Pereiti į pagrindinį turinį

L. Pobedonoscevas aiškinsis, ar klimato kaitos problema rūpi didiesiems Lietuvos verslams

2021-01-28 15:09
DMN inf.

Vis dažniau girdime, kad atsižvelgdami į klimato kaitos padarinius aplinkai, vartotojai daugiau dėmesio skiria ekologijai, keičia savo gyvenimo būdą ir nusistovėjusius kasdieninius įpročius. O kaip gi elgiasi didžiosios organizacijos, ar jos taip pat prisideda prie aplinkos saugojimo?

„Ar mes tik vartotojai, ar atsakingi pasaulio piliečiai?“, – retoriškai klaus TV3 laidos „Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“ vedėjas Leonardas Pobedonoscevas. Žinomas aktorius aiškinsis, kaip prie švaresnės aplinkos kūrimo prisideda didžiosios Lietuvos įmonės.

Pirmasis Leonardo pašnekovas – bendrovės „E energija“ valdybos pirmininkas Virginijus Strioga – nuteiks optimistiškai. Virginijaus gyvenimo filosofija – nekenkti mus supančiam pasauliui. Tad jo valdoma įmonių grupė vadovaujasi ta pačia praktika ir  prie klimato kaitos mažinimo prisideda net 5-iose verslo srityse. Pasak Virginijaus, „E energija“ investuoja į biokuro katilines bei elektrines, taip pat į atsinaujinančius energijos išteklius – saulės ir vėjo parkus. Be to, minėti verslai užsiima ir miškų sodinimu. Visa tai padeda mažinti CO2 kiekį mūsų aplinkoje ir prisideda prie švaresnės ateities kūrimo.

Leonardas Pobedonoscevas (kairėje), Virginijus Strioga (dešinėje), TV3 nuotr.

„Ar mes tik vartotojai, ar atsakingi pasaulio piliečiai?“

Leonardą labiausiai sužavės tai, kad Virginijus tvarumo ir žiedinės ekonomikos principais vadovaujasi ne tik žalią energiją Lietuvai teikiančiame versle, tačiau ir asmeniniame gyvenime – renkasi aplinkai draugiškesnes transporto priemones, saikingai vartoja energiją, produktus ir yra minimalizmo šalininkas.

Virginijaus verslo modelis įkvepia, tačiau ne visos įmonės turi pakankamai resursų, jog taptų tvarios. Vis tik SEB banko valdybos narys, Verslo bankininkystės tarnybos direktorius Vilius Juzikis ragina pradėti apie tai ne tik galvoti, bet ir po truputį žengti mažus žingsnelius. Pasak Viliaus, ypač energetikos ir pramonės įmonės ankščiau ar vėliau turės persiorientuoti.

Atstovaudamas SEB banką, pašnekovas džiaugiasi, kad jo darbo aplinkoje į klimato kaitos problematiką žvelgiama netgi iš kelių perspektyvų – tiek įmonės viduje, tiek paslaugų teikimo srityje. Banko darbuotojai skatinami rinktis ekologiškesnes transporto priemones, vengti nereikalingų kelionių, dirba tvariame biure, o klientams siūlomos žaliosios finansavimo paslaugos klimatui draugiškiems projektams.

Daugiau apie tvarius šių dienų verslus – laidoje „Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“  šeštadienį 11.30 val. per TV3.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų