloje!
T. Petrovskio / tomasfoto.lt ir asmeninio archyvo nuotr.
„Gal ir keista, kad vos atvykęs nuėjau vietinę į kirpyklą, tačiau tai yra mano tradicija. Kai keliauju vienas – visada privalau užeiti į kirpyklą. Tokie salonai yra tarsi socialiniai klubai, kur renkasi vietiniai gyventojai“, – pasakojo Leonardas.
Kirpimas tekainavo 2 dolerius, tačiau vietinis kirpėjas pasidarbavo tikrai puikiai. Atsinaujinęs ir atsišviežinęs, Leo leidosi į nuotykius.
Kelionės metu jis keliavo po įspūdingąją Sinajaus dykumą, leidosi į turą su keturračiais, keliavo ant kupranugario bei apsilankė Beduinų kaimelyje, kur rado kuklią vietą nakvynei vos už 10 dolerių.
Taigi, ką nuveikti Šarm El Šeiche, kai nespaudžia jokie limitai ir ką nuveikti, kai keliauji taupiai?
T. Petrovskio / tomasfoto.lt ir asmeninio archyvo nuotr.
1. „Meraki“ viešbutis. Laimingasis keliautojas Bružas Šarm El Šeiche pasirinko gyventi viename prabangiausių kurorto viešbučių. Itin stilingas ir šiuolaikiškas „Meraki“ viešbutis yra skirtas tik suaugusiųjų poilsiui, tad čia neliūdna nei dieną, nei sutemus. Keliautojus žavi šio viešbučio minimalistinis interjeras ir didelis restoranų pasirinkimas. Šiame viešbutyje galima ne tik pailsėti ir pasimėgauti SPA malonumais bet ir šokti bei šėlti iki pat paryčių, nes čia linksmybės niekada nesibaigia!
2. Pasivažinėjimas keturračiais po Sinajaus dykumą. Per visą Sinajaus pusiasalį esanti beribė dykuma saugo daugybę paslapčių. Kalnuotas kraštovaizdis čia gniaužia net visko mačiusių kvapą. Bėgant šimtmečiams Sinajaus dykuma matė iš ties visko. Viename iš kalnų Mozė gavo 10 Dievo įsakymų, iškaltų akmens luituose, čia taip pat plito ir krikščionybė. Vėliau šis regionas patyrė persų užėmimą, XIX amžiuje Sinajus tapo Didžiosios Britanijos kontroliuojama zona, o XX amžiuje šis regionas buvo arabų ir Izraelio karo veiksmų įkaitu. Šiandien visas Sinajus priklauso Egiptui, o maža jo dalelė yra atverta ir turistams. „Iki šios akimirkos įspūdžiai buvo labai skirtingi, tačiau dabar supratau, kad mes įvažiavom į visiškai kitokią dimensiją. Čia yra dykuma, uolos, kalnai ir tu jautiesi tarsi maža šios dykumos dalis...“, - nepakartojamais potyriais dalinosi Leo.
3. „Hard Rock cafe“. Tai išskirtinė vieta, kurioje galima ne tik pasimėgauti Amerikietiškos bei vietinės virtuvės patiekalais, bet ir pasinerti į naktines linksmybes. Vakarėliai čia dažnai užsitęsia iki paryčių…
4. Šarm El Šeicho senamiestis. Šarm El Šeichas plačiai žinomas dėl savo nuostabių paplūdimių, kokybiškų viešbučių ir neišbaigiančių pramogų, tačiau čia taip pat galima rasti ir unikalų senamiestį, kuriame gyvenimas tiesiog verda. Vaikščiojant senamiesčio gatvelėmis galima rasti nemažai vietinių turgelių, kuriuose gausu šviežių vaisių, prieskonių, rankų darbo dirbinių ir puošnių audinių.
5. Apsilankymas pas beduinus. Egipto dykumų gelmėse slepiasi autentiški beduinų kaimeliai, kurie kviečia patirti unikalų kultūrinį nuotykį. Beduinai – dykumų klajokliai, nepripažįstantys vakarietiško pasaulio taisyklių. Jie neturi pastovių gyvenviečių ir visą laiką migruoja, ieškodami tinkamų ganyklų bei vandens šaltinių savo gyvuliams. Įdomu tai, kad nors jie ir pasižymi išskirtiniu svetingumu, gyvenimo būdas, aiški hierarchija bei taisyklės paprastam europiečiui tikrai neatrodo įprastai.
6. Koptų bažnyčia, esanti Hainur rajone, buvo pastatyta 2010 metais. Koptai – tai ortodoksų, katalikų ir koptų protestantų bažnyčių tikintieji, arba tiesiog – Egipto krikščionys, kurių Egipte skaičiuojama apie 7 milijonus (apie 10 proc Egipto gyventojų). Tai yra viena didžiausių bažnyčių Artimuosiuose Rytuose. Po šventyklos kupolais galima pamatyti nuostabius paveikslus, sukurtus kvalifikuotų meistrų. Pamaldos bažnyčioje vyksta koptų ir arabų kalbomis.
7. Pasiplaukiojimas jachta Ras Mohamed nacionaliniame parke ir nardymo pramogos. A. Bružas šioje kelionėje laiką leido kaip tikras turtuolis – išsinuomavo privačią jachtą su asmeniniu šefu, kuris čia pat, denyje, jam grožintis vaizdais gamino ištaigingus patiekalus. Pasiplaukiojimus jachta Egipte dažniausiai lydi ir nardymo pramogos, kurias išbandė ir A. Bružas. Povandenis pasaulis čia, Egipte, žavi net ir itin patyrusius nardytojus.
8. Baltoji sala. Atvykę į šią salą keliautojai pasijunta tarsi Maldyvuose. Baltutėlis smėlis, žydras ir skaidrus jūros vanduo ir nesibaigianti ramybė. Šią salą būtina pamatyti nors kartą gyvenime, o ir pasiekti ją tiek privačiomis jachtomis, tiek bendras ekskursijas vykdančiais laivai nėra sudėtinga.
9. Farsha Mountain Lounge yra ant uolos įsikūręs baras, stebinantis ne tik įspūdinga panorama, skaniais kokteiliais, autentišku kaljanu, bet ir išskirtiniu interjeru – kiekviena detalė čia tiesiog priverčia aikčioti. Metų metus vietos įkūrėjai rinko baro interjere esančias pagalvėles, kilimus, žvakides ir kitas detales. „Kokie kūrybiški turėjo būti žmonės, kad sukurti tokią magiją... Vien dėl šio baro norėčiau Šarm El Šeiche apsilankyti dar kartelį“, – teigė A. Bružas.
Kelionių šou „Metam monetą“ – sekmadieniais, 19.30 val. tik per TV3!
Naujausi komentarai