Lapkričio 11 d., penktadienį, ji surengs savo pasirodymą Vilniuje.
Garsiosios „WARP Records“ kompanijos atstovai „Autechre“ (ae) tituluojami kaip rafinuočiausio elektroninės muzikos skambesio kūrėjai. Dar 1987 metais Mančesteryje susikūręs duetas laikomas vienais svarbiausių elektroninės muzikos pionierių. Nenuspėjami, gaivališki sąskambiai bei dinamiški muzikos formų sprendimai atnešė duetui ir „WARP Records“ pasaulinę šlovę. Šių metų Europos ture „Autechre“ be savo žinomiausių kūrinių atliks ir naujausio, jau dvylikto studijinio albumo „elseq 1–5” (2016) kompozicijas. Grupės europinio turo pasirodymas Vilniuje – tai išskirtinė ir vienintelė proga duetą pamatyti iš taip arti. „Autechre“ iki šiol išlieka viena rečiausiai gyvai koncertuojančių grupių.
Prieš keletą dienų vos tik žinia apie „Autechre“ pasirodymą Vilniuje išplito socialiniuose tinkluose, iškart kilo neįtikėtinas ažiotažas – vien per pirmąsias valandas šimtai žmonių puolė dalintis šia naujiena ir „sprogdinti“ feisbuką.
Duetą „Autechre“ globojanti „WARP Records“ – bene didžiausią įtaką elektroninei muzikai padariusi įrašų kompanija. Ji išleido į pasaulį tokius atlikėjus kaip Brian Eno, Aphex Twin, Flying Lotus, LFO, Nightmares on Wax ir, žinoma, Squarepusher bei Plaid, kurių pasirodymus „Vilniaus festivaliai“ jau yra pristatę mūsų publikai.
Vieną ryškiausių „WARP Records“ žvaigždžių, beveik 30 metų gyvuojančią grupę „Autechre“ sukūrė Robas Brownas ir Seanas Boothas. Muzikantai savo grupės „Autechre“ pavadinimą taria su Ročdeilio akcentu – „o-teker“, tačiau kartu teigia, kad šį pavadinimą kiekvienas gali tarti kaip tik nori, mat jis gimė gana atsitiktinai: „Pavadinimas atsirado, kai dar dirbome su „Atari“ kompiuteriais, kurie leido įrašyti daugiausiai aštuonių ženklų pavadinimus. Kartą reikėjo pavadinti tik ką sukurtą takelį: dvi pirmąsias raides pasirinkome sąmoningai, nes takelyje naudojome semplą, panašų į garsą „au“. Kitos raidės pasirinktos atsitiktinai spaudant klaviatūrą. Po to užrašėme šį pavadinimą ant kasetės, šiek tiek apipavidalinę jį grafiškai. Atrodė gerai, tad pradėjome šį žodį naudoti kaip savo pavadinimą.“
Labiausiai „Autechre“ stilius siejamas su IDM muzika (vadinamąja intelektualiąja šokių muzika), tačiau grupės nariai nesuka galvos dėl savo kūrybos apibūdinimo ir gana laisvai dreifuoja tarp įvairių elektroninės muzikos žanrų. Karjeros pradžioje „Autechre“ labiausiai buvo siejamas su techno, house, electro muzika, o vėlesniuose albumuose girdisi daugiau naujovių ir eksperimentų. Iki pat šių dienų grupės kompozicijose pastebimos įvairios įtakos, tokios kaip hiphopas ir breikbytas, nors tokie skambesiai jau būna gerokai perdirbti, paslėpti. Ilgainiui studijoje plėtojamame „Autechre“ stiliuje pradėta pastebėti ir tolimesnių įtakų: muzikantų eksperimentai su algoritmais ir generatyvine sinteze, konkrečiosios muzikos ir FM sintezės naudojimas sukėlė palyginimų su Iannio Xenakio, Karlheinzo Stockhauseno ir Bernardo Parmegiani muzika. „Autechre“ taip pat mini „Coil“, kaip svarią įtaką albumams „Lp5“ ir „EP7“ padariusią grupę. Savo koncertiniuose pasirodymuose „Autechre“ bendradarbiavo su tokiais pripažintais elektroninės muzikos atstovais kaip grupė „Zoviet France“, Fennesz, Roedelius, taip pat su „The Hafler Trio“. 2010 metais „Autechre“ dueto narys Senas Boothas, bendradarbiaudamas su Mika Vainio iš garsiosios grupės „Pan Sonic“ ir Kouhei Matsunaga, išleido albumą „3. Telepathics Meh In-Sect Connection“. „Autechre“ daro įrašus, pasivadinę ir kitais pseudonimais.
Kaip sakė vienas elektroninės muzikos gerbėjas: „Jei esi linkęs išeiti iš muzikos kvadrato ir gyvenimo kasdienybės – „Autechre“ tave tikrai katapultuos.“
Britų grupės „Autechre“ pasirodymas Vilniuje numatytas lapkričio 11 d. Menų spaustuvėje. Bilietus platina „Bilietų pasaulis“.
Naujausi komentarai