Apie pačią idėją bei jos kelią iki rezultato kalbėjo vienas iš idėjos sumanytojų, projekto meno vadovas, visoje Lietuvoje žinomas operos solistas Liudą Mikalauską.
– Gerbiamas Liudai, gyvenant tokiu intensyviu tempu kaip jūs, iš kur kilo tokia, iš pirmo žvilgsnio beprotiška idėja – arena iš šiaudų rentinių?
– Na, aš turbūt turėčiau daugiausiai priežasčių teigti, kad man nusibodo renginiai tradicinėse vietose (juokiasi), išties, per mėnesį dalyvauju maždaug dvidešimtyje koncertų ir didžioji dalis iš jų vyksta tradicinėse erdvėse. Tiesa, vasarą galima improvizuoti labiau, bet vis tiek renginiai dažniausiai apsiriboja kiemeliais, lauko scenomis. Jau keletą metų su žmona Sigita stebėjome internete klaidžiojančią nuotrauką su lauko teatru, pagamintu iš šiaudų rentinių. Žavėjomės šia idėja, ir galiausiai patys tam pribrendome (šypsosi). Puikiai supratome, kad vieni tikrai neįrengsime šios ypatingos vietos, todėl ėmėme ieškoti komandos – radome viską, ko reikia bendraminčių kompanijoje, Kazlų Rūdoje veikiančioje asociacijoje „Jaunoji Sūduva“. Parengėme paraišką Lietuvos kultūros tarybai, gavome finansavimą ir tuomet supratome – kelio atgal nėra!
– Kaip supratome, patikima komanda tokiai idėjai tapti realybe tiesiog būtina?
– Tikrai taip. Turime bičiulių ūkininkų, pristatėme jiems idėją ir jie entuziastingai sutiko, net sėją rudenį priderino, kad viską turėtume vietoje ir laiku. Išties, esu dėkingas vieniems didžiausių Sūduvos krašto ūkininkų Daliai ir Aidui Kairaičiams bei Ievai ir Mariui Skučams, kad palaikė idėją nuo pat pradžių – pastatyti areną reikia daugiau nei 250 šiaudų rentinių, sutvirtintų trimis aukštais, kuriuos reikia ne tik transportuoti į renginio vietą, bet ir pastatyti patvarų statinį. Be ūkininkų pagalbos ši idėja – tik vienišas šauksmas tyruose (šypteli). Tai pat džiaugiamės ir Kazlų Rūdos kultūros centro palaikymu ir bendradarbiavimu – mainais, vieną renginį čia organizuoja kultūros centras, o du – „Jaunoji Sūduva“. Neabejinga ir Kazlų Rūdos savivaldybė, kuri taip pat prisidėjo prie renginių finansavimo. Žodžiu, visi drauge judame į finišo tiesiąją, o rezultatus jau galėsite vertinti nuo rugpjūčio 13 dienos.
Visų pirma – tai bus pirmoji tokio dydžio arena Lietuvoje!
– Taigi, kaip atrodys ši arena? Kuo ji bus išskirtinė, kad net Kauno ar Vilniaus gyventojai turėtų į ją atvykti?
– Visų pirma – tai bus pirmoji tokio dydžio arena Lietuvoje! Visi, save laikantys muzikos mėgėjais, tiesiog negali praleisti šios unikalios progos. Lietuva šiemet mini Sūduvos metus, bet mes kviečiame patirti juos. Patirti ir prisiminti šią emociją ilgam. Arenos sienos bus 4 metrų aukščio, joje tilps apie 400 žiūrovų. Taip pat mūsų su asociacija „Jaunoji Sūduva“ statoma Kazlų Rūdos „Slow“ arena yra patogioje geografinėje padėtyje, visai netoli Via Baltica automagistralės, tarp Kauno ir Marijampolės, Pinciškių kaime, lengvai pasiekiama važiuojant senuoju Marijampolės keliu, sukant link Gudelių kaimo. Siūlome konkurencingą renginio kainą bei vaikus iki 7 metų įleidžiame nemokamai.
– Kokius renginius pasiūlysite atvykstantiems?
– Kazlų Rūdos „Slow“ arenoje vyks trys renginiai – visus juos rekomenduoju aplankyti, nes programa kruopščiai atrinkta, įvairi ir įtraukianti. Renginių ciklą rugpjūčio 13 dieną 19 valandą pradės Kazlų Rūdos kultūros centro organizuojamas akordeonisto, tarptautinių konkursų laureato Tado Motiečiaus bei orkestro „Kremerata Lituanica“ koncertas, kuriame skambės sarsuelos, A. Piazzola tango kūriniai bei kitos žymios akordeono bei orkestro melodijos. Antrasis koncertas vyks rugpjūčio 19 dieną 19 valandą – jo metu susirinkusiems savo kūrybos šedevrus dovanos visame pasaulyje gausiai gastroliuojantis Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO, vadovaujamas dirigento Gedimino Gelgoto. NIKO savo pasirodymuose sujungia klasikinės ir populiariosios muzikos stilius, atlieka muziką mintinai, naudoja netradicines styginių instrumentų technikas, dainavimą. Orkestras taip pat integruoja kitas menų formas, tokias kaip minimalistinė choreografija, vizualizacijos ir dizainas, taip sukurdamas unikalią atlikimo koncepciją, kuri abejingų nepalieka. Beje, visai neseniai kolektyvas grįžo iš Norvegijos, kur grojo.... karalienei. Smalsu, kuo jie nustebins kazlųrūdiečius ir svečius!
Baigiamasis „Slow“ arenos renginys vyks rugpjūčio 26 dieną 19 valandą, pristatysime G. Verdi operos „Traviata“ kamerinį pastatymą lietuvių kalba su pianinu! Pagrindinius vaidmenis atliks tandemas iš Sūduvos: Egidijus Bavikinas (Alfredas), Liudas Mikalauskas (Žermonas), na o pagrindinį Violetos Valeri vaidmenį atliks aksominio balso savininkė Ona Kolobovaitė. Jiems akompanuos talentingoji pianistė Beata Vingraitė. Nuo šventės iki pykčio, nuo meilės iki mirties, atskleidžiant dar nepažintas Violetos, Alfredo ir Žermono gyvenimo dramas. Šis kamerinis pastatymas jau skambėjo ne viename Lietuvos mieste bei festivalyje ir sulaukė pačių geriausių atsiliepimų, todėl šio vakaro praleisti negalima. Bilietai platinami Paysera tickets sistemoje bei 1 val. prieš koncertą renginio vietoje.
– Nekantriai laukiame koncertų! Ačiū už pasidalintas idėjas ir Jūsų darbus!
Kazlų Rūdos „Slow“ arenos renginiai vyks rugpjūčio 13, 19 ir 26 dienomis 19 valandą. Tik trys renginiai ir Jūsų galimybė patirti tai, ko Lietuva dar neregėjo. Kviečiame atvykti į Kazlų Rūdą! Bilietai platinami Paysera tickets sistemoje bei 1 val. prieš koncertą renginio vietoje. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kazlų Rūdos savivaldybė. Renginius organizuoja asociacija „Jaunoji Sūduva“, Kazlų Rūdos kultūros centras.
Naujausi komentarai