Pereiti į pagrindinį turinį

D.Butkutė įsitikino: emigracijoje gyvenantys lietuviai jos nepamiršo

2012-06-10 19:47
D.Butkutė įsitikino: emigracijoje gyvenantys lietuviai jos nepamiršo
D.Butkutė įsitikino: emigracijoje gyvenantys lietuviai jos nepamiršo / Asmeninio albumo nuotr.

Popscenos žvaigždė Džordana Butkutė jaučiasi pavargusi, bet laiminga ir pakylėta: baigėsi didysis jos koncertų turas, trukęs daugiau kaip keturis mėnesius. Nuvažiuota 20 tūkst. kilometrų, surengti 36 koncertai penkiose Europos šalyse. Šį sunkų maratoną Džordana įveikė su savo sužadėtiniu ir vadybininku Elegijumi Strasevičiumi.

Stengėsi dėl mylimos moters

Prie visureigio vairo sėdėjęs 45-erių Elegijus jo pedalus spaudė ir sniegui krintant, ir lietui pliaupiant – per Olandijos lygumas, Škotijos kalnus, Londono ir Dublino priemiesčius. Dvejais metais jaunesnė Džordana buvo šturmanas – sekė kelią ir kalbino Elegijų, kad neužmigtų.

Išriedėjusi iš Kauno sausio 21 d., turą D.Butkutė birželio 1-ąją užbaigė Kauno klube „Combo“ – tai buvo 37-asis jos koncertas.

Turo maršrutą sudėliojo, dėl salių tarėsi, koncertų reklama pasirūpino ir vairuotojo pareigas ėjo vienas žmogus – E.Strasevičius, atlikęs penkių žmonių darbą. Pusę metų sėdėjo prie interneto, skambindavo ir telefonu, kol surasdavo žmogų, kuriam būtų galima išsiųsti koncertų plakatus, skrajutes, bilietus.

„Viskas dėl Džordanos“, – patikslino vyras.

„Elegijus labai stengėsi dėl manęs. Visus koncertus labai tiksliai apskaičiavo, daugiau nebūtume pajėgę ištempti. Niekas iš lietuvių atlikėjų nėra išsirengęs į tokį ilgą turą. Joks prodiuseris tokio nėra sugalvojęs. Elegijus netuščiažodžiauja, yra maksimalistas, – komplimentų mylimajam nešykštėjo Džordana. – O nuvažiavus paaiškėjo, kad vieniems tenykščiams organizatoriams toks renginys – pirmas, neaišku, ką daryti. Kiti sumetė, kad biznį iš mūsų padarys. Lėtapėdžiai tie anglai. Elegijus viską netgi ten darė pats, net mano koncertus garsino.“

Danijoje, Olandijoje, Airijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Islandijoje D.Butkutė dainavo ne 2–3 tūkstančius, o 400–500 klausytojų talpinančiose lietuvių bendruomenių salėse, klubuose. Tačiau ji nemano, kad dėl to jos darbas – ne toks prasmingas ar nuostolingas. Ir tos nedidelės salės lūžo nuo gerbėjų.

„Mūsų tikslas buvo ne grandioziniai koncertai, o kuo platesnė jų geografija, norėjome aprėpti kuo daugiau miestų, – patikslino E.Strasevičius. – Į dideles sales nebūtų atėję tiek tautiečių. Kaip tikėjomės, viskas taip ir įvyko.“

Po koncertų – gerbėjų eilės

Džinsai, marškinėliai, juodas švarkelis ir patogūs batai – pagrindiniai D.Butkutės scenos drabužiai. Dizainerių pagalbos ji neprašo.

Gausiausiai publikos susirinko į koncertą Armoje, Šiaurės Airijoje. Dubline žmonės net buvo nepatenkinti, kad salėje vietos mažai. Kembridže (Anglija) Džordana dainavo bažnyčioje. Škotijoje koncertavo Edinburge, Aberdyne ir pačioje šiaurėje – Freizerberyje.

„Žmonės labai dėkojo už koncertus – juk visi atlikėjai važiuoja koncertuoti arba į Dubliną, arba į Londoną, – pasakojo D.Butkutė. – Net sunku išskirti, kur buvo geriausia – visur buvau priimta ne šiltai, o tiesiog karštai.“

Po koncertų prie Džordanos išsirikiuodavo gerbėjų eilės, ji pasirašinėdavo autografus ant kompaktinių plokštelių. Tai trukdavo vos ne ilgiau kaip pats koncertas.

„Žmonės klausinėdavo, kodėl nebuvo tos dainos, anos, trečios. Viena moteris sakė, jog kai ji gimdė, skambėjo būtent ta daina, kita, klausydamasi vėl kitos dainos, susipažino su savo vyru, trečia – susitaikė. Kiekviena daina jiems asocijuojasi su jų gyvenimu. Jie žinojo net ir naujausią mano dainą “Tylios mintys„, kurią parašiau prieš kelionę. O “Nemylėjau tavęs„ visur turėjau dainuoti bisui – niekur nepavyko išsisukti“, – sėkme džiaugėsi Džordana.

Susitiko klasės draugę

Šis turas dainininkei pažėrė ir siurprizų. Po vieno koncerto prie jos priėjo buvusi klasės draugė, kurios nematė nuo to laiko, kai baigė mokyklą. Paaiškėjo, kad kita vaikystės draugė gyvena Islandijoje. Ji negalėjo ateiti į koncertą, tik perdavė dovaną Džordanai. O ši skubomis draugei parašė laišką.

Dainininkė patyrė, kad išsibarsčiusios lietuvių šeimos jos koncertų klausėsi skirtingose šalyse: dukra – vienoje, jos brolis – kitoje, o tėvai – trečioje.

Koncertai vykdavo penktadieniais ir šeštadieniais, dažnai – ir sekmadieniais. Po jų dažniausiai reikėdavo nusigauti į kitą miestą, apsistoti kitame viešbutyje ir vėl viską pradėti iš naujo. Nors Anglijoje į visus koncertus juodu važinėjo iš Piterboro, kur gyveno viešbutyje, vis tiek ten – dideli atstumai. Airijoje buvo paprasčiau – nuomojo butą ir gyveno taip, kaip Lietuvoje. Škotijoje įsikurdavo tuose miestuose, kur koncertuodavo.

Velnio lašais nesusigundė

Ne paslaptis, kad Džordana turėjo problemų dėl alkoholio. Dabar daugiau nei metus ji negeria. Ar per koncertinį turą, kur sprogdino gerbėjų emocijos, o nuovargis lenkė prie pagalvės, nekilo pagundų vėl griebtis velnio lašų?

„Niekada. Tikrai, – užtikrintai tarė Džordana. – Nebuvo net tokių minčių. Nuo ano gyvenimo iš tikrųjų pavargau. Man daug davė Minesotos programa ir Elegijus.“

„Aš mečiau gerti išskirtinę dieną – 2006 06 06. Galite pasveikinti, šiandien (birželio 6-ąją, kai kalbėjomės, – red. past.) sukanka 6-eri metai, kai nevartoju alkoholio“, – praeities bėdų neslėpė ir E.Strasevičius.

Pragyventi gali tik Vyriausybė

Bilietai į D.Butkutės koncertus kainavo 20 eurų arba 15 Didžiosios Britanijos svarų. D.Butkutė pabrėžė, kad ne užsidirbti juodu važiavo, o kuo daugiau pamatyti, pasirodyti. Tačiau neslėpė, kad, kas dirba, tas ir užsidirba. Darbas pareikalavo ir sąnaudų – už salės nuomą, aparatūrą, viešbučius, degalus, pragyvenimą jie mokėjo iš savo kišenės.

„Anglijoje pragyventi daug pigiau, negu Lietuvoje. Baisu žiūrėti į mūsų kainas. Ir klimatas ten puikus, ir uodų nėra. Kelionėje rašiau dienoraštį, aprašiau kiekvieną dieną – visko taip neprisiminsi“, – pasakojo moteris.

E.Strasevičiaus nenustebino, kad tiek daug lietuvių gyvena emigracijoje.

„Ekonomine prasme Lietuvoje tiesiog neapsimoka gyventi. Gyvenimo kokybė čia ir ten labai skiriasi. Tarkime, žmogus, dirbdamas tą patį darbą čia ir ten, gauna tiek pat piniginių vienetų – 3000. Tačiau ten benzinas – triskart pigesnis. Uždirbdamas tą patį, ten išleidi triskart mažiau. Stebiuosi, kad Lietuvoje dar likę daug žmonių. Prie dabartinės ekonominės situacijos čia turėtų gyventi tik mūsų Vyriausybė“, – kalbėjo E.Strasevičius.

Vestuves nukelia į rudenį

Džordana gerbėjų buvo apipilta dovanomis.

„Labai didžiulę gėlę gavau, kuri verta būti namuose. Ją supakavome į dėžę su visa vaza ir išsiuntėme į Lietuvą. Kažkas padovanojo didžiulį dramblį. Žmonės nešė dėžėmis saldainius, šokoladą, dovanojo visokių papuošalų“, – neslėpė D.Butkutė.

Į tėvynę juodu grįžo neskubėdami – porai dienų sustojo Paryžiuje, aplankė Prahą. Visureigis atidirbo savo – grįžę į Lietuvą, juodu nusipirko naują. Esą Elegijui dėl nugaros problemų patogiausia važiuoti su tokia mašina.

O kada vestuvės? Juk Elegijus savo mylimajai pasipiršo ir sužadėtuvių žiedą įteikė daugiau kaip prieš metus.

„Juokingai skamba, bet vis nėra laiko susituokti“, – sakė vyras.

„Dabar sėsime rašyti naujos programos. Padarysime, ką norime ir kaip norime. Mes norime atsinaujinti, – kalbėjo D.Butkutė. – O vestuvės galbūt rudenį. Su trenksmu“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų