Buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas trečią kartą gyvenime paliks žmoną ilgesniam laikui. Tačiau be Loretos Ušackienės į Afganistaną skrisiantis Vygaudas vešis jos dovaną.
Tiksli išvykimo data slepiama
Pusmetis – Vašingtone, pusmetis – Briuselyje. Tiek ilgiausiai be savo žmonos Loretos yra išbuvęs 45-erių politikas ir diplomatas. Dabar V.Ušackui kelias tiesiasi į trečią pagal dydį po Amerikos ir Europos žemyną, į Vidurio Rytus – Aziją.
Beje, būtent Briuselyje, sunkiai tardama jo lietuvišką pavardę, ES užsienio politikos vadovė Catherine Ashton paskelbė, kad V.Ušackas paskirtas į svarbų postą Afganistane. V.Ušackas tapo ES specialiuoju atstovu Afganistane ir Bendrijos misijos šioje šalyje vadovu.
Nuo balandžio 1 d. Vygaudas jau gali pradėti dirbti egzotiškoje valstybėje, tačiau tiksli išvykimo diena ir valanda slepiama.
Šeima – stipri komanda
Kaip Loreta reagavo, kad jos vyras vyks į Afganistaną? Ar ji nori į Vidurio Rytų valstybę skristi kartu? Koks bus atsisveikinimo vakaras? Kaip pasikeis jos gyvenimas, kai Skuode gimęs jos vyras paliks namus Vilniuje?
L.Ušackienė kategoriškai atsisakė bendrauti, todėl savotiškai tarpininkavo jos vyras diplomatas.
"Buvo ilga pauzė, ji to nesitikėjo, – šypsosi Vygaudas. Ar ta pauzė reiškė neigiamą reakciją? V.Ušackas akimirksniu paneigia: – Ne. Mūsų šeima – labai stipri komanda."
Politikas diplomatiškai išsisuka nuo klausimo, ar žmona norėtų vykti į Afganistaną. Tačiau pabrėžia: "Žinau, kad ji nori būti visur su savo vyru."
Kontrakte sąlyga dėl artimųjų nenurodyta, pripažino V.Ušackas, tačiau pavyzdžiai rodo, kad į Afganistaną artimiesiems atvykti įmanoma: "Aš tikiuosi, kad kas kelis mėnesius mes pasimatysime. Arba ji atvyks, arba aš į Europą."
Afganistane jau lankėsi
Afganistanas – ne Vakarų demokratijos valstybė, renka žodžius politikas. Nualintas karų ir vidaus konfliktų kraštas.
Tačiau ten nėra taip blogai, kaip gali susidaryti įvaizdį ten niekada nebuvęs ir tik bendrą nuomonę apie 28 mln. gyventojų turinčią šalį susidaręs žmogus.
Kartą V.Ušackas Afganistane jau lankėsi. Ir tada nustebo, kad sostinė ir didžiausias miestas Kabulas – triukšmingas. Daug žmonių, daug automobilių, todėl eismas – intensyvus. Taip, moterys pridengtais veidais, yra ir savų niuansų, tradicijų ir daug taisyklių.
"Sėdint prie pašnekovo negalima sukryžiuoti kojų, juolab kilstelėti koją taip, kad jis pamatytų pėdą", – vieną iš daugelio vietos tradicijų ir protokolo taisyklių žino V.Ušackas.
Ir į tą tolimą, egzotišką, sunkiai lietuviams suprantamą kraštą žmona savo vyrui kelionėn nieko neįdės?
"Ką man įdėsi į kelionę?" – Vygaudas linksmai šūktelėja virtuvėje triūsiančiai žmonai. Po pauzės telefono ragelyje pasigirsta balsas – V.Ušackas jau rimtai taria: "Kryželį."
Naujausi komentarai