Kalėdų stebuklo belaukiant Pereiti į pagrindinį turinį

Kalėdų stebuklo belaukiant

Kalėdų stebuklo belaukiant
Kalėdų stebuklo belaukiant / "Scanpix" nuotr. Tradicija: kalėdinėse mugėse ne tik apsiperkama. Čia skiriami pasimatymai ir susitikimai, čia susitinka seniai nesimatę bičiuliai, giminaičiai ar šiaip pažįstami.

Į Heidelbergą – pasigrožėti įspūdingai išpuoštais paviljonais ir čiuožykla senosios pilies griuvėsių papėdėje, į Štutgartą – nusipirkti iš močiutės skrynios ištrauktų nostalgija dvelkiančių senovinių eglutės papuošalų, į Sarbriukeną – pasižiūrėti elniais kinkytose rogėse padangėmis skrajojančio Kalėdų Senelio. Tai tik keletas prieššventinių kelionių maršrutų.

Iš vienos kalėdinės mugės į kitą įvairiuose miestuose traukia tūkstančiai vokiečių ir užsienio turistų ne tik Vokietijoje, bet ir Liuksemburge, Prancūzijoje, Belgijoje, Olandijoje ir kitose Vakarų šalyse. Užmiršę visus rūpesčius suaugusieji ir vaikai laukia Kalėdų stebuklo.

Kalėdinės mugės – susitikimų vieta

Šv. Kalėdos Vakarų Europoje – ypatinga šventė. Jos laukti imama iškart po Vėlinių ir Visų Šventųjų pagerbimo. Jau lapkritį pradeda spindėti išpuoštos parduotuvių vitrinos, o gruodį šventinėmis iliuminacijomis pasipuošia kiekvienas kaimas ir miestas.

Tradiciškai dvi tris savaites iki švenčių Vokietijos, Prancūzijos ir Liuksemburgo miestuose bei miesteliuose šurmuliuoja kalėdinės mugės. Čia jos vadinamos tiesiog turgumis. Tuomet virš turgaus aikštės pakimba cinamono, vanilės, šokolado, meduolių, keptų dešrelių, karšto vyno ir kitokių kvapų debesis.

Kasdien nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro žmonės renkasi paragauti tradicinių Kalėdų gardėsių, išgerti puodelį karšto kvapnaus vyno ar kakavos su airišku grietininiu likeriu. Čia skiriami pasimatymai ir susitikimai, čia susitinka seniai nesimatę bičiuliai, giminaičiai ar šiaip pažįstami. Čia praleidžiamos ištisos valandos.

Didesniuose miestuose sukasi karuselės, veikia po atviru dangumi įrengtos čiuožyklos.

"Ateiname čia kasmet dėl ypatingos šventinės atmosferos, čia tiesiog labai gražu", – sakė studentų pora iš Sarbriukeno.

Skrajojantis Kalėdų Senelis

Du kartus per dieną, o savaitgaliais net tris, Sarbriukene virš Šv. Jono aikštės elniais kinkytose rogėse skrenda Kalėdų Senelis. Jis trumpai stabteli pasveikinti tūkstantinės minios, pamojuoja vaikams ir nušvilpia toliau. Vaikai stebi šį reginį sulaikę kvapą – pasaka tampa realybe.

Pasakų motyvų gausu visose kalėdinėse mugėse. Čia apsnigtais stogais keliauja stirnų vilkstinės, būgnus muša kiškiai, dovanų maišus tempia sniego seniai. Taip išpuoštais prekiautojų nameliais ypač garsūs Štutgarto ir Heidelbergo turgūs. Į juos kasmet suvažiuoja tūkstančiai turistų ne tik iš visos Vokietijos, bet kitų šalių.

Savaitgaliais traukiniuose sunku rasti sėdimą vietą – keliauti po kalėdinius turgus yra viena labiausiai pamėgtų žiemos pramogų.

Festivalis Liuksemburge

"Žiemos žibintai". Taip šiemet vadinasi nuo lapkričio 28 iki gruodžio 24 d. veikianti kalėdinė mugė Liuksemburge. Miesto širdyje atidaryta 70 rąstinių namelių, kuriuose akys raibsta nuo namų gamybos žvakių, rankų darbo medinių suvenyrų, Kalėdų eglutės papuošalų, įvairių gardėsių. Kiekvieną vakarą skambėjo populiarios kalėdinės dainos, grojo pučiamųjų orkestrai.

Praėjusį savaitgali Liuksemburgo gatvėmis keliavo įspūdingas Kalėdų Senelio paradas. Šis spindintis reginys sutraukė tūkstančius smalsuolių.

Europa prisistatė Mece

Bene įspūdingiausią paradą šiemet surengė prancūzai. Netoli Vokietijos ir Liuksemburgo esančio Meco miesto senamiesčio gatvėmis važinėjo traktorių tempiamos priekabos, išpuoštos ne tik tradiciniais Kalėdų atributais ir visų ES šalių vėliavomis.

Sausakimšoje Meco katedros aikštėje plevėsavo ir Lietuvos vėliava. Deja, lietuviškos Kalėdos nebuvo pristatytos, o prancūzai grožėjosi inscenizuotomis suomių, vokiečių, čekų ir kitų tautų Kalėdų tradicijomis. Grojo orkestrai, snigo tikrais saldainiais...

Dovanų pirkėjai nebijo krizės

Kalėdinių mugių organizatoriai ir prekybininkai ploja rankomis – šiemet perkama ne mažiau nei ankstesniais metais. Kalėdinės nuotaikos užgožė ekonominės krizės baimę. Dovanoti ką nors miela savo artimiesiems, draugams, bičiuliams ir kolegoms – sena europiečių tradicija, kurios kol kas neketinama atsisakyti.

Bene brangiausi kalėdiniai turgūs šiemet surengti Prancūzijoje. Čia suvenyrinis sausainių maišelis kainuoja 5 eurus (apie 17 litų), stiklas karšto vyno – 2 eurus (apie 7 litus). Labai brangūs mediniai Kalėdų suvenyrai – už Spragtuką čia nesidrovima paprašyti ir 100 eurų (345 litų).

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra