Pereiti į pagrindinį turinį

Didžiojoje teatro scenoje – padūkėlė A. Lindgren

2012-12-04 13:00
Didžiojoje teatro scenoje – padūkėlė A. Lindgren
Didžiojoje teatro scenoje – padūkėlė A. Lindgren / Artūro Morozovo nuotr.

„Tai ne šiaip spektaklis vaikams, tai dovana, kokią jau gavo suaugusieji Kauno dramos teatre po remonto atidarant Didžiąją sceną – A.Škėmos „Baltąją drobulę„, – apie naujausią premjerą “Astrida“ Kauno nacionaliniame dramos teatre kalbėjo teatro vadovas Egidijus Stancikas.

„Džiaugiuosi, kad scena po remonto iš esmės nepasikeitė – grįžau į ją, ir viskas joje taip, kaip buvo anksčiau, – kalbėjo Astridą Lindgren spektaklyje vaidinanti aktorė Doloresa Kazragytė. – Neketinau daugiau vaidinti, bet lemtis taip sudėliojo, kad šiame režisierės Inesos Paliulytės spektaklyje “Astrida„ tiesiog negalėjau nebūti, tai – likimas ir aš juo džiaugiuosi, nors ir bijau, nes spektaklis – apie vertybes, kurios šiandien tarsi ir nėra madingos, nustumtos ir paslėptos po prekybos centrų reklamomis. Na, įsivaizduokit, kokiame plakate šiomis dienomis matėte seno žmogaus veidą? O spektaklio afišoje jis – drauge su baltu balandžiu.“

Astridą vaidins ne tik D.Kazragytė, bet ir 7 mėnesių mergytė, kuri veikiausiai nė nežinos vaidinanti. Kas parašė jai žodžius? "Pats Dievas, – šypsodamasi atsakė režisierė I.Paliulytė, pristačiusi spektaklį, kuriame Astridą Lindgren pamatysime ir visai kūdikį, ir paaugusią, pagaliau – ir suaugusią, ir 90 metų.

„Tai spektaklis apie pagarbą žmogui – nuo vaikystės iki senatvės, apie tai, kad kiekvienas mūsų buvome vaikas ir paauglys, apie tai, kad kiekvienas vaikas po kurio laiko taip pat pasens, bet jo siela – tikrai ne“, – akcentavo režisierė.

„Astrida“ – spektaklis, sukurtas garsiosios rašytojos biografijos ir kūrybos motyvais. Daugiau kaip 70 vaikiškų knygų, scenarijų ir pjesių autorė buvo apdovanota 59 įvairiais apdovanojimais. Garbės daktaro laipsnį jai suteikė Lilčiopingo, Leičesterio, Varšuvos universitetai. Svarbiausi ne šie įspūdingi skaičiai ar titulai, o tai, kad rašytoja savo kūryba ir pasisakymais aktyviai dalyvavo visuomeniniame gyvenime – kaip drąsi kovotoja už vaikų ir gyvūnų teises, dažnai aukojusi pinigus įvairioms pagalbą teikiančioms organizacijoms ir atskiriems žmonėms. Astridą visuomet jaudino laikui nepavaldus ir ypač svarbus klausimas – kaip gyventi pasaulyje, kuriame egzistuoja blogis?

Įkvėpta pašėlusios rašytojos kūrybos ir nepaprastos asmenybės, I.Paliulytė parašė pjesę, kurioje veikia ne tik pati Astrida, bet ir patys šauniausi jos personažai, taip pat susipažįstama su Astridos tėvais, seneliais ir draugais.

Gilios senatvės sulaukusi A.Lindgren teatro scenoje pristatoma tokia, kokia ji ir buvo iš tiesų, – vis dar vaikiška savo siela, šmaikšti, pilna idėjų, su viltimi žvelgianti į pasaulį.

„Astrida yra ne vien tik močiutė Padaužų kaime, bet ir Padaužų kaimo Dostojevskis. Ji kelia reikalavimus savo skaitytojams: egzistencinius, moralinius, politinius“, – teigia pjesės ir spektaklio autorė I.Paliulytė, siekianti, kad šis spektaklis padėtų vaikams iš tiesų suvokti ir išgyventi sudėtingą Astridos tapsmą pasauline rašytoja.

„Astrida“ – ne vienintelis I.Paliulytės spektaklis vaikams, kuriame nagrinėjama kūrėjo asmenybė ir biografija. Prieš tai Kauno dramos teatro scenoje gimė Hanso Christiano Anderseno pasakų ir biografijos motyvais paremtas spektaklis „Anderseno gatvė“ ir „Liūdnas Dievas“, skirtas žymaus humanisto, gydytojo, pedagogo Janušo Korčako asmenybei ir gyvenimui holokausto metais Varšuvos gete atminti.


Kas? Spektaklio „Astrida“ premjera.

Kur? Kauno nacionaliniame dramos teatre.

Kada? Gruodžio 9, 18, 20 d

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų